Barum Bravuris 3 verzus continental conti 5

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Barum Bravuris 3 verzus continental conti 5

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Nazdar chlapi, mám takú otázočku. Pozerám teraz letné gumáky. Rozhodujem sa medzi týmito dvoma teda bravuris 3 a continentali 5.

V podstate barumka má niečo spoločné s continentálom, rozdiel v týchto pneu je 50 € na gume. teda barumka 77 € a conti 127 € :-(


Otázka: Je hodná conti 5 tohto rozdielu, alebo poslúžia skoro tak dobre aj barumy ??? Rozdiel v spotrebovom údaji sú 2 triedy, čo vychádza cca. smiešných 0,2 litra na stovku. A za mokra je rozdieľ tiež 2 triedy čo je cca. 4 metre viac.

Dík za názory.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kujon 5-10€ rozdiel by som neriešil, ale 50€ na kus...
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simie69 »

Zdravím ťa kujon,

s týmito konkrétnymi nemám skúsenosť, ale známy mal na Accorde Bravuris 2. Viezol som sa na tom v daždi a nebol som si istý trakciou. Nehovorím, že sú to zlé gumky, určite sú o 100% lepšie ako Nexen, Nankang, Linlong a pod., ale Conti sú Conti.

Na Octavii I, ktorá má sama o sebe nie veľmi športové jazdné vlastnosti (asi vôbec) mám teraz obuté SportContact 2 a keď chceš môžem ťa previezť.. Conti sú skrátka Conti.. :)

Btw. kupoval som ich od jedného chlapíka, ktorý vozí nové a zánovné gumy a sady z Nemecka, ak by si mal záujem, píš SS, dám ti kontakt, prípadne link na jeho ponuku.. Neviem aký potrebuješ rozmer. Býva hneď za PO.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ivko:
šak to, že neviem či je tá conti hodná rozdielu 50 € t.j. celkovo 200 €. A hlavne, keď Barum je licenčne s Continentálom. Ale zase nechcem šetriť na nesprávnom mieste :-)


Simie:
Tak jazdil som contipremiumconti 2, či jak sa tomu nadávalo ale mal som pocit, že sa pomerne rýchlo derú po stranách a to jazdim kľudne. Teda porovnávam s bridgestone-ami er300. Tieto by mali byť HM - teda aj predĺžená životnosť a novinka pre rok 2014

Tak ja mám taký krepí rozmer na toyotu :-( 215/55 R17.
Zánovné pneu nechcem, verím len novým gumám, ale disky 5x114,3 by som vcelku pozrel, tak kľudne hoď kontakt do súkromnej správy :-)
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simie69 »

kujon: Práve som mu volal a ten "krepí" rozmer nemá lebo sa to nepredáva :41c2: ale ak by si chcel 5x100 alebo 5x112 tak má zo 20 sád :d :D

trochu som pozrel tie cenové rozdiely v tvojom rozmere a ak si mal na mysli Continental PremiumContact 5 tak by som rozdiel medzi Bravuris a Conti nejak neriešil. Podľa môjho názoru to nie je taký markantný rozdiel hodný 50 éčok za kus ;-(

Môj názor - Bravuris budú bezpečné gumky za príjemnú cenu. Ak by si chcel niečo viac, pozri napr. Pirelli P7, mali fantastický feedback u mojich známych. Sklamať by nemali ani Goodyear EfficientGrip.

Ja osobne si brúsim zuby na Bridgestone RE002, čo vyzerajú byť veľmi dobré pneu, ale odporučiť ich nemôžem lebo som ich zatiaľ nemal. S Bridgestone som mal skúsenosť len RE050 Potenza, čo boli šialene dobré pneu. Mal som ich na Mondeu Mk3 v rozmere 225/45 R17 a to auto bolo ako vlak. Gumy však stáli 130€ za kus lol
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

šak mi niečo hovor, o rozmere na toyotu :-) na 5x112 máš diskov do bludu. Tu pár divných diskov :-(

No nič, v podstate som niečo také čakal :-)

Už nechcem investovať kopec love do auta :-( Beriem už auto jak auto, volvo, toyota, VW jeden čert :-) Buď kúpiš dobrý kus, alebo nie :-( Takže sa nejako takto začínam pozerať ja na gumáky. Vyhodiť 200 € naviac a v podstate mať asi zhruba to isté ( extrémne rozdiely v nich asi nebudú ) asi nemá zmysel. Hlavne pri mojom štýle jazdy, to nejako nepocítim :-)

Ale dík za pokec. Takže idem zrejme do tých barumiek :-)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za tých ušetrených 200€ kúpiš aj druhé disky.
Iank pred kúpou diskov si zisti ake máš sedlá pre maticu, ak teda chceš AL disky, lebo Toyota používala teké špecialne matice, či to platí aj dnes neviem
[img]http://76.my/Malaysia/toyota-oem-wheel- ... ooFx@2.jpg[/img]
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

zdravim ta zaciatkom maja som ich obuval a teraz mam na nich cca 12 tisic , zatial spokojnost , na de dialnici ma chytila prietrz a kludne som siel 130, mozno riskujem ale mne sedia ani niesu hlucne , kludne chod do nich , menil som ich pretoze som si rozrazil pneu a mali len tieto na sklade a mal som len pol dna na zhananie pneu povodne som chcel Dunlopy len ich nemali a musel som ist do nemecka ale nelutujem
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ivko:
máme rovnaké zmýšľanie :-)
Presne takto som rozmýšľal, že mám 200 € na disky k dobru :-) a už doložím cca. 150 a malo by to byť komplet :-)

Mondeo:
dík za info :-) Mňa dosť zaujíma hlučnosť len niekde píšu 71 niekde 72 decibelov :-) skrátka jak koho napadne. Neženiem gumy do extrémov, takže asi nepocítim tie drobné rozdiely v naozaj kvalitných gumách.
Takže ak sú tiché, tak idem do nich a budem mať kľud :-)
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Je to trosku mimo temy, ale mal som zimne barum polaris 3 a nebol som s nimi spokojny.. boli hlucne, ale tak zimne su vseobecne hlucnejsie, ale ani na vode nedrzali dobre.. Tu ako pisal predomnou jeden pan za tie Pirelli Cinturato P7 mam ich na bmw a som max spokojny. Su velmi tiche a auto na nich robi aj mnesiu spotrebu co mam odsledovane... a sedia perfektne.. no kolko ludi tolko chuti :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zaujimalo by ma, ako sudruhovia v CSSR dokazali vyrobit rovnake gumy za 60% ceny ? ked vsetky "normalne znacky" stoja + - 130e kus ?

musel som si rypnut, lebo ste vsetci tak nejak spokojny spolu na jednej lodi :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Predajná cena neodráža výrobnú cenu....predajná cena je skoro vždy o tom koľko sa dá zapýtať za výrobok, respektíve koľko sú ľudia masívne oblbovaní reklamou schopní a ochotní zaplatiť.
Samozrejme čím viac známa značka tým vyššia cena.....ale inak každý jeden výrobca občas vyrobí aj super výrobok a aj totálny prepadák a vtedy tá cena tak isto nekorešponduje s kvalitou alebo nekvalitou...všeobecne by mali byť drahšie veci kvalitnejšie , síce možno aj sú, ale možno tak o zopár percent ale ak kúpim niečo za 10 a iné podobné za 30 neznamená to že to je 3x kvalitnejšie, alebo to 3 krát viac vydrží, alebo je to 3x viac luxusnejšie alebo mám vyšší komfort pri používaní...alebo matroš použitý na výrobu bol 3x drahší ...
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Tak súdruhom sa podarilo vyrobiť velmi dobré pneu, práve jazdím na Barumkách Bravuris HM 3 v rozmere 215 55 R 16 Y kupované v máji v cene 100 eur za kus a sú kvalitou na tom velmi dobre, majú už asi 5000km za sebou čo neni vela ale stačí. Predošlé Michelin Prymaci už nezvládali službu tak som menil a nebanujem. Už som tu zhadzoval kvalitu pre niektorých vysnívaných zimných Continetaliek a teraz to isté urobím aj s Mišelinama , nestoja za tú cenu. Ani najazdené kylometre, ani kvalita neni o nič lepšia ako teraz používane Barumky.
Kdo sa chce hádať nech sa páči, ale kdo neverí domácim produktom nech si kupuje predražené mačky vo vreci.
michaltalabka
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.11.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaltalabka »

Ja som mal 215/45/r17 od goodyear a stali za hovno s prepacenim.nevydrzali ani 40 000 km a to jazdim jak clovek.Kupil som barum a pohoda lenze auto slo za rok prec tak neviem.Momentalne mam barum 205/55/r16 a som spokojny.Gumy mi nehucia a to mam uz nejakych cez 5000 za sebou.Zdaju sa mi maksie ale su v pohode.Co sa tyka zimnych tak tam som spokojny s goodyear ultragrip.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Presne ako Luboš nastolil myšlienku - koľko sa dožijú Barumky a koľko Continental? Ak Barum stoja 300eur/4kusy a dožijú sa 30.000km, nie je lepšie kúpiť pneumatiky, ktoré síce stoja 450eur, ale dožijú sa 50.000km? Ak zarátame stratu času, prezúvanie pneumatík a pod., tak výhodnejšie je kúpiť drahšie.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných