Autoradio s GPS

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

crawn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.07.2012 22:51
Zdieľať na Facebook

Autoradio s GPS

Príspevok od používateľa crawn »

Ahoj
Chcel by som sa informovať, či má niekto skúsenosti s rádiami do auta aj z GPS objednávané z číny.
Rozmýšľal som na niečím takýmto :
http://www.aliexpress.com/item/universa ... 13209.html
alebo niečím podobným
Má s tým niekto skúsenosti ohľadom funkčnosti? Ide mi hlavne o to aby tá navigácia nesekala, aby filmy hudba a rádio išli plynule a nesekalo sa to .
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ten predajca zrovna nemá 2x pozitívny feedback.
Inak za 60€ by som naozaj neočakával nejaké zázraky z hladiska kvality zvuku, či príjmu tunera.

Ale ved vyskúšaj za 15 dní ho máš na SK, lebo na spracovanie tvojej objednávky má predajca 7 dní, a potom sa ešte týžden bude naťahovať colné konanie - treba si nachystať dalších 20€
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Cena je 100 €...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale s poštovným cez DHL, samotný tovar cca 60€, preto som písal že na colné konanie dalších 20€ a vlastne som zabudol že po novom si colný úrad účtuje aj sumu tuším dalšie 4€, len tak za to že vlastne "konal"
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, clo resp. DPH bude len z tých 60, jeho ale vyjde aj tak 100+. Aj keď troška menej ako keby to stálo 100 a poštovné zdarma. Ale zasa nevýhoda pri reklamácii - poštovné mu nevráti...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie veru nie, DPH sa počíta z celkovej sumy vrátane poštovného !!!
Už s tým pár skúseností mám...
Citujem :
Ostatné zásielky, u ktorých bude vymerané clo a dane
Ak ide o také zásielky, ktorých hodnota presahuje vyššie uvedené limity na oslobodenie od CLA a DPH, colnica spracuje rozhodnutie v colnom konaní, ktorým vypočíta colný dlh.
Colný dlh sa vypočítava z ceny uvedenej na hodnovernom doklade (napr. výpis z pay pal, faktúra, objednávka), ktorý sa vzťahuje k dovážanému tovaru. Tento doklad by mal byť, pokiaľ je to možné, priložený k zásielke, aby bol dostupný už v priebehu colnej kontroly.
Aj keď je priložená faktúra, neznamená to, že colnica nemôže požadovať, v súlade s čl. 68 nariadenia Rady (EHS) č. 2913/92 Colného kódexu spoločenstva, aby deklarant predložil ďalšie doklady potvrdzujúce správnosť údajov uvedených v colnom vyhlásení.

Výpočet colného dlhu pri poštových zásielkach s obsahom tovaru neobchodného charakteru.
CLO = x % (z hodnoty tovaru)
DPH = x % (z hodnoty tovaru + poštové poplatky + vypočítané clo)
Rozhodnutie v colnom konaní s takto vypočítaným colným dlhom je potom odovzdané pošte, ktorá ho spolu so zásielkou doručí príjemcovi. Colný dlh uhradí príjemca pri prevzatí zásielky na pošte alebo kuriérovi Slovenskej pošty a.s..


Skrátka colnica berie poštovné ako "hmotný tovar" z ktorého je nutné zaplatiť DPH tiež ::: ::: :::
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jasné, clo z hodnoty, DPH z hodnoty+poštovné, nejakú tú stovku z ibeju mám za sebou. A kedysi to bolo oveľa viac v pohode, cez colnicu mi išla tak jedna z 20-30 zásielok, teraz každá. Plus ten poplatok. Nenažranci komunistickí! :3c90:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako čo...
Kolega objednával kameru SJ4000 a šlo to cez colnicu, ja som mu objednával dve prilby cez Aliexpress, jednu pre seba na štvorkolku, druhú pre syna na zjazdový bicykel, krabice velké jak svet, obe prišli v jeden den na SK a obe prepustili bez colného konania a to dokonca v predvianočnom čase
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Super odpovede, ozaj ste mu pomohli :300f: ...a teraz napiste, ze ani ja som mu neodpovedal, ale aspon nevypisujem hluposti. Mozno by bolo dobre spravit sutaz " best of prispevovatel" ktory sa k teme vyjadril maximalne nulovo :3020:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Možno mali toho veľa... :41c2:

Vravím, urobil som asi 150 obchodov a cez colnicu išlo možno 5 kusov. Ale to bola vyclievacia pošta len v Blave. Potom ako urobili aj v Bystrici mi zadržali všetko do jedného a prestalo ma to baviť - kvôli peniazom, času a starostiam navyše...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Naše odpovede sa témy týkajú minimálne okrajovo. Na rozdiel od tvojej... lol
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Akutat, ze sa ani naznakom nepytal kolko stoji clo, doprava...cize tolko tvojmu okraju ty " večny prispevovatel" .
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Odpoved má hned v druhom príspevku
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Co sa tyka radia tak tam nema ziadnu odpoved od vas. Pekny vecer, viac nereagujem :zga27:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ja mam pioneer avic tusim 810 som spokojny s gps sound aj videjko celkovo na 2-; inak spojnost lepsie ako nejaky aušus od čínskych detí

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných