Bezdotykove umyvanie auta doma

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ffuly
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.11.2016 17:28
Zdieľať na Facebook

Bezdotykove umyvanie auta doma

Príspevok od používateľa ffuly »

Dobry den, vie mi niekto poradit? Byvam v rodinom dome a mame 5vozidiel a chcel by som si zabezpecit pristroj na bezdotykove umyvanie len neviem kde a ake kupit? vysokotlakovy cistic (vapku) mam doma ale len s tym samostatne neda pekne umit auto. da sa nejaky prostriedok dokupit k tomu alebo nieco komplet iny pristroj? Co poradite ale nechcem nic extra ale za normalne peniaze co najlacnejsia verzia. Dakujem
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Do toho cistica treba kupit Aktivnu penu a treba ho mat vyhrievany. A voda z cistena by to nemala stekat do zahrady.
FunThomas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.07.2006 15:59
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FunThomas »

Urcite existuju vapky, ktore maju nadstavec na sampon, no aj tak nemas sancu doma umyt auto bezdotykovo tak, aby bolo ciste.

Bezdotykove autoumyvarne pouzivaju na umyvanie okrem samponu aj mikroprasok, ktory vycisti hrubsie necistoty. Ale co je najpodstatnejsie, na oplachovanie sa tam pouziva osmoticka voda, ktora je zbavena vsetkych mineralov. Preto ked auto uschne, neostanu na nom flaky.

Zatial som nepocul o tom, aby existovala domaca verzia za normalne peniaze.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

auta chces umyvat doma samponmi a chemiou.a ako chces vyriesit odpadovu vodu kam potecie?susedovi do studne???ani na sidlisku si to u nas nikto nedovoli.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Bezdotykovo sa pekne neumyje nikde ani žiadne mikroprasky špinu treba proste mechanicky pohnut
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

seven549 napísal:auta chces umyvat doma samponmi a chemiou.a ako chces vyriesit odpadovu vodu kam potecie?susedovi do studne???ani na sidlisku si to u nas nikto nedovoli.
- a kam asi tecie odpad z bytov? Zeby do kanalizacie? Je problem mat pred domom plochu s odtokom do kanalizacie? Nie je... Vybavene. Ked tak poriadne zleje kam asi odtecie vsetok bordel z aut? Oj zeby na zem?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

FunThomas napísal:Urcite existuju vapky, ktore maju nadstavec na sampon, no aj tak nemas sancu doma umyt auto bezdotykovo tak, aby bolo ciste.

Bezdotykove autoumyvarne pouzivaju na umyvanie okrem samponu aj mikroprasok, ktory vycisti hrubsie necistoty. Ale co je najpodstatnejsie, na oplachovanie sa tam pouziva osmoticka voda, ktora je zbavena vsetkych mineralov. Preto ked auto uschne, neostanu na nom flaky.

Zatial som nepocul o tom, aby existovala domaca verzia za normalne peniaze.
Domáca verzia existuje,používa wapku z primiešavaním prípravku na báze tenzidov ktoré rozbíjajú povrchové napätie.Tak sa umývajú napr v I kamiony,autobusy alebo vlaky.Preboha kto by šuchtal tie obrovské hebedá,a predsa sú čistulinké
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

ja som si kúpil ručný napenovač Kwazar foamer a som spokojný
https://www.youtube.com/watch?v=1wDWG_vNY4Y
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ano, vyzera to v pohode... pokial ides umyvat prakticky ciste auto.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mhlavaty -predstav si ze aj ty velke hebeda suchtaju aby ich mali cistunke zo ziadnym praskom len tak tu spinu a mastnotu nerozbijes -najlepsie to vydis na ciernej bezdotykovo to auto nieje nikdy dobre umyte
JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Bezdotykove umývarky väčšinou (Mobydick) už nejaky ten rok funguju po Slovensku, len v Bratislave sú pomaly v každej mestskej časti, veľmi dobrý výmysel keď človek potrebuje bezdotykovo umyť a tým neškriabať si lak, ocenujem hlavne v zimnou období ked je potrebne dať z auta hrubšiu časť nečistot. Avšak bezdotykové umývanie ako bolo vyššie písane neumyje uplne dokonale (myslim tym ked je niekto detailista a potrebuje mat auto ako vystavný kus) ano aj aj si na tom potrpim, preto vacsinou v lete si umyvam doma rucne, voskujem, lestim atd...

Kamiony, vlaky a pod sú umyvane bezdotykovo a tzv. aktívna pena ktorá sa nastrieka na ne, rozpusti necistoty a tie sa následne silným tlakom wapky zmyjú dole.

Ak si sa pytal na nejaky napenovac a pod. odporucam kupit nadstavec napr. https://www.pemat.sk/profesionalna-nape ... p1478.html

a do toho kupit aktivn penu napr. od vyrobcu NERTA carnet Jumbo 5l balenie a môžeš aj doma si umyvať.

Ale možno lacnejšie by ťa vyšlo a aj časovo raz za čas navštíviť vyššie spomínanú bezdotykovú umývarku.

:zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

braga napísal:mhlavaty -predstav si ze aj ty velke hebeda suchtaju aby ich mali cistunke zo ziadnym praskom len tak tu spinu a mastnotu nerozbijes -najlepsie to vydis na ciernej bezdotykovo to auto nieje nikdy dobre umyte
Ako kde.Nič sa tam nešuchce,priniesom mi jeden kamionista keď som mu robil auto,a sánka padla aj mne.Dlho som nevedel zistiť čo to vlastne je,pretože to bolo už iba odliate do bandasky od destilky.A čo ešte existuje v leteckom a vojenskom priemysle by si pozeral.Mnoho z toho je už uvolnené do volného predaja a záískať sa dá,hold ale zatiaľ sa tu nikto "kšeftu" nechytil
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

co to do toho trosku viem a nic nieje take agresivne aby ti bez poskodenia laku stiahlo bezdotykovo spinu dole , najlepsie by si videl ak umyjes a potom znova este rucne rozdiel je badatelny , porovnam to tak skus si bezdotykovo umyt ruky po nejakej praci v tvojej dielni,takzvane bezdotykove umyvanie je mozno v urcitej miere dostacujuce povedzme niekomu komu to je jedno ,nema dalsie moznosti na umytie alebo povedzme v zime zbavenie sa od soli , ja sosobne som nikdy nedokazal bezdotykovo umyt tak aby som bol spokojny -aj tak sa pouzivaju dost agresivne chemie ktore dokazu vrstvu vosku znicit,nejdem pisat o takzvanom voskovani na myckach, co sa tyka kamionov a hlavne kabin vela ludi zoberie este kefu a to co dociahne este mechanicky rozrusi a vysledok je potom ten popisovany cistucky
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja by som to doma nerobil.. max vapkou vystriekam hrubu spinu s blatom a ked nemrzne podvozok, ale len cista voda... mam rad zelen okolo domu a "dvora"... ak nechces ist pod kefy, tak dajte zarobit chalanom na rucnej umyvarke, pomaly neprejde tyzden-dva, aby som tam s nejakym autom nebol...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

hjundai napísal:
seven549 napísal:auta chces umyvat doma samponmi a chemiou.a ako chces vyriesit odpadovu vodu kam potecie?susedovi do studne???ani na sidlisku si to u nas nikto nedovoli.
- a kam asi tecie odpad z bytov? Zeby do kanalizacie? Je problem mat pred domom plochu s odtokom do kanalizacie? Nie je... Vybavene. Ked tak poriadne zleje kam asi odtecie vsetok bordel z aut? Oj zeby na zem?
odpad z bytov ide tam kam ma.bordel z aut je spina z cesty to je fuk ak to umyvas vodou.tu ide o tu chemiu na umyvanie auta.ty zainvestujes do plochy s odtokom???ty byt moj sused a vidim ako si saponatujes auto spravil by si to len raz.by si sa divil ake su zakony na to.skus to tak pred panelakmi pri kanali.na to to nieje stavane.davam ti jeden pokus a viac to umyvat nebudes.

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní