BMW 318i G20 M6

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

lubos zimovcak napísal:Koľko km ročne robíš a koľko rokov si plánuješ ponechat??

Ide aj o náklady na havarijnu, zákonnu poistku krát x rokov, spotrebu, v BMW je aspoň predplatený servis na 100.000, v cene cca 1.000-1.200 eur..

Čím vyššia cena pri nákupe, tým vyššia strata pri predaji.. :4012:

Fakt ťažké vyberanie.

Ale, až nerobíš kvantá km, dnes ma viezol taxík na Forde Focus, ten predchádzajúci model 180.000 km za 2, 5 roka, 1,6 benzín, kúpil ho ako vypredaj za 14.000 niečo, NOVÝ, v kombi verzii.

Priemerná spotreba 6,3, dlhodobá.

Este stále rovnako tuhý podvozok a ani vzadu nič nebuchalo.

Na jedno posedenie dá v kuse 600 km, čo je celkom slušne pohodlné.
Cca 10-12000 na dvoch spolu. Ale planujeme uz len 1 nove. R3 moc nechcem. Viem ze vo focuse bol motor roku par krat, ale radsej by som klasicky 4 valec..
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vieš prečo ti radím Mazdu 6 a nie Mazdu 3?
No lebo je to jednoducho iný level auta
Aj 3er je len 3er, kto chce viac pre toho majú 5er,...

PS: nie je všetko o cene, nemysli si že 3er socka za 33k€ je niečo viac ako Mazda 6 za 29,4k€
Naposledy upravil/-a ivko1 v 12.04.2021 18:05, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ta moja polovička si za 35 000 vybrala RAV-4 a to má zrýchlenie asi plus minus rovnaké a tak tajne dúfam že sa mi dá povoziť :40bd:
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

ivko1 napísal:Vieš prečo ti radím Mazdu 6 a nie Mazdu 3?
No lebo je to jednoducho iný level auta
Aj 3er je len 3er, kto chce viac pre toho majú 5er,...
Pozrem aj 6ku ked to bude mozne.

P.s hrubka a kvalita laku ako aj hrdzavenie je uz ok ? Ako su na tom mazdy s kvalitou, standardne by som povedal dobre, aj ked som cital negativa a problemy s reklamaciami na SK, ale to nemusi nic znamenat..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Neviem načo si tu chlapci deru klávesnicu..
v máji 2019 si hladal benzínové auto so 100kW do 12 000 eur..
v tom istom mesiaci si žiadal o radu kde si chcel poradiť medzi tromi autami..tam si hladal rok 2014-2016..tuším do 15 000 eur
v oktobri 2020 si hladal benzín 10-15 000 eur max 2016 čiže 4 ročné auto..
a teraz po dvoch rokoch tápania opäť hladáš auto ale už za 35 000 eur? :d :D
V tej rozprávke Dívka na košteti Saxana, tak herečka Rúžičková tam v tom blázninci držala papierovú lodičku v ruke a hovorila vetu:Kolumbus prijede lodí..Kolumbus prijede lodí..
Teba by som prirovnal k ľudom, ako ked som robil pred 17 rokmi v predajni Orange..prišli, sadli si, nechali si povybalovať a ponaštartovávať najdrahšie mobily na predajni v cenách okolo 20-25 000 korun..potom odišli..prišli o dva dni..už ich "budget" klesol a nechali si poukazovať telefony za 10-15 000 korun..a o týžden si prišli kupiť telefon za 7 000 korun...
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

No, až tak zle to nebolo - mohli kúpiť telefón za korunu :)
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Čo nechápem, aka je vraj kríza, ale skoro všetko leti cenovo hore...
Jazdenky, byty, nové autá, stavebný materiál, pozemky, potravín, všetko, okrem platov, samozrejme...
:3c90:

Vie to niekto ROZUMNE vysvetliť??

Min týždeň známy kúpil na pôžičku z 1.300 eur čistého platu isté auto, istej luxusnej značky, za vyše 60.000eur, doba splácania 5 rokov, pričom, podržte sa, preplatí iba cca 2.000 eur...

Ked som sa pýtal, či sa nebojí a prečo to kúpil, tak, že údajne nebudú mať eurá cenu.., ale, že si chcel aj urobiť radosť.

Fakt, super... :4012:

Ale, čo si všimam, aj ľudia s platom 500-600 eur si kupujú na pôžičku, ako inak, aj za 8-10.000 eur, absolútne sa neboja.

Alebo sme si tak zvykli na eurá, že ich berieme ako koruny, 1:1, že nejaké auto za 25-30.000 eur obyčajnu rodinu vôbec nerozhadze, alebo nechápem.. :41c2:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je práve tá finančná negramotnosť obyvatelstva, o ktorej stále hovoria odborníci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Alebo, my sme iba poserovia lol a nechápeme dnešnu dobu... :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kludne naber pôžičky a hypotéky, potom sa ti niečo stane a celá tvoja rodina bude nešťastná ešte niekolko pokolení. :4012:
Ja som asi chybný, lebo mne neurobí radosť žiadne auto, žiadne šaty, žiadenbarák alebo dovolenka. Mne urobí radosť manželka, dcéra alebo synovia, mám radosť aj keď niekde zachránim utrápené mača alebo týraného psíka. Ale hmotné veci??? ano aj tie ma potešia ak ich vytvorím ja sám vlastnámi rukami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď ja som tiež anti pôzickovy, bojím sa každého dlhu :3c90:

Ale poniektori všetko na dlh, preto sa ani tu už nečudujem, že z auta za 10-15.000, odrazu ta 35.. :40bd:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lubos zimovcak napísal:Čo nechápem, aka je vraj kríza, ale skoro všetko leti cenovo hore...
Jazdenky, byty, nové autá, stavebný materiál, pozemky, potravín, všetko, okrem platov, samozrejme...
:3c90:

Vie to niekto ROZUMNE vysvetliť??

Min týždeň známy kúpil na pôžičku z 1.300 eur čistého platu isté auto, istej luxusnej značky, za vyše 60.000eur, doba splácania 5 rokov, pričom, podržte sa, preplatí iba cca 2.000 eur...

Ked som sa pýtal, či sa nebojí a prečo to kúpil, tak, že údajne nebudú mať eurá cenu.., ale, že si chcel aj urobiť radosť.

Fakt, super... :4012:

Ale, čo si všimam, aj ľudia s platom 500-600 eur si kupujú na pôžičku, ako inak, aj za 8-10.000 eur, absolútne sa neboja.

Alebo sme si tak zvykli na eurá, že ich berieme ako koruny, 1:1, že nejaké auto za 25-30.000 eur obyčajnu rodinu vôbec nerozhadze, alebo nechápem.. :41c2:
Ale veď si si sám odpovedal :d :D Všetko čo píšeš, sedí. Prečo ide všetko hore, keď je "kríza"? Lebo je inflácia, a ešte len bude. Súdruhovia sa už tlačením nekrytých peňazí ani netaja. To, čo bol celú históriu ľudstva (odkedy sú peniaze) jeden z najťažších zločinov (falšovanie peňazí), to je teraz oficiálna politika tej vládnucej bandy. Tieto "lacné peniaze" sa medzi ľudí dostávajú lacnými pôžičkami, ktoré sú už skoro zadarmo. Dnes nie je problém dostať podnikateľský úver za niečo málo cez 3% a hypotéku za úrok okolo 1%. Veľa ľudí toto využije (aj ja), nakúpi za to v podstate čokoľvek, lebo inflácia bude vždy vyššia ako to smiešne 1%, alebo aj tie 3%.

Ku cenám nových áut: Predajcovia sú už tak zúfalí, že pristúpia v podstate na čokoľvek, len aby predali. Keď si urobíš výlet do Maďarska, kde majú 27% DPH, vyjde ťa to ešte menej. Prečo? Lebo tam ti auto predajú bez dane (pri novom sa to dá aj občanovi, neplatcovi DPH), ale u nás doplatíš len 20% DPH. Keďže ceny u nás a v HU sú približne rovnaké (v HU ešte nižšie, lebo padá forint), už len na tomto máš 7% dole z ceny a to si ešte nezačal zjednávať.

Drahá mal nedávno okrúhle a bolo dohodnuté, že dostane "nové" auto. Nové v zmysle "asi dvojročné". Keď som na nete videl, aké ceny sú v HU, urobil som si výlet. Dali mi tam takú cenu, že som sa bez dane dostal na rovnaké ceny, za aké sa na mobile.de predávajú dvojročné 330i s 30 000 km, ale bez odpočtu DPH. NIKDY by som si nepomyslel, že si raz kúpim nové auto - bol som ich veľký odporca, "lebo strata hodnoty" a najnovšie auto, aké som dovtedy kúpil, malo 3,5 roka.
Teraz sú ale také ceny nových vozov, že kupovať ročné alebo dvojročné auto (ak si platca DPH) je číry nezmysel.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

...a to by sa ešte dalo veľa popísať o tom, za koľko dnes predáš byt v BA (alebo vlastne kdekoľvek), ktorý si pred rokom alebo dvomi kúpil na hypotéku s 1% úrokom, ale to je zasa na inšiu tému :3035:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Kludne naber pôžičky a hypotéky, potom sa ti niečo stane a celá tvoja rodina bude nešťastná ešte niekolko pokolení. :4012:
Ja som asi chybný, lebo mne neurobí radosť žiadne auto, žiadne šaty, žiadenbarák alebo dovolenka. Mne urobí radosť manželka, dcéra alebo synovia, mám radosť aj keď niekde zachránim utrápené mača alebo týraného psíka. Ale hmotné veci??? ano aj tie ma potešia ak ich vytvorím ja sám vlastnámi rukami.
To ťa síce šľachtí, ale lepšie sa býva v dome, než v 2i byte (vlastná skúsenosť) a lepšie je mať viac dobrých áut než jeden šerbeľ (vlastná skúsenosť).
No a na to, aby sa dalo zlepšiť bývanie alebo vozový park (alebo inak zlepšiť život sebe a svojim blízkym), treba peniaze. Dajú sa zarábať aj pekelne ťažkým spôsobom (vlastná skúsenosť), dá sa aj vziať výhodný úver a zarobiť viac, ako keď som mukloval 7 dní v týždni ako idiot (vlastná skúsenosť).

Ešte nikdy nebola taká vhodná doba na zaúverovanie a investovanie. A keby sa mi niečo stalo? Aj keby ma zajtra porantalo, rodiny sa to nijako nedotkne. Prenájom beží aj bezo mňa a keby aj nie, zakúpená nehnuteľnosť sa vždy dá predať.
A VŽDY drahšie, než si ju kúpil. Len si tak v hlave zrátaj, koľko stáli nehnuteľnosti v roku 1995, koľko v roku 2000, 2005, 2010, 2015 a 2020. Koľko asi budú stáť v roku 2025?
Asi veľa a ja v to aj dúfam :-D

Koniec investičného okienka :3035:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž ja nemám podnikatelského ducha, ja mám namiesto toho socialne cítenie (pozor nie voči luďom).
Ja keď som potreboval viac peňazí, tak som si proste našiel ďalšiu robotu. A cez víkendy som opravoval starší dom. Ako pekne mi to ubehlo - barák opravený, deti vychované, role obrobené. No a to všetko sa dalo zvládnuť nie na šerbloch, ale na autách ešte o triedu starších ako sú šerble. :40bd:
Mne keď vystanú peniaze tak ich neinvestujem, ale radšej kúpim granule pre psíkov v útulku. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných