Autosalon Zeneva 2015 5-15/3/2015

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Autosalon Zeneva 2015 5-15/3/2015

Príspevok od používateľa myotis »

Ahojte auto-moto nadsenci.

Blizi sa nam najvacsia a najprestiznejsia Europska vystava automobilov v Zeneve.
Idete? Chystate sa? Rozmyslate?

Ako planujete dopravu?
Je to 1100 km po spoplatnenej dialnici, s minimom zastavok je to tak 9-11 hodin.
Autobusom je to cesta od poobedia do rana, cca 16 hodin.
Lietadlom to moze byt okolo hodiny a pol.
Pozeral som letenky BA-GVA a spat, od 150-200 eur.

Aka doprava by sa podla vas najviac oplatila zo SVK? (cas, pohodlie, cenova narocnost - dialnicne znamky atd.)

Zlavove portaly ponukaju zajazd za ~130 Eur (plus 10 E vstupne na samotny autosalon) na osobu, ktora zahrna aj prehladku Zenevy.
Vyzera to ako seriozna ponuka (az na tu cestu autobusom, 16 hodin je 16 hodin.... :3020: )

A veru chutovky od Maserati, Ferrari, Aston Martin, Rolls-Royce, Brabus, Mansory, AMG, Carlsson by som si veru pozrel... :3035:

http://www.salon-auto.ch/en/
rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs09 »

Švajčiarsko je pekná a zaujímavá krajina ale kvôli autosalónu takúto cestu teda nepodstúpim, ale ak teba láka autosalón tak choď pozrieť do sveta ;-)

K tej ceste:

Autom:Spotrebu si vyrátaš sám, inak v Rakúsku dialničná do 10e, nemcom zoderieš diaľnicu bez toho aby si musel platiť a v CH si kúpiš ročnú za 40 CHF (iná nieje) Počítaj s tým že keď 10 hodín čumíš na cestu tak sa potrebuješ vyspať lebo ak nie tak si autosalón moc neužiješ . . . A záleží či pôjdeš sám alebo s niekým, môže ťa vystriedať a nebudeš taký unavený a aj cesta bude lacnejšia

Lietadlo síce neletí viac ako 1,5 hodiny ale musíš sa dostať na letisko, oficiálne sa odporúča tam byť hodinu vopred, a samozrejme lietadlo nepristáva na autosalóne, takže aj z letiska sa treba nejako dostať. Ja som nikdy neletel lebo len do BA to mám 1,5 hodiny, 1 hod na letisku, 1,5 hod letu + doprava priamo na miesto, ďakujem sú aj lacnejšie a jednoduchšie spôsoby dopravy . . . A samozrejme počítaj s tým že za verejnú dopravu a taxi sa v Geneve platí trochu inak ako v BA tak sa ti to aj predraží . . . Takze mne sa lietadlo moc nepozdáva ale ak si z BA a z letiska na autosalón to nebude ďaleko by to nemuselo byť zas tak hrozné.

Inak tým autobusom to vyzerá výhodne, máš to bez starosti. Síce 16 hodín, no ale čo už, kúp si v lekárni diazepam a pospi si :4012:
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Ja to mam cca hodinu a pol ale je mi to ukradnute. Cokolvek tam clovek uvidi bud to uz po cestach jazdi alebo sa to nikdy na cesty nedostane.
rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs09 »

A ešte by som zabudol, pohodlná cesta zo SR do CH je podla mňa jednoznačne vlakom. Síce sa to pohybuje ale na rozdiel od auta to zatáča len minimálne :2f93: Môžeš sa vyspať, najesť, ísť na WC a stále cestuješ bez prerušenia a zdržania ;-) je tam neporovnateľne viac miesta ako v aute/autobuse/lietadle, spací, reštauračný vozeň.

Len to v tom reštauračnom nepreháňaj lebo budeš rozbitý ako keby si išiel autom, len z iného dôvodu :40bd:

A aby nebolo možností málo chodil z Viedne aj autovlak, ak by si chcel v CH mať auto k dispozícií. Osobne by sa mi po Geneve šoférovať moc nechcelo ale ja som chlapec z dediny možno ostatným sa to páči. A v CH chodí verejná doprava do každej dedinky každú chvílu tak by v tom bol čert aby si sa nedostal na autosalón



A nakoniec ty si to odsedíš, ty si to zaplatíš tak sa rozhodni lol
rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs09 »

pn437ab napísal:Ja to mam cca hodinu a pol ale je mi to ukradnute. Cokolvek tam clovek uvidi bud to uz po cestach jazdi alebo sa to nikdy na cesty nedostane.
V podstate s tebou súhlasím ja tam tiež nejdem. Ale je to celosvetovo uznávaná udalosť ktorá má svoj cveng a ak to zadávateľa témy láka, každému podľa chuti ;-)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Budapešť je blízko a je tiež onedlho.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Pozor na ten autovlak, tam su ceny vysoke,plati sa za auto aj za osoby. Ano je to celosvetova udalos auto moto.Ale kedze vyrobcom ide o to spravit z aut spotrebny material kvalitou na urovni kuchynskeho mixeru.
Dakujem,nemam zaujem.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Tak ja to mám cca 2 hodiny...uvidíme možno zájdem
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Vystavisko Palexpo sa nachadza priamo pri letisku, takze v Geneve ziaden stres z presunu na salon z letiska a pri ceste autom, ak sa ide len na autosalon, tak sa do mesta vobec nemusi ist a na druhej strane si nemyslim, ze premavka v Geneve je az taka katastrofa
krutilas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.04.2012 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krutilas »

my sa chystame na aute..ubytko mame vo Francuzsku a odtial cca hodinka jazdy do Zenevy..ubytko na 4 mame za 150e na 2 noci a potom ideme este do Pariza urobit par fotiek...a hajde k nemeckym hraniciam na penzion cca 85e za 4 osoby na noc..len nas trapi alebo skor nevieme poplatky vo Francuzsku..poradi niekto?
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

z brna zozenies bus aj za 90-100 eur vcit. vstupenky ak ti nevadi ist tam na otocku (rano prist, vecer naspat), byt nasackovany s velkymi chlapmi 12 hod (ano na autosalon ziadne zenske nechodia), poschodovy autobus. supersporty su tam vsetky pozamykane a vacsinou za povrazom.
lukyto85
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.05.2013 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukyto85 »

Ja,sa chystam 5 marca.byvam pri zurichu takze pohoda.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

myotis, chystas sa sam? Tiez rozmyslam nad vyletom do Genevy, ja by som siel svojim autom, chcem si vychutnat cestu. Ak by si mal zaujem previezt sa so mnou, daj vediet, apropo, sli by sme AMG-ckom.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

minulý rok som bol autom, vybral som si dlhšiu cestu cez rakúsko, ita a kúsok po fra. Veľmi pekná cesta pre tých čo radi cestujú.
Býval som priamo v ženeve, cena bola ako inde vo svete akurát 3* hotel mal kvalitu izby a služieb minimálne o hviezdu vyššiu, keď to porovnám napríklad s parížom či barcelonou.
Mne sa na autosalóne páčilo to, že som si mohol vyskúšať interiéry aut s odstupom pár minút, to je veľmi prínosné pre priame porovnanie. Navyše je ženeva veľmi pekné mesto a doprava vcelku v pohode.
hksabinov
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.01.2014 22:39
Zdieľať na Facebook

zeneva autosalon

Príspevok od používateľa hksabinov »

Ahojte, som z Vychodu, nechysta sa niekto z Vychodu na autosalon a ma 2 volne miesta, a dohodli by sme sa? ;-) Pripadne niekto kto isiel vlakom v minulosti a napise mi na hksabinov@centrum.sk, dakujeeem

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cervenkabranislav, db69, Dep, fzubaty a 53 neregistrovaných