BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa undertaker007 »

...tí z nás, ktorí sa náhodou niekedy zaplietli do patričných zákulisných kruhov vedia, že zlyhávajúce riadenia na BMW nie sú nič neobvyklé a automobilka o nich vie...

Chodilo to celý život do autorizáku? Chystáš sa s tým do autorizáku? Ak je aspoň na jednu otázku odpoveď: "Nie.", tak nič. Ak je na obe odpoveď: "Áno", tak pri troche šťastia a poriadnej hube máš šancu získať aspoň čosi na kulanciu...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ešte je možnosť číslo tri...
Vyhnúť sa všetkým moderným sračkám
Ja dokážem žiť aj bez Apple Carplay, Android Auto čo mnohý dnes nedokážu a preto si tie moderné sračky musia kúpiť...
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

Ja sa tu za chvilku dozviem vsetko o svete...
1. ze je BMW vacsia sracka ako som myslel
2. ze z ciciaka vyrastol achada
3. ze ked Slovaci tipuju tak 2x viac dristaju
Mate este nieco ?
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

BMW u mna skoncilo modelom E46 kde koncila vyroba v roku 2005, toto bol posledny model ktory zacinal este v 90tych rokoch a nesetrilo sa na nom.
E90 od roku 2005 uz zacal smer nadol a o Fkovych modeloch po roku 2010 uz skoda hovorit, aj motoricky aj kvalita materialov sla velmi dole a to neplati iba o 3 ale aj o 5 a 7 series vratane.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa fastcharge »

uwa0907069996 napísal: 30.12.2021 04:23 Ja sa tu za chvilku dozviem vsetko o svete...
1. ze je BMW vacsia sracka ako som myslel
2. ze z ciciaka vyrastol achada
3. ze ked Slovaci tipuju tak 2x viac dristaju
Mate este nieco ?
Ivana by som vazne nebral. Jeho univerzalna rada k rieseniu problemov u aut je chodit peso, lebo ked auto nemas, nemoze sa pokazit :-)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa oco13 »

To je aj moja rada a už moja staručká svokra hovorievala - "deti moje, len dovtedy ste mali peniaze, kým ste nemali auto" 200% pravda overené 35rokmi jazdenia a vlastnenia. :300f:
To len dnešné generácie si myslia , že nohy rastú na to aby smrdeli. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa fastcharge »

Pokial jazdis autom tam kde zvladnes dojst peso, mal si posluchnut babku. Problem je v tebe, nie v generacii :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja už celkovo jazdím minimalne, ale práve preto sa viac pozerám okolo seba a "du blejt, velebnosti"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa fastcharge »

Tak je pravda, ze sme trochu spohodlneli. Uz som zazil ludi jazdit autom ku kamaratovi 300m od domu.

U mna pokial je to do 2km, ani by sa mi nechcelo vytiahnut auto z dvora. Koniec koncov, modernemu autu to neprospieva a zdraviu cloveka asi tiez nie :)

Ale to sme trochu OT.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ja už celkovo jazdím minimalne, ale práve preto sa viac pozerám okolo seba a "du blejt, velebnosti""

Oco, ale ty uz konecne pochop, ze to co pises je presne to co Nagy pokial ide o elektromobil. On na to ma podmienky co 95% nema a tak ooakuje, ze to ma robit kazdy.

To, ze ty UZ nepotrebujes jazdit je ok, ale na to sa ti s prepacenim moze vacsina ludi vykaslat tak ako by si sa na to vykaslal ty pred rokmi ked si jazdil 80 000 ročne. Lebo si musel a bolo to ok. Teraz uz si macher, ktory nepotrebuje a tak blije na tych co potrebuju? Vyborne :2f93:

Moja manzelka vozi malu kazde rano do jasliciek 5 km od domu, mala ma necele dva roky. Ma ju zobrat na chrbat? Ma malinka prejst 5 km kazde rano peso a 5 km naspat peso podvečer v zime, lebo TY uz si dospel tam kde nemusis jazdit?

Opat sorry za zasranie témy OTckom, ale musel som.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa oco13 »

Ricardinho83: no a ja ti odpoviem , je to len moj názor, takže nie univerzálne riešenie.
Moja manzelka vozi malu kazde rano do jasliciek 5 km od domu, mala ma necele dva roky. Ma ju zobrat na chrbat? Ma malinka prejst 5 km kazde rano peso a 5 km naspat peso podvečer v zime, lebo TY uz si dospel tam kde nemusis jazdit?
Bol som cca 28 - 30 rokov dozadu v presne rovnakej situacii, a starší ludia v mojom okolí mi povedali - si chlap, tak sa staraj aby žena mohla byť doma a vychovávať deti. Tak som rozhodil siete a do dvoch týždňov som mal ďalšiu robotu na viac než plný úvezok (lebo sa robili aj soboty). Najskôr som si myslel, že aká som ja výnimka, ale potom som zistil, že takto robí polovica mojich rovesníkov. Aj dnes tak robí hromada chlapov, napríklad aj obaja moji synovia.
No a keď vidím to množstvo aut čo vozí deti do školy v dedine kde ešte pár rokov dozadu všetci chodili na bicykloch?? Zase du blejt. Lebo tam vidím ludí čo vytiahnu auto velkosti Turbovho Voyagera aby prešli 100m do školy.
Skoro denne vidím deti roznášať letáky, brigádovať v záhradách, kosiť trávu a čistiť bazény, teraz som zaregistroval malých brigádnikov na umývačke v NR. Ani jedno to nie je "managerske" dieťa.
Oýtaj sa 50tnikov na Myjavských kopaniciach alebo na Orave či Kysuciach , kolko km chodili pešo v snehu a fujavici denne do školy.
A takto by sa dalo pokračovať - ani nie tak kapitalizmus, ale lahko dostupné peniaze dokourvili charaktery pekných pár generácií a náprava už nie je možná. :o :42f7:
Edit:
lebo TY uz si dospel tam kde nemusis jazdit?
Ja cestujem rovnako ako predtým, len radšej vstanem o pol hodinku skôr a zaplatím si cestu firemnou prepravou - vždy je nejaká možnosť, len treba nájsť odvahu vzdať sa časti svojho pohodlia. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, mala chodi asi pol roka do lesnej skolky kde je aj oddelenie pre mensich. Kazdy den su vonku, ucia sa prakticke veci, maju tam zvieratka, mala je s rovesnikmi a tesi sa tam kazdy den. Preco by som ju mal ochudobnit o to co ju bavi? Vyjde nas to podstatne viac ako keby bola doma, lebo manzelka je este do konca roka na materskej. Dokonca tam chodia deti, ktorych matky su na materskej s druhym dietatom. Lebo deti to tam maju radi,maju program a rezim. Doba sa zmenila.

A myslis, ze to, ze sa deti brodili na kopaniciach snehom do skoly robi charakter? Poslem malu nech sa brodi snehom a chyti zapal pluc, ved to buduje charakter?

A uz za mna fakt posledny OT :3035:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa oco13 »

Doba sa zmenila.
Toto je prúser - preto dinosaury žili miliony rokov, lebo oni svoju dobu nemenili. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa m.f. »

Odpoved k teme zadavatela:
Podla mna si mal v systeme malo servooleja a tak sa ti servocerpadlo zadrelo a ako ho zakuslo tak sa ti odtrhlo od uchytenia lebo drazkovy remen nepovolil.
Skontroluj tesnost hrebenoveho riadenia-podla mna tecie a treba ho zrepasovat-stoji to okolo 200 eur. Kup nove servocerpadlo aj remen,daj dostatocne mnozstvo oleja a jazdi dalej.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 3 GT 318d , 2014 - odtrhnute servo

Príspevok od používateľa xentry »

Len taky detail, je tam elektricke servo.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných