Automat do 3000-4000 (zmestiť kocik)

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Kirke12345 napísal:Ďakujem za všetky tipy a názory.
Ano, kondicne jazdy mam zaplatené (na automate).

Uvidím teda co este, potencionálne auto pôjdeme určite obhliadnut so známym - mechanikom. Len som sa chcela zorientovať co a kde vôbec pozerať už po nete predtym. Nie je to tak blízky známy ze ho budeme tahat na 10 obhliadok. Dakujem teda za postrehy asi akým smerom pozerat.
Ponúk sa zdá byť veľa aj v cene co uvádzam, len mam fakt obavu ze to budu do radu auta pred odpísaním.
Ahoj skús si pozrieť http://www.autoporadca.sk/ alebo https://www.auto-makler.sk/ majú pozitívne hodnotenia, preveria všetko. Majú tam aj články ako odhalili podvodníkov a havarované autá. Keby som nepoznal žiadneho automechanika, tak využijem ich služby.

Pri výbere auta sa nepozeraj na najazdené km, ale na celkový stav auta. Auto so 170 000km môže byť v omnoho horšom stave, ako auto s 300 000km - lebo tam už s veľkou pravdepodobnosťou prebehol veľký servis, zatiaľ čo na aute so 170 tisíc Ťa to len čaká a možno práve preto je na predaj. Je to individuálne, no každopádne ja by som kupoval len od prvého majiteľa a kúpené ako nové na SK. Kupovať ojazdené auto na SK je veľké riziko, lebo ojebabrať druhého je náš národný šport.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Kirke12345 napísal:kondicne jazdy mam zaplatené (na automate)..
Ten automat na starom aute ta moze dat aj do smutku.Repas cca 800 € a viac.
Nemas doma chlapa ktory ti ukaze ako sa hadzu rychlosti?Je to jednoduchsie ako uvarit caj.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sak je tehotna :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Vsetci sme sa neako dostali na tento svet,moja mamka nas mala 3,chodila do roboty,starala sa o nas a este mala na starosti 10 arovu zahradu.Prala v rukach,pracky neboli,umyvacky riadu tiez nie.Fakt ze nechodila autom lebo foter mal Tatraplan 87,s takym tym kridlom vzadu ktore si velmi dobre pametam.Ludia v tejto dobe osprosteli a zlenively.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keby som toto isté napísal ja , zak sa na mňa zosypete ako osy. Dodnes si pametám ako mama tlačila kočík s bratom,a od polovice cesty aj so mnou cez celú NR a dva x za deň.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja nehovorim ze sa treba vratit do doby kamennej,auta su modernejsie,v niecom lepsie,v udrzbe horsie ale aby som bol zamerany len na automat,zena by chodila peso keby sa jej nechcelo radit.A ani nehovorim ze automaty su zle.Ale pokial je to nove.Ten kto chce starsie auto,na automat nech zabudne.A kludne hocikoho naucim radit ak by mal zaujem a bal by sa toho.A zeny,nemyslite si ze aj my nie sme posrany ked mame nieco uvarit.Mne prihori aj caj lol
Oco 13,rad na tu dobu spominam len v dobrom.Aj ked v spajzi vysel remen a zoparkrat mi tatko jebol ked som mu skoro sopu podpalil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vôbec nevidím problém v automate, to je len otázka financií. Obrovský problém vidím v kombinácii dieťa v sedačke a jediná osoba ktorá ma aj šoférovať aj strážiť dieťa. Je jedno či je to chlap alebo žena, je jedno či je to dieťa vlastné, alebo cudzie. Ak tam nie je tretia osoba na dozor, je to neriadená strela bez poistky.
Predstav si , že malému vzadu zabehne a ona bude obchádzať práve školský autobus na zastávke - neobzrie sa? čo ak sa jej dieťa zadusí?? obzrie sa?? čo ak spoza autobusu vybehnú iné deti.
Moje deti do cca 4roch rokov proste necestovali - rodina prišla za nimi, k doktorovi MHD a do jaslí a škôlky peškom. Táto hlúpa moda vodiť deti do "lepších" škôlok cez pol mesta, aj keď obyčajnú mám pod nosom ,je zase len produkt dnešnej doby. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Chlapi, pre Vas co spomynate taxi.. Ak je priamo z mesta, tak ma taxik zmysel a asi je aj vyhodnejsi, ale mam doma takuto modelovu situaciu. Moja zena jazdi denne cca 6km, takze do tyzdna +/- presne tych 30 ako zadavatelka. Od najblizsieho taxiku byvane asi 20-25km a jazdi do vedlajsej dediny cestou ktora nieje na bicykel bezpecna a vzime ani zjazdna. Rano odvezie deti do skoly/skolky a po obede spet. A teraz mi skuste povedat jak moc je vyhodne riesenie je taxik, ked len za dojazd to je asi 15e, tak nech jedna jej cesta bude 20e. Denne 40e! To je za 22 pracovnych dni 880e!! Za to mozem mat fungl nove auto jake sa jej len zachce. Nehovorim, ze to tak ma aj zadavatelka, ale mozno zrovna tak... Niekedy to proste nejde z pricin o ktorych nevieme...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco by ti to vysvetli...od skolky jeden a pol kilometra, ma ist pesi. Sice aj on by sadol do auta, ja by som sadol do auta, aj tvoja zena sadne....ale mase stare matere chodili pesi,aj my BY sme mali.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nesadnem - doma si dám pohár vínka, po ceste si dám ďalší a v cieli tretí. Po ceste nazad to isté len v opačnom poradí. Z rokov, keď som sa vozil "len tak" som už vyrástol. Teraz "len tak" chodím pešibusom.
P.S.: ale ako dôchodca budem využívať toho koníka práve na takéto presuny. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco to je 12 poharov za den len školka. Tymto tempom skoncis tam kde prave teraz zas lezim. Hod si do googla "hegito bb" :3020:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pi málo aby si mohol piť dlho - moj pohár je 0,5dcl červeného vína a cca 3-4 dcl kofoly. Takže aj tých 12 pohárov denne by som rozchodil - alebo skôr vybehal cestou na záchod. Som dlhoročným darcom krvi a zakial mi berú tak na umretie ešte nebudem. lol
Tým chcem povedať, že velmi rád by som chodil s vnukmi aj 5km- len žiadnych nemám. Takže nieto s kým. A ak aj raz budú tak tisíce km ďaleko, tá rozumnejšia časť mládeže z tohto slzavého údolia radšej uteká.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

akokolvek nad nou rozmyslam, tak mi vychadza len scenik s AT...je tam hydromenic, co tam pokazi?, ak bude menit olej v prevodovke a v pohode ho za tie peniaze kupi...a hoci aj dizel a nech sa ide cez vikendy previezt niekde s detmi 100-200 km - ona sa nauci a dizlu to prospeje...jazdim automat takmer 30-rocny v pohode /asi 1x tyzdenne/... len musi vediet, ze starsia jazdenka, automat - to si bude vyzadovat mat v rezerve investicie na nepredvidane poruchy...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ved prave, uz sme to napisali... co sa tam pokazi ? No napriklad ten automat ktory pred tebou trapili cojaviem styria ini majitelia, z toho aspon dvaja po dialniciach 170, nevymienali olej lebo im to bolo vela penazi, ked vymenili tak samozrejme nasypali nespravny, male mnozstvo, vyradovali za jazdy do N aby usetrili na palive, potom znovu za jazdy samozrejme zaradovali D atd, atd.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo a čo je pradepodobnejšie? Že sa jej poserká automat, alebo že sa bábatko pogrcká práve v momente odbočovania alebo predbiehania???
Toto nie je o aute ,ale o človeku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný