Berlingo - typ vstrekovania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marc.o
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.02.2009 16:30
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Berlingo - typ vstrekovania

Príspevok od používateľa marc.o »

Zdravím,
Od akého roku výroby, resp. do ktorého modelu Berlinga sa pri motore 2.0 Hdi začali montovať vstrekovače SIEMENS SID? Stihli to ešte do modelu ktorý sa vyrábal do roku výroby 2002? Alebo to bolo až po facelifte čiže po roku 2003 ... neviem si poradiť, skúste pomôcť :zg282:

Ďakujem všetkým za odpovede.
marc.o
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.02.2009 16:30
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc.o »

A pýtam sa preto, lebo našiel som takýto postreh :
Do dvojlitra hdi v berlingu sa montoval najprv vstrekovač BOSCH CP1, ktorý pracuje na báze elektrickej pumpy, ktorá sa však zvykne pravidelne kaziť, a nová stojí niečo vyše 330 €.
Avšak neskôr začali montovať to čerpadlo od SIEMENSU. Vstrekovače SIEMENS SID spoznáte prítomnosťou balónika v motorovom priestore, ktorým sa ručne čerpá nafta do mechanického podávacého čerpadla. Ten prvý uvedený vyvinie tlak 1350 barov, SIEMENS až 1500 barov.

Vyberám si Berlingo, chcem ten starší model do r.v. 2002, 2.0 HDi, a bol by som radšej ak by tam bol ten vstrekovač od SIEMENSU, ak sa ten od BOSCH tak často kazí .. ak ho tam samozrejme nezačali dávať až po roku 2003 .. máte s tým niekto skúsenosti? Veľmi by ste mi pomohli .. :38eb:
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Mat tvoje problemi,je uplne jedno ci BOSCH alebo SIEMENS.Kazi sa vsetko.Ja osobne mam BOSCH a zatial max. spokojnost.Ja som zase pocul ,ze radsej BOSCH ako SIEMENS.Vsetko zalezi od predchadzajuceho majitela.Ked bol k.k.t tak mas jedno BOSCH alebo SIEMENS. :3dcline:
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

SUV4 napísal:Mat tvoje problemi,je uplne jedno ci BOSCH alebo SIEMENS.Kazi sa vsetko.Ja osobne mam BOSCH a zatial max. spokojnost.Ja som zase pocul ,ze radsej BOSCH ako SIEMENS.Vsetko zalezi od predchadzajuceho majitela.Ked bol k.k.t tak mas jedno BOSCH alebo SIEMENS. :3dcline:
presne tak, tiez mam BOSCH
marc.o
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.02.2009 16:30
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc.o »

Takže postreh ktorý som našiel nieje asi veľmi opodstatnený .. a o to mi išlo, prísť nato či to je maximálna pravda alebo len ďalšie vykríknutie "dobre" informovaného jedinca :4012:

Ináč SUV4, s tebou súhlasím čo sa týka predchádzajúceho majiteľa.

....a tiež nesúhlasím s tými, čo si vyberajú auto iba podľa natočených kilometrov. Treba pozerať na stav, nie na čísielka na palubovke, ale to už je iná téma ..

Tak držte palce pri kúpe, a ja sa idem obrniť pevnými nervami lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných