Autom do Ruska treba viza ? alebo ako to je ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

su potrebne viza ?

ano
16
89%
nie
2
11%
 
Celkom hlasov: 18

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Autom do Ruska treba viza ? alebo ako to je ?

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute mam v plane niekedy sa pozriet autom do Moskvy bud cez Bielorusko alebo cez Lotyssko (cez Lotyssko by to malo byt zevraj rychlejsie aj ked je to o cca 120 km viac ) ale na internete som sa dozvedel zevraj treba mat viza a asi medzinarodny soferak ale na tie diskusie alebo clanky co som natrafil su uz 4-10 rokov stare zmenilo sa poslednu dobu nieco ? Moskvu by som chcel otocit do tyzdna s cestou tam aj spat cize nemam v plane sa tam zdrziavat iba pozret moskvu pripadne nejake zaujimave mesta miesta po ceste a ist naspat domov.ked som bol na UA tak tam stacil iba pas a ziadne viza som nepotreboval ako je to ked sa ide do BY a RUS vopred dik za info :4012: :41c2:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Biky,tiraci co jazdia RUS,maju pasy s kontrolou na HIV,viza,a medzinárodný vp. Popytaj sa po parkovisku,hlavne SK aCZ co maju tabule TIR.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

samozrejme, ze treba viza.

http://slovakia.mid.ru/sk/web/svk/
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ked som siel na UA tak som nic nevybavoval dopredu jednoducho som zobral PAS a isiel a ubytovanie v hoteli som hladal az ked som bol unaveny a zohnal som v pohode ubytovenie som hladal v meste . A tak som si myslel ze v Rusku to bude podobne. letecky by som nechcel ist to by bola nuda len sediet hodiny a cucat z okna do blba na jednom mieste. mne IDE AJ O DOBRODRUZSTVO. a ano ked tak isel by som benzinovym autom :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

PS a europsku uniu uz mam obzretu z kamiona tak tymyto smermi ma to uz nelaka :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Držím palce...v škole nás učili, že to je krajina vtedy ešte ZSSR : kde včera znamená zajtra.... :2f93: len nám to vtedy nikto nevysvetlil podrobnejšie.

PS: http://www.foreign.gov.sk/servlet/conte ... KoTuInInfo
Naposledy upravil/-a VLADY v 17.08.2015 17:11, upravené celkom 1 krát.
Aegis1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 16.06.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aegis1 »

Ak ides do Ruska nepotrebujes nic, staci mat pri sebe hotovost popripade cigarety alebo vodku na uplatky. Ak to budes mat vzdy po ruke zarucene nepotrebujes medzinarodny vodicak ani viza. :4090:
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Neviem ako chces otocit do Moskvy a naspat za sedem dni autom, plus este pozriet Moskvu...
A ak by som bol pri Moskve, urcite by som sa zastavil aj v Sankt Peterburgu.
Ale na to potrebujes prachy. A vela prachov, to nie je vylet do Krpacova.
Si pozri najskor mapu a ceny.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

2+2 cesta,3 dni v Moskve...
odporucam vyuzit sluzby Slovenskeho domu v Moskve
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Moj dedo bol v Moskve onahdá dávno. Vravel že bolo.dobre. Vodka, zlato, ženy... A keď som bol ja bola chudoba boli roky 80te. Dedo sa ma pýta s kým som bol,reku s Čedokom,jaj tak asi preto chudoba,ja som bol s wermachtom vraví dedo.... Ale ak nemáš pri vstupe do Ruska zbraň,určite Ti ju gajka ponúkne...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Prečo ísť do krajiny, kde stredná vrstva skoro vôbec neexistuje a je tam tak priepastný rozdieľ medzi chudobou a bohatstvom?

Centrumy veľkých miest v Rusku sú moderné a skoro sa nedajú porovnať od iných civilizovaných miest vo svete. Avšak... Ak sa človek pozrie aj kúsok ďalej, uvidí tú biedu, ktorá tam panuje. Ak sa náhodou stane nehoda, resp. fingovaná nehoda, na policajtov nebudeš čakať 10 minút...

Mnoho krát sa pýtam sám seba, aký má človek dôvod ísť do nebezpečných oblastí? Je to naozaj len kvôli tomu, že "chce" niečo vidieť a na niečo spomínať? Prečo sa nepozrieť do Kanady, USA, Austrálie a pod.? Prečo sa nepozrieť napr. do Portugalska, Francúzska a pod.? Ver mi, že v týchto krajinách by si tiež nebol unudený, ale čo je dôležitejšie, existuje vysoká šanca, že by si sa aj v zdraví vrátil domov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

V duchu tejto logiky, by si musel hlavne zdrhat zo slovenska ;-). Ja som v "rusku" bol tesne pred revoluciou a bolo tam co vidiet, na druhej strane som sa rad vratil domov...v tej dobe nam uprimne zavideli necakane veci
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Sliedic napísal:
Mnoho krát sa pýtam sám seba, aký má človek dôvod ísť do nebezpečných oblastí? .
ako som pisal dovod je Dobrodruzstvo a tieto krajiny smerom na vychod su ako to nazvat netypicke a rozdielne voci EU a ta rozdielnost ma tiez pritahuje
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

V Rusku som mal pred pár rokmi neter, takže mám od prvej ruky to, ako to vnímala a čo videla. Bola sa pozrieť aj do Moskvy, ale bývala zhodou okolností práve v Sankt Peterburgu. Krásne, čisté, civilizované mesto, ale to je len taká "hmlová clona" pre turistov, aby sa cítili príjemne. Bolo to pred 1. májom, na každom kroku policajt. Mala tam aj malý incident, ktorý našťastie zachránili policajti. Začali ju otravovať primitívi, no policajti ich rýchlo odohnali. Chcela sa pozrieť aj mimo "hmlovú clonu", ako si žijú ľudia, čo si ťažko zarábajú, aby mali na skromné živobitie. To, čo videla, nepotrebuje komentár.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Biki, ja Ti to neberiem, skôr si uvedomujem to, že možno aj to, že Ťa odhováram(e), Ťa priťahuje ešte viac.

Nech sa rozhodneš akokoľvek, ja Ti budem držať palce ;-)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 45 neregistrovaných