Biedny kamionista..

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Biedny kamionista..

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Opitý kamionista spôsobil na priecestí meškanie vlakov

Kamionista s 3 promile alkoholu zostal stáť s vozidlom na železničnom priecestí v obci Lisková. Kým sa mu podarilo znovu z priecestia odísť, dva vlaky museli meškať.

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 45 ročný muž z okresu Ružomberok, informoval Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

"Obvinený v noci zo štvrtka 24. novembra 2011 na piatok 25. novembra 2011 vykonával jazdu na nákladnom motorovom vozidle DAF spolu s návesom po ceste v obci Lisková v smere od Liptovskej Teplej. Pri prechádzaní cez železničné priecestie sa mu uvoľnil náves z ťahača a s vozidlom zostal stáť na železničnom priecestí," uviedol Moravčík.

Po odstránení poruchy opustil vodič železničné priecestie a ťahač s návesom zaparkoval v Liskovej.

"Následne policajti vykonali u obvineného dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 1,44 mg/l alkoholu v dychu (3 promile) a na mieste mu zadržali vodičský preukaz," doplnil Moravčík.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Toľko smoly naraz. Ako si môže taký vodič profesionál sadnúť za volant?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nikto kto sa s tromi promile vobec snazi vyskriabat na korbu u mna nikdy nebol a nemoze byt profesional. A nieze profesional, ale ani normalny zdravy clovek.


Prachobycajny clovek-obcan ktory ma aspon poslednych sedem buniek pokope nebude ani nahodou skusat ist do auta s tromi promile. Nieto esteze do kamionu vyliezt, by ma zaujimalo kolkokrat drbol na chrbat ked sa do neho stveral :) a kolko toho musel naladovat do seba lebo tri promile je hodne slusny vykon a to mu namerali peknych par hodin po tom ako dochlastal.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Videl som párkrát ľudí, čo vypili pár deci tvrdého alkoholu, iný by možno zomrel, na nich si to skoro ani nevidel. Toto je možno obdobný prípad, čo ho samozrejme neospravedlňuje.
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Alkohol je jedna vec, tiez asi keby sa mi odpojil naves asi by som sa musel nejako skludnit......ale, odpojeny naves je znak vady tocne, alebo ho zle zapojil. Skor som sa stretol s navesom zaseknutym na priecesti, ktore je vyvysene a ak tahas low bed tak sa zasekne na nohach alebo na podvozku.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Či to je tak, alebo tak, mohlo niekoho nezodpovednosťou dôjsť k obrovskej tragédii.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> tiez asi keby sa mi odpojil naves asi by som sa musel nejako skludnit......


ako ? Tak ze vychlachces tri flase borovicky ?

Ved ked idem niekde so supravou a nenarazim si dobre naves a ten mi zlezie, tak mohutne nadavam, zastanem, som rad ze nikto neumrel, postavim naves na nohy, narazim ho znovu a panboh pomahaj.

A nevytahujem spod sedadla mohutne zasoby tekuteho ovocia...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

To je naozaj názor, že skludniť sa, akurát, že on sa skludňoval pred jazdou, nie keď zostal stát na kolajniciach. Tam na to nebol čas, lebo to nie je nejaká zabudnutá jednokolajka, ale hlavná trať na trase BA-KE.
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Kazdy mame svoj sposob riesenia stresu, niekto sa ochlasce uz pred jazdou......ja som na sladke :3035: Pivo len na kurcata a vino na steaky ked grilujem, inak mi to vobec nechyba.

Smutne vsak je, ze niekto vobec prijme do zamestania vodica ktory ma problemy s alkoholom. Robia sa na SK drug testy pred prijatim do zamestania ako vodic?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale kdeze. A vies ako to je, cloveka ktoremu nesvieti nos na cerveno v jednom kuse tunajsi zamestnavatel "neodhali" na prvy pokus...

co ti mam povedat...


hlavne ze je lacny.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

U nas ako prve co chcu vidiet je tvoja karta vodica, kolko si mal nehod, ak si len raz v zivote nafukal mas smolu.Tiez sa tam zapisuju pristupky, nadvaha ...skratka vsetko. Niekto ta mozno vezme, ale v ziadnom pripade ta nepustia cez hranicu.

Potom az mas dobru kartu, ides na drug test. Az tak ta prijmu ako vodica, ale do 3 mesiacov ta mozu vyhodit za cokolvek. Po 3 mesiacoch je vo vacsine 3 prusery a ides.
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

U mňa úcta ku kamionistom ako pánom ciest padla po nežnej .Vtedy to boli šoféri,ktorí aby mohli jazdiť kamiónovú prepravu museli mať niekoľkoročnú prax na menších autách.Tento hnoj čo tu teraz jazdí kadejaký vyučený pekár,murár traktorista Jožko ktorý presadne zo starého rozbitého Zetora po menšom zaškolení priamo do novej Scanie a pripadá si ako v Boeingu.To je na zaplakanie kto všetko jazdí.Najhoršie je že takéto trosky kazia meno aj ozajstným profesionálom a potom ich má večšina ludí za arogantných hajzlov.Týmto pozdravujem zopár vymletých šoférov z TOP NAD Topoľčany,ktorí obiehajú v dedinách tak,že staré babky musia skákať do priekopy,len preto,že Jožko ide z dlhej cesty nevyhonený a ponáhľa za svojou Mary aby ju nenačapal s niekým iným.Odkaz pre teba Jožko.Nabudúce sa otočím pôjdem za tebou pod Kalváriu a keď vystúpiš tak ti namieste jednu pridrbem.
Naposledy upravil/-a bombalino v 07.12.2011 20:32, upravené celkom 1 krát.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Aj za komunistov som poznal pár ožranov kamionistov, nemyslím si, že sa niečo závažné zmenilo, možno vek.
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Jasné rozdiel je aj vo frekvencii premávky,ale toto čo dnes jazdí je katastrofa..Je to aj nedostatkom šoférov.Veď sám vieš kolko ich bolo vtedy a kolko dnes.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Neviem, či nedostatkom šoférov, vtedy nezamestnaní neboli, dnes sú...

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní