Autofolie skusenosti

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Autofolie skusenosti

Príspevok od používateľa biker610i »

Mam v plane si dat na uno na zadne okna cierne folie. A mna by zaujimali vase skusenosti s nimi ci sa po case neodliepaju alebo nevznikaju bubliny a ci je pravdou ze ked su folie na aute ze pri horucavach je v interieri nizsia teplota :4012:

(PS: skusal som aj hladat ale skusenosti s autofoliami som nenasiel)
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ano je to pravda ked si daš na UNO folie tak budeš mat v aute o cca 10°C menej ako je vonku . . .
a klimatizacia je aby si si ten rozdiel upravil
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

LOCHNESS napísal:ano je to pravda ked si daš na UNO folie tak budeš mat v aute o cca 10°C menej ako je vonku . . .
a klimatizacia je aby si si ten rozdiel upravil
V podstate presne tak ako hovoríš, akurát má to aj háčik, že keď je vonku 15, tak v aute bude mať 5 stupňov a to už je trochu málo. Samozrejme a to už nechcem ísť ďalej, ak je vonku 0, alebo -10.
Naposledy upravil/-a bbbr v 22.06.2010 15:36, upravené celkom 1 krát.
gtth
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 18.04.2010 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gtth »

folie mam, ale to s tou mensou teplotou je peetchovina, pretoze vzadu potom clocek sexuje, kedze dovnutra nikto nevidi a potom je tam dost teplo.. takze som si musel kupit aj handricku na skla, lebo cakat pol hod. kym sa odrosia nie je prave vyhra.:4012:

PS: mozno, ze niekedy je vnutri lepsie nez bez folii, ale ked pecie slnko ako na sahare, tak sa auto vyhreje aj cez jedno predne bocne sklo, akurat to trva trochen dlhsie.. Ak je to nejaka normalna znacka a nie samolepka z tesca, tak vydrzia roky..
Rado04
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10.02.2010 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rado04 »

je to pravda na slnku nemaš tak horúco vnútri, a pokiaľ si to dáš urobiť niekomu kto sa do toho rozumie tak sa ti to nebude odliepať ani bublinky robiť ani nič také... a keď ti to dobre spravia tak prežiju aj tvoje Uno lol . Nám doma držia už 10 rokov bez problému ale by ich trebalo vymeniť lebo su za ten čas sem tam poškrabané. Len odporučam aj auto dostane lepší vzhľad, aspoň mne sa tak auto viac páči.
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

Chod do toho, je to super vec, na dvojprudovke pri tescu ti nik neziza do auta, a vzadu je o poznanie chladnejsie.dalsia vec, menej si svietia svetla aut do oci od zadu. ja mam na aute 15tky a je to super. ak chces poslem ti SS kde mi to v MT robili(za bezkonkurencnu cenu v MT-pred 2 mesiacmi - 85 eury)
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Keď fólie jedine LLumar, 3M, Bruxafol, nezosvetlejú, pomerne odolné voči oteru, bezpečnostné, cenu neriešim buď je to o kvalite, alebo o cene.

O tej horúčave v aute: keď sadneš do vane horúcej vody a zavrieš oči - bude ti chladnejšie ?

Fólie vzadu sú dobre pre deti :2f93: - nepáli tak na nich slnko.
Naposledy upravil/-a drautostar v 22.06.2010 19:17, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: otaazka..

Príspevok od používateľa cubicomp »

george303 napísal:ci su tmave folie velke obmedzenie pri cuvani vnoci alebo ci je cezne v pohode vidiet...
cez tmave folie je zmensena viditelnost aj cez den, vnoci cez ne nevidis prakticky nic, pokial nemas silne svetlo, ktore ti osvetluje priestor za autom
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Toto leto o nich neuvažujem a potom už autíčko nebude nové takže asi to nemá zmysel.
Deti sú už veľké a horúce dni tak 20 dní do roka snáď vydržím , no a na dovolenky k moru tiež nemusím. Tak načo by mi boly? Chce ma niekto presvedčiť o ích super výhode.
/ tiež som o ních donedávna rozmýšľal /
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

velka vyhoda je, ze nevidno do auta, takze ked nieco potrebujes nechat v aute hodis to dozadu za sedadla na zem a nik to neuvidi, takze ani to nikomu nebude podavat ruku, ale ked niekedy vidim ako nechany mobil, fotak a podobne na prednom sedadle pripadne na palubke, nech sa necuduje ze potom musi kupovat aj nove sklo
frantata
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.07.2005 02:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frantata »

Dnes mi ich davaju za 120 + 60 aj na predne bocne skla. Podla novej vyhlaky ucinnej od 03.2010 mozu byt pouzite na bocnych oknach (vodic, spolujazdec) bezpecnostne folie proti prerazeniu. Tie predne su len velmi malo tonovane. Su tam hlavne kvoli bezpecnosti. Folie nielenze znizuju prestup slnecneho ziarenia, ale v pripade nehody sa okna nestanu dalsim potencialnym nebezpecenstvom urazu. Davam ich tam hlavne kvoli detom a nevybral som si najsamtmavsie. Da sa vybrat cca z 15 druhov a odtienov. Je to lepsie ako to niektori riesia roznymi roletkami a pod. nalepovacimi srandami. Cena 180 € je na moje auto uplne v pohode (VW Sharan).
mathyk
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 25.02.2008 10:30
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mathyk »

to je teda riadna sprostost ze v noci riadne nevidno pri cuvaní, to potom nie su folie, ale iba sklá prelepené čiernou páskou.

mam na Avante folie LLumar, druhy najtmavsi odtien a v noci nemam žiadny problem s cuvanim, ani s viditelnostou, ale su dostatocne tmave zvon. Kvalitne folie su take, že zvon, dovnutra nevidis, ale zvnutra von v pohode vidis, aj ked samozrejme to nie je ako cire sklo.

co sa tyka hoto tepla v aute, je to pravda, mam to odskusane teplomerom, avsak ak sa na to nesustredis ten rozdiel si ani nevsimnes, takze kvoli znizeniu tepla v aute by som si folie na sklo nedal.

Mam ich tam aby ľudia zvon necumeli na manzelku a drobca, co sedia vzadu.

no a nehovorim o tom ze to trochu prida na atraktivite designu auta

a cena? 110€ aj s robotou a certifikatom.
Naposledy upravil/-a mathyk v 23.06.2010 11:03, upravené celkom 1 krát.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ja mam najtmavsie mozne a vobec nemam problem pri cuvani v noci. Tie folie su tmave len z jedneho smeru. Von z auta je to len o malicko tmavsie ako bez folii.
Moja manzelka za foliami odkojila uz 3 deti :3035: .
O komforte v lete, sukromi a pohodli ani nehovorim. Sam som bol odporca folii (v podstate nepaci sa mi to este ani dnes), ale ta prakticka stranka absolutne prevysila design.
Kedze som mal auto baz klimy tak tie folie mi strasne pomohli (hlavne ked decka zaspali). Teraz je to uz vec zvyku. Auto bez folii uz mat nebudem.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Autofolie skusenosti

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

biker610i napísal:Mam v plane si dat na uno na zadne okna cierne folie. A mna by zaujimali vase skusenosti s nimi ci sa po case neodliepaju alebo nevznikaju bubliny a ci je pravdou ze ked su folie na aute ze pri horucavach je v interieri nizsia teplota :4012:

(PS: skusal som aj hladat ale skusenosti s autofoliami som nenasiel)

:40bd: :d :D Ked nebudes kupovat folie na trhu v POLSKU tak sa nebudu robit bubliny+neodlepia sa. :41c2:

V odkaze si precitaj vsetko na co su dobre FOLIE na aute.
LINK: http://www.autofolie-hermann.sk/autofol ... -petrzalka
LINK: http://www.autofolie-hermann.sk/autofolie-galeria
ickokvicko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16.05.2007 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ickokvicko »

boze moj, vseci zasa vsetkemu rozumeju.

bublinky ani odlepovanie sa ti nestane ani na tych najlacnejsich foliach z polska.

bublinky vznikaju zlym nalepenim folie, neobjavuju sa po nejakom case!!!!

odlepovanie tiez nehrozi ked je vsetko odborne nalepene ziadny problem nespravia ani polske lacaky.

to ze lacne polske folie su uplne nanic je jasne, to nejdem rozoberat, sluzia na vsetko mozne len ne na to na co by mali.

ale do rici rozmyslam ze k bajkerovmu "legendarnemu hmlovkoidnemu unu" by tie fialove vyblednute folie svecali...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných