Bezpečnosť - staršie väčšie vs novšie menšie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Bezpečnosť - staršie väčšie vs novšie menšie

Príspevok od používateľa axarydax »

Chcel by som jedneho dna kupit manzelke auto, ked si uz spravi ten vodicak a jedna z otazok je aj bezpecnost - ked sa tam bude prevazat a skor ci neskor vzadu viezt aj dieta.

Je vo vseobecnosti bezpecnejsie starsie vacsie auto - sedan/kombi, dajme tomu rok vyroby okolo 2000 (mazda 626, stare mondeo, stara E klasa (zartujem), xantia, accord, focus combi, laguna, atd atd

oproti novsej nakupnej taske, ako je fabia, C3, hyundai atos, clio, corsa, colt, 206, atd atd, ktore budu za rovnaku cenu o par rokov novsie, mozno aj budu mat nejake pokroky v aktivnej bezpecnostnej vybave, mozno.

alebo ako posledny extrem nejake hovado typu pajero, sorento, freelander atd.

ide mi naozaj o to hladisko teraz, co by sa stalo posadke auta ked do nich niekto narazi spredu/zozadu/zboku, ako sa na dnesnych cestach moze stat, aj ked to nijak nezavinis.

ak je teda nejaky rozpocet na auto a moze si clovek logicky vybrat mensie a novsie, alebo vacsie a starsie, co je lepsie? vobec neberme do uvahy servisne a prevadzkove naklady, o tom je tu popisane dost.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY
http://www.youtube.com/watch?v=rIKu1UDoa6s
http://www.youtube.com/watch?v=q0NZwg25qPA
http://www.youtube.com/watch?v=3Hk6y8avBI8

Novšie býva zvyčajne bezpečnejšie, na druhej strane hmotnosť/kinetická energia hrá pri zrážke dosť podstatnú rolu. Takže rozumný kompromis - niečo väčšie čo ale malo dobrú pasívnu bezpečnosť v dobe svojho vzniku...


http://www.youtube.com/watch?v=zqpEmGnH ... ure=fvwrel
Naposledy upravil/-a cicmanec v 28.09.2011 22:40, upravené celkom 1 krát.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Re: bezpecnost - stare vacsie auto vs nove (novsie) mensie

Príspevok od používateľa scorpi4 »

axarydax napísal: vobec neberme do uvahy servisne a prevadzkove naklady, o tom je tu popisane dost.
rovnako aj to ostatne je tu pisane v mnohych temach...skus sa popozerat, a budes prekvapeny..

na hypoteticke otazky budes dostavat hypoteticke odpovede..alebo odpovede, ktore sa Ti nebudu pacit...ver mi.. :41c2:
Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

Presne takato myšlienka trapi aj mna....

Kupit starsie vecsie alebo novsie- mensie.... UPRESNIM A PYTAM SA !!

Superb 1 rocnik 2007-8 1.8T v cene do 10.000 €

alebo ist do novej fabii alebo skoro novej octavii ????

VDAKA
TomDiTutti
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08.03.2011 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomDiTutti »

Podla mojho nazoru, pri celnom strete dvoch vozidiel, hra nemalu ulohu kinetická energia.Teda vacsie a tazsie auto ma istu vyhodu.Najzavaznejsie a najtragickejsie su vsak bocne narazy a narazy do pevneho bodu (strom,mur atd....) Pri celnom naraze su vnutorne organy ciastocne chranene hrudnikom zatial co pri bocnych casto dochadza k ich potrhaniu a zraneni zomiera na vnutorne krvacanie a to nehovoriac o zraneni citlivej chrbtice a hlavy...bezpecnost jednotliveho auta je dost zavisla od danej situácie.Zakladom by mal byt bezp.pas a airback.Vyhoda vacsieho auta je tiez okrem vahy aj robustnejsia konstrukcia a pevnejsie vystuženie.Moj nazor je, ze SUV su pomerne bezpečnejšie ako osobaky, aj ked nie pri každej situácii.Nove automobili uz maju laserom presne zvary a vela aktyvnej bezpecnosti co nieje na skodu,no na ceste vzdy vacsi pes j..e
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

miso, urcite by som siel do superB,,,dovodov je mnoho, a vacsina uz x krat prebratych...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa využitia... Ja by som napr. išiel do Octavie kvôli praktickejšej karosérii a jednoduchšej prednej náprave...
TomDiTutti
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08.03.2011 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomDiTutti »

Mischo77 napísal:Presne takato myšlienka trapi aj mna....

Kupit starsie vecsie alebo novsie- mensie.... UPRESNIM A PYTAM SA !!

Superb 1 rocnik 2007-8 1.8T v cene do 10.000 €

alebo ist do novej fabii alebo skoro novej octavii ????

VDAKA
Fabia je v oblasti bezpecnosti na uplne inej urovni ako super B. Aj keby si kupil uplne poslednu fabiu a prve super B teda okrem toho co sa vyrabalo niekedy v 30tych rokoch tak supr B bude mat vo viacero situaciach navrch.Tym ze je to auto vacsie a robustnejsie (a ani ta 1.2ka pod kapotov fabii moc nepomoze) vie aj viac energie absorbovať...
Najlepsia bude asi ta skoro nova octavia,uz len koli jazdnym vlastnostiam...
TomDiTutti
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08.03.2011 09:54
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa TomDiTutti »

cicmanec napísal:Podľa využitia... Ja by som napr. išiel do Octavie kvôli praktickejšej karosérii a jednoduchšej prednej náprave...
Tak tak...ta predna rovnako ako na pasate na nase cesty na hovno a zadnu Uckovu ma uz aj moj privesny vozik lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ja by som si na mieste autora temy jednoznacne vybral to howado pajero, sorento, freelander.

To ma nosniky kamarade ako kolajnice. Okrem toho stredneho su to vozy stavane na trosicku ine jazdenie ako po trave v Petrzalke a uz len kvoli tomu su tam tie suciastky a cela konstrukcia na galakticky inej urovni ako c3, p206 ci co si to vymenoval za SRACKY. Ospravedlnujem sa ich majitelom, ale proste z buracieho hladiska su to co som napisal.

Cenovka nepusti...

Netreba to prehanat s 20rocnymi [!!!!] modelmi ako cicmanec linkoval videa a mas to vyhrate.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

male krabicky do mesta sice maju mozno lepsiu pasivnu bezpecnost, kedze maju viac elekroniky- co je ale tiez diskutabilne, kedze dnes maju napr 4 bagy, co mali drahsie auta standartne uz pred 5 rokmi- ale z hladiska plechov je to bieda. Setri sa na vsetkom....
KostaK
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.03.2011 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KostaK »

axarydax: starsie, ale nie az tak moc stare auto povedzme okolo 2005, tam uz mas u vybranych modelov bezpecnost porovnatelnu s dnesnymi autami co sa tyka elektroniky, poctu airbagov aj deformacnych zon. Dnes uz NCAP tlaci vyrobcov do bezpecnosti pre chodcov v pripade zrazky, inak je to pre teba ako vodica podla modelu +- podobne...

Samozrejme SUV/offroad ma proporcionalnu vyhodu v pripade zrazky s mensim/nizsim autom, no velka krava ma zas aj ine prakticke nevyhody.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

no ja by som bral nieco ako MB Ecko alebo Volvo ktore boli bezpecne uz v roku 2000. Maju slusne plechy a maju aj celkom dobru vybavu airbagov a inych systemov. Tie novsie auta sice tieto veci mat budu ale plechy v mnohych pripadoch uz nahradia plasty a velkost vozidla bude vyrazne mensia mozno az polovicna. Na druhej strane si myslim ze nieje zle uvazovat aj nad SUV kedze je z neho o nieco lepsi vyhlad a to zacinajucemu soferovi vyrazne pomaha.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Mischo77, tak ako ti už bolo odpovedané pred Fabiou jednoznačne Superb a pred Superbom Octavia II...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja som zastancom vacsich aut ked sa pozries cenovo tak napr. kupis dve Mondea 2006-07 za jednu novu Fabiu a co myslis akoby dopadla zrazka tychto dvoch aut ale clovek nikdy nevie nakoniec s kym sa zrazi dnes som stal na pumpe a prisla tam Tatra z drevom taka ta s tym poriadne zdvihnutym predkom ja mam accorda a vliezol by som az po zadnu napravu zrazka s takymto auto by mala katastrofalne nasledky pre vsetky auta alebo snad take Ferrari by prebehlo popod celu tu Tatru takze cim vacsie a taksie tym bezpecnejsie
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], tuninka a 37 neregistrovaných