Autovlak do Chorvatska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Autovlak do Chorvatska

Príspevok od používateľa nio194 »

Zdravim. Neviete nahodou ako to je s autovlakom do Chorvatska tento rok? Funguje to? Ake su tam poplatky a terminy odjazdov, resp. prijazdov?
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

... a čo ti je vela zaplatiť dialničnú známku v SLO ??? Chod autobusom... Hmm tam je zasa problém , že nemôžeš si zobrať tolko surovín kolko potrebuješ... Nejazdi nikam...

A bez debaty som sa ani v jednom bode nepomýlil, nájdi si inú destinaciu , napr. BG ušetríš aspon za obuv do mora...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

to ivko1:

popravde, ak by tie vlaky este fungovali, tiez by som to mozno riesil takouto cestou..nie je lepsie prist na dovolenku oddychnuty, sadnut do auta a uzit si dovolenku?len par km presun do miesta pobytu, a potom vylety po okoli na svojom aute?ja by som bol za..a urcite to nie je o uspore, to mi ver..tie vlaky nie su zrovna najlacnejsi sposob prepravy, takze myslim, ze poznamka o dialnicnych poplatkoch nie je zrovna na mieste..

a ak pojdes autobusom, cele dni prelezis pri hotelovom bazene, ci na plazi..co mna osobne tiez velmi nelaka..radsej sa flakam po okoli...a na svojom aute je to predsa len lacnejsie a urcite bezpecnejsie.. :41c2:
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

ivko1 napísal:... a čo ti je vela zaplatiť dialničnú známku v SLO ??? Chod autobusom... Hmm tam je zasa problém , že nemôžeš si zobrať tolko surovín kolko potrebuješ... Nejazdi nikam...

A bez debaty som sa ani v jednom bode nepomýlil, nájdi si inú destinaciu , napr. BG ušetríš aspon za obuv do mora...
Co ti na tom vadi ze chce ist vlakom, aspon bude na preplnenej dialnici o jedno auto menej, a tiez usetri zivotne prostredie. A to slovinske vypalne obchadzam tiez, preco by som mal zbytocne platit? Keby som mal zbytocne vela penazi, tak idem na Seychely a nie do Chorvatska.
skstrelec
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 18.10.2008 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skstrelec »

urbanek napísal:
ivko1 napísal:... a čo ti je vela zaplatiť dialničnú známku v SLO ??? Chod autobusom... Hmm tam je zasa problém , že nemôžeš si zobrať tolko surovín kolko potrebuješ... Nejazdi nikam...

A bez debaty som sa ani v jednom bode nepomýlil, nájdi si inú destinaciu , napr. BG ušetríš aspon za obuv do mora...
Co ti na tom vadi ze chce ist vlakom, aspon bude na preplnenej dialnici o jedno auto menej, a tiez usetri zivotne prostredie. A to slovinske vypalne obchadzam tiez, preco by som mal zbytocne platit? Keby som mal zbytocne vela penazi, tak idem na Seychely a nie do Chorvatska.
urbanek stačí použiť zdravý rozum a nemusíš trčať v Chorvátsku na preplnenéj dialnici a vieš ako ?Netrep sa tam keď menia cestovky turnusi stači isť vo štvrtok v noci a ťaháš v pohode.Každoročná skusenosť aj tohtoročná a prečo ?Lebo Chorvátske more je jedno z najčistejšich.A zas je tu odbornikov len bohužial mimo otázky. :41c2:
wabi
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.04.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wabi »

ked som to riešil min. rok, tak išiel vlak z prahy do splitu. stojí aj v brne, ale tam s autom nenastúpiš. niečo ide aj z viedne, ale to som už neriešil. nakoniec z toho bolo lietadlo úplne inam
mori79
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.06.2006 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mori79 »

ten autovlak som zhabal aj ja ale nejazdi zo slovenska je to skoda ja jazdim kazdy rok k jadranu ale vlakom by to bola parada
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

skstrelec napísal:
urbanek napísal:
ivko1 napísal:... a čo ti je vela zaplatiť dialničnú známku v SLO ??? Chod autobusom... Hmm tam je zasa problém , že nemôžeš si zobrať tolko surovín kolko potrebuješ... Nejazdi nikam...

A bez debaty som sa ani v jednom bode nepomýlil, nájdi si inú destinaciu , napr. BG ušetríš aspon za obuv do mora...
Co ti na tom vadi ze chce ist vlakom, aspon bude na preplnenej dialnici o jedno auto menej, a tiez usetri zivotne prostredie. A to slovinske vypalne obchadzam tiez, preco by som mal zbytocne platit? Keby som mal zbytocne vela penazi, tak idem na Seychely a nie do Chorvatska.
urbanek stačí použiť zdravý rozum a nemusíš trčať v Chorvátsku na preplnenéj dialnici a vieš ako ?Netrep sa tam keď menia cestovky turnusi stači isť vo štvrtok v noci a ťaháš v pohode.Každoročná skusenosť aj tohtoročná a prečo ?Lebo Chorvátske more je jedno z najčistejšich.A zas je tu odbornikov len bohužial mimo otázky. :41c2:
Ano mas uplne pravdu, presne tak to robim uz 4 roky a este som tam vlakom nebol. Ja som len reagoval na to ze nieje zle ist autovlakom, a ked to niekto chce, treba ho v tom len podporit.
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Priamy vlak na Jadran prestal jazdiť. Myslím si tiež, že to nemalo veľký význam. Za cestu dal človek viac ako by dal ak by išiel autom. No a samozrejme to trvalo pár hodín dlhšie...
Poriadne sa vyspi, zober termosku s kávou pre istotu, večer o jedenástej vypadni zo SR a ráno o ôsmej sa kúpeš.
Ja mám viackrát odskúšanú túto cestu:
http://maps.google.sk/maps?f=d&source=s ... 876709&z=7
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Nie je to zlá trasa, akurát nie je každý z BA a okolia. Pre ostatných nie je až taká výhodná.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Ja po nej tiez chodim, len sa mi nepacia tie rozbite cesty v madarsku a dialnici v slovinsku sa vyhybam dost komplikovane, ale je to aspon zadara. V Chorvatsku dialnicu rad zaplatim, lebo je fakt na urovni.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Tak nechoď cez Slovinsko,ale popri SLovinskej hranici a rovno do HR.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

inak chlapi, dovolenka je od slova dovolit...

snad si raz za rok, kto uz ide na dovolenku, moze dovolit kupit rakusku a slovinsku znamku...a zaplatit chorvatske dialnice...

nehovorim, ze je to zrovna najlacnejsie, ale tak ved idem na dovolenku..mam este rozmyslat, kade po krkahajoch pojdem, aby som usetril 15 eur? :3020:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

15 ušetríš len z tých pár km v SLO, za celú cetu to bude trocha viac. Len či to stojí aj za ten diskomfort a čas... V celkových nákladoch na dovolenku sa to stratí...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, uwa0909111846 a 43 neregistrovaných