BMW 318i - Kupa u dealera

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa autokomplet »

Cim drahsie auto koli vybave, tym vacsia marža a tym vacsia ZLAVA
Nemyslim si ze je tu vela ludi co si pred par dnami kupilo presne take auto na operak ale popisujes a ze ti niekto povie konkretne a tiez je malo hyperaktivnych predajcov BMW ktori striehnu na forach vo volnom case ci sa neobjavi nejaky typek co zhana novy povoz.
Inymi slovami zober telefon do ruky, najdi si dilerov a pekne im zavolaj alebo ked si pisalek tak im viacerym napis MAIL a oni ti daju vediet co pre teba maju/nemaju. Ak ti sefstvo schvali aj predvadzacku tak si vyhral lebo ta bude lacnejsia
Nechcem sa ti starat do vyberu ale 318i je podla mna blbost ale ty vies... Zalezi hlavne od pouzitia samozrejme a mozno prave tebe sadne... Sedan je neprakticky, motor nic vzrusujuce ale to hodnotim SUBJEKTIVNE a tebe to moze maximalne vyhovovat...
Komenty z ktorych ide neprajnost si nevsimaj, Slovak to ma v DNA. Keby si napisal ze mas problemy tak to by si potesil ludi, ale v case krizy tu pisat ze ides pre nove auto a este za 3 nasobok lacneho auta to si fakt prehnal a teraz par ludom zapichlo kosticku z kapra. Mysli aj na zdravie inych :-)
P.S. ak sa v tom nevyznas, za odmenu ti to vybavim
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa ludomilo »

tvoj danovy zaklad sa kazdy mesiac pri vypocte vyplaty navysuje o 1% z nadobudacej ceny auta.....takze priklad: pokial normalne dane a odvody platis z 2000 evri / co je cca 500 e/ tak terazky budes dane a odvody platit z 2400 evri / co je cca 650/...
co je rocne jedna slusna dovolenka / lebo ide o 1800 e/
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa oco13 »

2litre superhrubej mzdy má bárs jaký otrok, on ak chce Bávo tak má aspoň 7 -10 - teda myslím si. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 napísal: 26.12.2021 17:30 2litre superhrubej mzdy má bárs jaký otrok, on ak chce Bávo tak má aspoň 7 -10 - teda myslím si. :4012:
Ja by som tipol 3000 ciste - mozeme uzavriet stavky :-)
Nehovorim ze je to pripad zadavatela temy, ale v dnesnej dobe je bezne ze si vydrbany zamestnavatel aj tymto sposobom ziskava verneho otroka ktoreho vycicia ako sa da. Proste firmy vedia ako si pritiahnut a uviazat otroka. A otrok ani nevie ze je otrok a az na stare kolena pochopi ze bol cely zivot otrokom Matrixu... A mozno je vymlety (vykaučovany) poslusny workoholik ktory na to nepride vobec. Ako sa vravi, nic nie je zadarmo. A duplom nie od firmy. Firma a farma su velmi podobne slova ... Starsi skusenejsi clovek s nadhladom to vidi... Je to taky obchod niekedy az blizky prostitucii :-) Ja by som svoj cas (zivot) nezapredal ale vacsina ho zapreda za 500-800e mesacne. Kruty fakt. A este sa trasie aby ho neprepustili...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa martincichy »

Nie rocne, ale mesacne - kazdy mesiac zasponzorujes stat danou a odvodmi zo 400 eur - 1% nadobudacej hdnoty auta.
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa sevic6563 »

Chlapci sú pekne mimo a nechápu že keď panko berie 3er na operatívny tak asi nebude murár ale manažér. A že auto musí byt aj v súlade s manuálom firmy čiže nie picovina typu Toyota.

Porovnať camry s 3er je divne.

K veci. BMW zľavy sa bezne pohybovali okolo 20-28% od modelu dokonca jednu dobu k 30% na 1er.
Samozrejme že socka výbava = menšia zľava. Tie väčšie zľavy sú ak máš minimálne 30% v doplnkovej výbave čiže napr 3er za 70 000€ katalógovej ceny. Nakoľko je nedostatok aút tak zľavy nad 20% sú výnimočne a teda v tvojom prípade by som čakal dakde zľavu okolo 10%. Predpokladám že budget máš 35000€ bez dph tak tam môžeš pridať za 2000€ dačo zmysluplne ak dostaneš zľavu. Napr laser svetla. Alebo driving assistant plus


Ps pre ostatných pri operatívnom lízingu sú jazdenky samozrejme mimo.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa ivko1 »

Máš pravdu velmi divné...
Divné je ked manažér príde na 3-er s najslabším motorom a manuálnou prevodovkou (ak sa nad ním nezlutujú a nedajú mu zlavu) a má sa tváriť asi ako keby prišiel "sedmou"...
Camry nie je Corolla sedan, ani už z ponuky vyradený Avensis, Camry je ešte vyššie, kde si v najvyššej výbave nemusíš priplácať vlastne nič...

Ale mne to je fuk, nech si kúpi čo len chce, akurát je smiešne ked niekto z 3-er robí to čím nie je. Presne preto v BMW vyrábajú aj 4-er, aj 5-er, aj 6-er, aj 7-er, aj 8-er pre tých najnáročnejších.
To si miesto 3-er môže kúpiť zrovna tak Superba vo výbave L&K a bude to určite premiovejšie ako "trojka od BMW" pre deti
Camry je pre tých čo sa chcú voziť komfortne, 3-er je pre tých čo si to myslia (lebo trojka nebude mať jednoducho tak pohodlné kreslá ako 5-er)
Naposledy upravil/-a ivko1 v 27.12.2021 13:50, upravené celkom 1 krát.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa ludomilo »

-je jedno ci je hruby prijem 2000 ci 5000 e - dane a odvody zo 400 e mesacne prosto robia cca 1800 euro rocne a tie k vyplate necinknu na ucet - ale z nej ubudnu
pokial ide o imidz tak 3-ka je nanic, nie na imidz....
poznam cava co kvoli obchodnym partnerom jazdi na 550i, lebo na takych jazdia vsetci okolo a on nechce aby ho povazovali za socku, resp. za zgrlosa - kedze ti ludia okolo neho mu davaju zakazky...a to tyzdenne obehne 2x slovensko-nechcem vidiet tie ucty za benzin....fakt je dolezity dovod-ak o nic nejde a len sa ti bmw paci a nemas budget tak preco nie
ale skusil by som byt kreativnejsi - vybrat si nieco zaujimave za ten budget sa da
a isto aj nieco zaujimavejsie ako 3kove bavo /to uz radsej tesla 3, ci ???/
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Niekedy je práveže drahé auto dôvodom na nedanie zákazky..

Ale už gro ľudí nepozerá na akom vergli človek prišiel.
To absolútne NIČ neznamená.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa sherdog »

To je ale zlá otázka...resp. položená na úplne zlom mieste. Podľa mňa toto treba adresovať na dealera BMW.. Tu z týchto "odborníkov" ani jeden nekupoval nové BMW...ani nikdy nebude... :40bd: Budú akurát tliachať o tom, aké je to zlé auto a ako by oni za tie peniaze kúpili kozmickú loď minimálne... :d :D Niekedy mám pocit že tí čo ste zostali a vypisujete tu každý deň somariny, hlúpnete...Až na pár výnimiek možno dve... :d :D
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kolega má 330i 2015 možno 16, teda už oturbený 4 valec, ano designu nie je čo vytknúť, ale spolahlivosť?
Tak tá je velmi diskutabilná a hlavne cenovo už to nie je Fabia, už v tom utopil balík...
Vieš ja napríklad nepotrebujem elektrohydraulické riadenie, čo ked sa vysere, tak si môžeš zobrať úver...
Mne stačí klasické poctivé hydraulické, čo FUNGUJE a nemusí sa ani kôdovať...
Tak isto sa zaobídem bez elektrickej ručnej a podobným chujovín
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Autokomplet: rád by som vedel, AKÉ auto by si kúpil zamestnancovi, ktorého považuješ za " otroka". Keď mu už zaplatíš biednych 3.000 v čistom...

Detto Oco 13...
Kokos, občas máte reči ako bratislavská " smotánka"... rozumej, deti milionárov.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: 27.12.2021 19:36 Autokomplet: rád by som vedel, AKÉ auto by si kúpil zamestnancovi, ktorého považuješ za " otroka". Keď mu už zaplatíš biednych 3.000 v čistom...
Luboš 3 litre v čistom má kindermanagement a preto ich tiež radí medzi otrokov, lebo tí tiež nič iné v hlave nemajú len fabriku, fabriku, fabriku.
U nás ak sa zastaví prioritná linka v noci tak musím zobudiť 10 ludí, ktorí sice hovno pomôžu ale musia byť informovaní. Takže namiesto riešenia problemu pol hodinu budím magorov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa autokomplet »

lubos zimovcak napísal: 27.12.2021 19:36 Autokomplet: rád by som vedel, AKÉ auto by si kúpil zamestnancovi, ktorého považuješ za " otroka". Keď mu už zaplatíš biednych 3.000 v čistom...

Detto Oco 13...
Kokos, občas máte reči ako bratislavská " smotánka"... rozumej, deti milionárov.
Pointu si nepochopil
Pre mna zamestnanec = otrok ale to zamestnanec nepochopi, lebo keby chapal, nebol by zamestnancom ale niecim inym
Pisal som o tom, ze je kopec firiem (nehovorim ze je to pripad zadavatela) ktore si zamestnanca "vážia" len preto aby pre nich makal a neisiel ku konkurencnemu otrokarovi.
Firmy maju zrucnosti ako psychologicky ojebabrat "motivovat" svojich otrokov. Naviac tuto fintu rozsirili az tak, ze sa stala standardom. A zamestnanec je tak este zavislejsi, zapredanejsi. Niekedy to bol mobil, dnes to uz je auto.

V serioznej firme sa znacka BMW velmi neobjavuje ako mozny vyber pre zamestnancov - myslim na Slovensku... Je mozne ze sa to uz prekonalo ale donedavna sa tejto znacke vyhybali nakolko u nas jej povest nenastrbila nekvalita ale zbojnici 90-tych rokov. A taky image seriozna firma nechce mat...
BMW dalo vela casu a penazi na napravu renome ale dodnes to este nie je OK
BMW je dodnes urcity odkaz. Znie to smiesne ale ludia to tak vnimaju...
Hlavne cierny Mercedes alebo cierny Bawor ludia dodnes vnimaju zvlastne. A nemoze za to ani znacka ani farba :-)
Vacsina "normalnych" podnikatelov si bmw dodnes bezne nekupuje a skor kupia Mercedes ale len ak sa neobavaju zavisti - ich odberatelia maju casto pocit ze zarabaju vela a Slovak dopraje ale nie zas vela ...
BMW aj dnes vlastnia prevazne živani, autičkari, frajerikovia a tie stare mozno drifteri a mladi milovnici aut co sa radi predvadzaju, okrem jazdy bokom ich bavi robit hluk - hola rura a musime to vytacat nech nas je pocut...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa martincichy »

To uz trochu tahas za vlasy. Poznam kopec firiem, ktore si vazia zamestnancov, zaplatia im, postaraju sa o ich wellfare v praci i doma. A majitelia tychto firiem jazdia bmw (zrovna tie nadupane).

Teraz som kukol cennik renaultu, za cenu zakladnej trojky moze mat 300 konovy megane :)

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných