BLOG: Reklamácia opravy v autorizovanom servise

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj Atlas. Poznáš to porekadlo - príležitosť robí zlodeja? Veľmi podobné je to aj tu.

Občas chodím do Rakúska za synom a potom tam aj niečo nakúpime. Naposledy v jednom obchode cca 75 ročný pán sa rozčuloval, že nemôže nájsť marmeládu, vraj to stále dávajú na iné miesto. Svoju zlosť rozvetvil postupne na celú krajinu, že to už nie je, čo bývalo (a v tom má pravdu, ale to tak je všade), má malý dochodok (1500 eur a jeho manželka DVETISÍC TRISTO) a potom ďaľšie už také starecké výčitky. Dali sme sa do reči, pretože mňa osobne už hnevá, keď mnoho Rakúšanov kritizuje také veci, za ktoré by v takom "zlom" stave hociktorý slovenský dôchodca bol ochotný zomrieť, len, aby sa ostatní mali lepšie.

Porozprával som mu o našej zdravej korupcií, perfektne fungujúcom zdravotníctve, ochote a spoľahlivosti lekárov, tendroch, províziách a ešte nejaké veci, na ktoré sa nepamätám.

Reagoval 2 slovami: "Riešim hlúposť".

Myslím si, že je to v súčasnosti jeden z najšťastnejších dôchodcov v Rakúsku :-)
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Reklamácia - Deň druhý

Zavolali, nie o desiatej, ale zavolali.. A to sa počíta.

"Dobrý deň, máte hotovo. Brzda je nastavená a tieklo okolo EGR. Pretesnili sme, len ten EGR je taký nejaký "vyhnutý" do boku.. Nelícuje s blokom motora.. Vyplnili sme to tesnením a penou.. Ak to však bude presakovať, bude musieť prísť nové EGR"

Hovorím si ok, prídem..

O 16-tej si idem po auto. Zajtra ma čaká STK. Ak neprejdem, je dosť možné, že sem už nebude mať kto napísať... Ale aspoň ma uvidíte v telke a dennej tlači..
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Atlas, DÚFAM, že v rámci reklamácie nebudeš nič platiť. Síce sme na Slovensku...

Držím Ti palce. Nebudeš v TV, neboj sa ;-)
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Laki, opakovaná STK v danej prevádzke je za evri. Vedeli by mi spraviť v NR (ja som robil v LV), no chceli za to peniaz.. Hovorím im, že na to sa im kašlem, nedám ďalšie love na STK. Nešlo to s nimi vyhádať..

Sliedic, už len pri pomyslení, že by som mal do rúk dostať nejakú faktúru sa doširoka usmievam ;) Nie som síce konfliktný typ, no zasa ma netreba zbytočne nasierať :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemôžeš platiť za niečo,čo Ťa dopredu neposunulo.Nie je to príjemné ale servis to musí vedieť stráviť a strpieť a samozrejme si z toho zobrať poučenie (ak sú normálny)
Cestou z Autofra zmizla dvojhmota,auto už bolo prichistané na výmenu,čakalo kuriéra.Tri dni pán trpezlivo a bez výčitiek trpel moju omluvu za chmatáctvo nejakého vola až som ho nakoniec musel zložiť do pôvodného stavu a logicky s tým že sa to zopakuje až sa diel znova neukradne po ceste milovaným Slovenskom.Neplatil.Nakoniec ak číta,napíše dve slová.Dnes je vyriešený a dúfam v pohode jazdí.Ale veviem si predstaviť za čo by mal platiť v prvom prípade.Hold obsadil zdvihák ale chybu nespôsobil že to zamrzlo.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

problem bude vo vedeni, najskor hadice :-\
teda pokial vsetko chodi ako ma ovsem...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Milankom ako sa na trj astre nastavuje sumernost brzd? Este som o takom nepocul.
To je velmi všeobecné,trocha upresni otázku
Alebo...neupresňuj vydrž kým to sklohním do novej odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V presnom význame "nastavenie súmernosti" ...veď je to vlatne nezmysel.
Bavme sa o súmernosti.Čím je daná ? Odpoveď je banálna...rovnakými podmienkami na oboch kolesách,tj L a P
Preto si treba ujasniť čo je to,čo zoslabí účinok na jednej strane a teda vlastne rozhodí prirodzenú a rovnakú účinnosť oboch kolies,založenú na účinku takého istého priemeru kotúča,rovnakého materiálu platničiek,tlaku,rovnako dobrého styku,kolmosti,volnosti plávacúceho strmeňa,čistoty a teda pohyblivosti a volnosti pohybu piestika atd atd
Ak sú tieto prirodzené požiadavky splnené,vytvárajú úplne prirodzené súmerné pôsobenie ktoré hravo splní limit STK s obrovskou rezervou.
Tu niet jediné slovo na ospravedlnenie,je to zo strany servisu len a len šialené mantáctvo ktoré nezachráni žiadna sympatia ,mechanici sú na úrovni pary z automechanického kakinca a ani gram viac.
Ak niekto ide na STK z brzdami,tak po zistení aký druh je použitý idú okamžite von brzdové barany a von črevá.Obnovuje sa čistota,tesnenia,funkčnosť od A po Z. Odmeria sa hádzavosť kotúča,prekontroluje povrch užívanej brzdnej plochy,súmernosť opotrebenia platničiek,kontroluje plávanie strmeňa proste všetko čo má do činenia z účinkom.Plná účinnosť každého kola = súmerné brzdenie.
Ak sa niekomu nechce do niečoho a to sa sakra nechce sa serinkať a patlať z nepríjemnou kvapalinou,to ide z bordelom,to treba očistiť jedno,druhé,tretie,čo je zase bordel,no proste je mi jasné prečo sa tomu všetkému vyhýbajú.
Keď nahodím kolesá že padla,a STK mi namerá nesúmernosť,pokojne zožeriem misku psích granulí a opustím remeslo už nadobro.Je to o chcení a nechcení.Ja si netrúfnem za to vypýtať 20 % toho čo "odborníci" ale asi to prehodnotím,lebo čosi tu nie je v poriadku.Blb je královsky zaplatený,a to rozhodne nie je v poriadku
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Autorizovany servis je z hĺadiska podmienok poskytovania služieb a Obchodného a Občianskeho zákonníka taká istá prevádzka ako každy iný servis

zanedbanie kvality poskytovaných služieb by som riešil podaním podnetu na miesteprislušnom urade ŠOI

s tým,že viacej by som takému servisu nedal ani opraviť defekt

bodka
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Atlasko, tak ako pokročil prípad? V TV novinách som nič "podozrivé" nevidel... :-\
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Zhrnutie:

Piatok 05/12/2014 som si vyzdvihol auto. Reklamácia brzdy: Uznaná. Prebrúsili pakne, údajne boli nerovnomerne opotrebené kvôli pôvodným lanovodom ručnej brzdy (Vysvetlenie: Zadné bubny + komplet brzdy boli menené minulý rok, tak som tomu moc nechcel veriť. S brzdami som však nemenil lanovod ručnej brzdy. Staré a popraskané lanovody však spôsobovali, že pakne (ľavá zadná) bola pribrzďovaná ručnou brzdou. V skutočnosti pribrzďovaná nebola, to by som cítil, ale mohla byť z časti zbrusovaná. Po roku tak vrchná časť pakne bola o milimeter či dva viac opotrebená ako časť spodná. Tým sa znížil učinok nožnej brzdy).

Reprodukujem to vlastnými slovami, záverom len toľko, že brzdu "nastavili" tak, že som na STK nakoniec v sobotu konečne prešiel, aj keď s odretými ušami...

Reklamácia úniku chladiacej kvapaliny: Neuznaná. Odôvodnenie: My sme vám menili tesnenie vodnej pumpy. Druhý krát sme vám však únik našli pod EGR ventilom (v Astre je EGR chladené vodou).. Tesnenie síce vymenili no so slovamí, že je tam ešte pôvodné a je značne "podpálené" v zmysle, že plocha ktorou prilieha k bloku motora nie je súmerná. Ak bude tiecť aj naďalej, bude musieť prísť nové EGR (135 eur prosím pekne). Od pondelka som v Prahe, najbližsie sa s autom vidím vo štvrtok. Som zvedavý, čo si nájdem v expanzke, zatiaľ únik vody nevidno..

BONUS:

Keď som sa v piatok vracal zo servisu, skoro som prišiel o kufor.. Lebo na poslednú chvíľu zistil, že musí tankovať..

Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Nebál som sa o toho pred sebou ale o toho za mnou.. To už by tak moc moja chyba nebola ;)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Kvoli takym duvodom ja do autorizaku NIKDY nepojdem

mam kamaratov ktorí mi na aute opravia čo potrebujem

samozrejme musim "zacvakat" avšak viem,že auto opravia tak,že sa možem spolahnuť

a je uplne jedno,či je to v garaži nejakeho Fera z Hornej-Dolnej

alebo niekde v malom servise kde majitelom a mechanikom v jednej osobe je moj spolužiak
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Lesson learnt...

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných