Ťažko sa zatvára okno piatych dverí.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Ťažko sa zatvára okno piatych dverí.

Príspevok od používateľa milan209 »

Na kufri mám sklo ktoré sa dá tiež vyklopit a po nalozeni malého nákupu zabudnutim zavrieť. Na skle je akoby U z guľatiny. To vojde do takej diery.
Problém je že akonáhle sú tieto zimy tak musím viac tresnut aby sa to tam akoby uzamklo. Keď tresnem slabo tak sa sklo da otvoriť. Niečo ako keď na starej škodovke keď mrzlo tak ste museli riadne tresnut dverami aby sa neotvorili samé. Prosim poraďte co mam urobiť aby to išlo ĺahsie zavierat. Vopred ďakujem.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

co tak napisat ake mas auto? A tazko ti takto poradit. Premazat , nastavit, to nik z nas nevie kym to nevidi
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Presne tak je zima tesnenia stvrdli buď nastaviť ale zas nie že to bude odstávať a netesniť . Ak je na skle nejaké U-čko tak asi je napevno a treba nastaviť samotný mechanizmus čo to zachytáva.Ten je zrejme zadeklovaný nejakými plastami s tým je babračka teraz cez zimu plasty sú krehké radi sa lámu.... Ale možno bude stačiť aj streknúť nejaký olejček buď silkal alebo WD priamo do tej diery a pár krát precvičiť. Takto by som to riešil ja najprv jednoduchšia varianta a ak nepomôže tak až potom niečo rozoberať a nastavovať.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Je to nissan pathfinder 2.5d r.v.2006. Skúsim teda mechanizmus co to uzamyka streknut. Asi tie gumy chladom stvrdli. Lebo pokiaľ bolo teplo nebol s tým problém.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Tak už je to OK. Premazal som zámok a riadne postláčal tú spodnú gumu. Zdá sa mi že v nej bola zamrznutá voda. Už je to bezproblémové . Pravdepodobne ta guma nedovoĺovala úplne priblíženie skla.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: abuelo, db69, milok, uwa0918470784 a 62 neregistrovaných