Belgicko - povinnost zimne pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Belgicko - povinnost zimne pneu

Príspevok od používateľa mastik29 »

Prajem vsetkym pekny den.
Moja otazka na znalejsich...
Su v Belgicku povinne zimne pneu (do 3.5t)?
Ak ano, tak od kedy?

Preco sa pytam? Niekde je pisane, ze zimne pneu su povinne uz od 1. oktobra a niekde zas, ze v Belgicku nie su povinne zimne pneu. Vraciam sa z cesty, asi cez Belgicko, mam letne pneu...

Z coho som cerpal tak rozpoluplne informacie?

Obrázok

No a tu zas clanok:

Kód: Vybrať všetko

http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000611/1331217/Kde-su-povinne-zimne-pneumatiky
A takto je toho plno... Niekde pisu ze su a o riadok zas vyguglene, ze nie. Tak reku, ze kde je pravda.
Dakujem znalejsim.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

od minuleho roku ta povinnost neplati, bola zrusena. Samozrejme silno doporucujem zimne pneumatiky mat, pretoze do Belgicka sa asi nebudes teleportovat ale napriklad by si sa tam mohol dostat cez Cesku republiku respektive Rakusko a potom cojaviem Nemecko...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...BELGICKO-povinnosť obuť zimné pneu je od 1.októbra z min.hrúbkou dezénu 1.6mm...
...Cez ostatné štáty ktorými pôjdeš buď táto povinnosť nieje,ale polícia a poisťovne prihliadajú na túto skutočnosť pri určovaní vinníka a plnení náhrady škody pri nehode,alebo v niektorých štátoch sú povinné od 1.alebo 15.novembra...Sú aj štáty ako Maďarsko a ešte jeden-neviem teraz ktorý,kde musia byť vo výbave v zimnom období reťaze a nemusia byť obuté zimné pneu...
...Takže ak odchádzaš v najbližších dňoch z Belgicka,musíš ich už mať...!!!
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...luboš-máš úplnú pravdu,len keď sa nedajbože niečo stane-nepomôžu ani všetci :3906: ,pretože potom sú policajti v tých štátoch ako :3c90:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak, ako som si myslel...
VOJTO55 - z coho cerpas informacie???
Osobne sa skor priklanam k nazoru, ze tie zimne pneu uz tam nemusia byt, aspon co som guglil dake odkazy z nedavneho obdobia...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Skoro celá európa je na stránke podkapotou.sk
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mastik29 napísal:Tak, ako som si myslel...
VOJTO55 - z coho cerpas informacie???
Osobne sa skor priklanam k nazoru, ze tie zimne pneu uz tam nemusia byt, aspon co som guglil dake odkazy z nedavneho obdobia...
Zimne pneu su povinne v celej EU .

Nahod si zimne pneu a chod.

Lebo ked niekde sposobis nehodu kvoli letnim pneu tak to bude strasne draha poucka. Jazda na snehu s letnim obutim.
:41c2: :41c2: :41c2:
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianauris »

V prípade potreby Google preloží:

http://conti-central.co.uk/winter-tyres ... rn-europe/
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Asi doslo k nedorozumeniu. Ja som vo FR a idem na Slovensko. Som tu trosku dlhsie nez zvycajne (pracovne). Naj trasu mam cez Belgicko. Mam letne pneu. Pocasie je taktiez letne. A teraz neviem ako to je z tou povinnostou.

Prve vysledky vyhladavania google s obmadzenim vysledkov hladania za posledny rok...

Kód: Vybrať všetko

http://www.safedriveone.eu/userfiles/files/zimne-pneumatiky-v-krajinach-eu_1.pdf

Kód: Vybrať všetko

http://www.pneumatiky.sk/clanky/informacie/kde-su-povinne-zimne-pneu/
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Belgicko, Holandsko, Luxembursko

Z krajín Beneluxu sú zatiaľ zimné pneumatiky povinné iba v Belgicku, a to už od 1. októbra do 30. apríla. Absolútne nevyhovujúca a veľmi benevolentná je hĺbka dezénu – iba 1,6 mm...

...Tu máš presné znenie...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale odkial to beries? Dal som tu dva "cerstve" odkazy ktore hovoria o niecom inom. Z ktoreho ruku si to ty vycital? Ta mapa je taktiez platna k septembru 2013. Cim viac si myslim, ze mp3turbo ma asi najrealnejsiu informaciu, kedze aktualnejsie vysledky hladania hovoria o tom, ze tie zimne pneu nie su povinne. Skoda, ze neuviedol zdroj, odkial to ma. Na stranke profivodic.sk je pisane, ze taktiez tie pneu nie su povinne a o jejich povinnosti rozhoduje (za nepriaznivych povetern. podmienok) ministerstvo dopravy.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

furt neviem čo sa tým zimným pneu tak brániš, ked ich namontuješ určite ťa za ti nikto pokutovať nebude

Ani na SK nepotrebuješ zimné pneu pokial nie je súvislá vrstva snehu na vozovke
To je ako s tými žiarovkami, tiež ich nemusíš mať pri sebe, ale ak ti nesvieti svetlo môžeš dostať pokutu
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

ivko1 napísal:furt neviem čo sa tým zimným pneu tak brániš, ked ich namontuješ určite ťa za ti nikto pokutovať nebude

Ani na SK nepotrebuješ zimné pneu pokial nie je súvislá vrstva snehu na vozovke
To je ako s tými žiarovkami, tiež ich nemusíš mať pri sebe, ale ak ti nesvieti svetlo môžeš dostať pokutu
:2f93: :2f93: :2f93:

Presne tak,
Ohladne tych zimnych pneu. Kupim zimne vo Francuzku a vsetko je O.K.

IVKO1: Niektori ludia potrebuju padnut na hubu-rozbit auto niekde v cudzine . Az potom sa spametaju. :41c2: :41c2:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Presne je to tak,ako píšu ivko1 a PROCHY603...

...Tak či tak,zimné obdobie sa blíži a budeš ich musieť obuť :4012:
...Aspoň nebudeš potom pozdejšie čakať v pneuservise kým prídeš na rad,ja tiež počkám ešte asi týždeň a prezujem...Teploty klesajú a to je pre mňa smerodatné-nie to,či bude sneh...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Jasne, tu kupim nove, dam si ich obud a 600€ neni mojich. A doma co mam Michelinky pouzite 2 mesiace, tak si ich povesim na strop... Len koli tomu, ze nikto nevie, ci v tom Belgicku su, alebo nie povinne zimne pneu. Kebyze je sneh, mraz, OK, ale pocasie je teple, ani prizemne ranne mrazy nehrozia a mudri odporucaju koli jednej ceste kupovat zimne pneu. A ked chcem od niekoho, kto tvrdi, ze tam su tie zimaky povinne, nech hodi odkaz odkial to ma, nech mam istotu, tak nic. Diskusia nesmeruje na danu temu a preto prosim nespamovat zbytocne.
Dal som tu par odkazov o tom, ze tie zimne pneu nie su povinne. To asi vsetci prehliadli. Chcel som len, ze ak niekto si je isty tym, ze je povinnost, tak nech aj uvedie zdroj informacie, nech si mozem porovnat s mojim hladanim.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných