Automat po repase PROBLÉM!

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

macann
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.08.2013 10:55
Zdieľať na Facebook

Automat po repase PROBLÉM!

Príspevok od používateľa macann »

Zdravíčko. Mám taký problém. Mám čerstvo repasovanú prevodovku a neviem či je to normálne, ale správa sa inak ako predtým. Občas strašne šklbne, to mi predtým nikdy nerobilo a hlavne keď idem cca 90km/h na 5 stupni a cesta začne stúpať namiesto toho aby podradila do 4. stupňa tak ostane na 5-tom a vyletia mi otáčky na 3000 za min. a auto prestane ťahať tak ako by malo. Dajme tomu že nasledne potom idem z kopca a uberem plyn na 3 sekundy a potom zasa pridám tak sa vráti do takého stavu že má aj OK otáčky aj OK ťah. Chcem to dať reklamovať, ale ma odbil servisák, že to tak má robiť a že predtým to tak nerobilo lebo som tu prevodovku už mal v P-éčku. A to sa mi moc nezdá!!! Repasovať som ju musel preto lebo mi menili chladič a zle založili tesnenie tak pomaly vytekal olej a prevodovku zadrelo. Servisák povedal, že mi vymenili osku aj hydromenič.

Ďakujem za pomoc.
macann
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.08.2013 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macann »

Takže je tam chyba a neviete v čom? V tom servise som ešte nebol kedže najprv potrebujem niečo urobiť s tou prevodovkou.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To že ti trochu vyletia otáčky pri jazde do kopca je asi tým že odomklo menič , ked prišlapneš viac malo by podradiť...
Ale z toho tvojho popisu inak nie je zrejmé vôbec nič, ani auto, ani to kde robili ten repas (janko hraško z hornej dolnej, či nejaký odborník) a ani kolko stál ten repas (500€ alebo 1500€)...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

On myslel asi ten prvý servis, ktorý má na svedomí odkúrený automat, nie servis dva, kde zasa asi odfušovali repas AT
macann
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.08.2013 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macann »

Servis č.1(autodielňa vo Veličnej) mi mal pripraviť auto na STK s tým že mi vymenia aj vodný chladič. V piatok večer odchádzam so servisu nespokojný pretože auto nebolo v takom stave ako som chcel tak sme sa dohodli ze v utorok o 9:00 donesiem auto na reklamaciu. Celý víkend jazdím v pohode. V pondelok ráno idem do Žiliny a pri ceste spať prdla prevodovka. Na odporúčanie dobrého suseda dávam auto do servisu č.2 (GLOB-CARS lipnica wielka) keďže servis č.1 prevodovky neopravuje. Auto je po troch týždňoch hotové, no ja zasa odchádzam zo servisu nespokojný pretože auto zasa nieje v takom stave ako som chcel, okrem toho z polcesty sa vraciam nazad lebo prevodovka ide do otáčok (problém čo som opísal hore) mechanik po odskušaní a jazde vysoko na 120km/h povedal že je všetko OK! Preto sa pýtam nejakého odborníka na automat, ak tu nejaký je, či to je normálne?


Keď sa dá auto do otáčok, vobec nepomáha ak pridám viac. Ak prídam viac motor reve, ale auto nemá ťah. Pomáha len ked na chvílu dám nohu preč z plynu a následne jemne začnem pridávať.

Ďakujem.
macann
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.08.2013 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macann »

Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných