Auto s DPF

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dmtj13
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Auto s DPF

Príspevok od používateľa dmtj13 »

Dobry den. Prosila by som o radu. Planujeme kupit rodinne auto, momentálne mame Opel zafira 1,6 benzin/plyn, rocnik 2010 a obzerame sa po niecom novsom. Najviac sa nam pozdava VW Touran prip Zafira ale novsia, hladame od r. 2016 nahor. Chcela by som automat. Hladame teda nejake MPV s 3 plnohodnotnymi sedadlami vzadu, keďže uz teraz mame vzadu 2 detske sedacky a mozno casom pribudne ďalšia. Ponuky by sa nejake nasli ale z nich su vacsina diesle s DPF. A tu je teda moj hlavny problém.
Vedeli by ste mi poradit ci je vhodne kupit auto na diesel ked jazdime viacmenej po meste avsak manzel chodi takmer kazdy den do prace 20 km tam a 20 km spat. Staci to na to aby sa pravidelne regenerovalo dpfko? Da sa nejak ta regeneracia odsledovat aby s tym nebol problém? Mame viacerých znamych co jazdia taktiez viacmenej po meste a maju auta na diesel a su spokojni. Len sa nevieme rozhodnut ci by to bola naozaj dobra volba. Dakujem za kazdu radu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som pri jednom aute prešiel z LPG na naftu a trpko to lutujem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dmtj13
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dmtj13 »

Preco?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nutný iný spôsob jazdenia, iný prejav motora, a ekonomika horšia ako pri plyne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dmtj13
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dmtj13 »

A mozem sa este spytat z akeho na ake auto ste presli?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Manželka dostala po Fiatke malého naftového citrona.
Pre vás je ale táto úvaha zbytočná, pretože
- my sme po 50ke (iné požiadavky)
- nové autá sa na plyn už velmi nerobia
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je Touran ako Touran.Posledný model je generačne až rádovo zložitejší než generácia pred ním.Znamená to mimo iné aj to že je stále možné mať Torana aj bez DPF,samozrejme je ročníkovo staršie.Ale pokiaľ vidím ozaj krásne kusy čo mi chodia na servis tak asi to až taká vzácnosť nebude.Majiteľia skôr plačú nad tým čo ak tie autá dožijú a iné než momentálna generácia technicky náročných bude jediná.Problém by som v DPF nevidel ani v predposlednej ani súčasnej generácii.Treba si osvojiť pár základných pravidiel ako z autom jazdiť,a nekoná sa žiaden problém,nakoniec cesty sú tými autami plné.Čo ale u DPF platí je že je najprv problém motora,až následne na to ako dôsledok príde problém DPF.
Touran vídam aj zo zadnými sedačkami kde sú detské integrované v pôvodnom sedadle,a teda netreba nosiť ani len podsedáky ale jediným pohybom sa mení z riadnej na detskú,majú to unikátne vymyslené.Ja mať problém nosiť deti iné nikdy nekúpim.
dmtj13
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dmtj13 »

Ďakujem aj tak za odpoved.
Manzel by najradsej opat na plyn. Ja by som najradsej cisto benzin, len teda na tieto mpv su viac ponuky dieslov. Tak preto som sa chcela poradit ci by to alo aj tak, alebo radsej cakat na inu ponuku, len to moze trvat dost dlho.. Alebo je este riešenie obzerat sa uplne po niecom inom. Ale tieto dva sa nam najviac pacia a vyhoda je aj ze maju aj 7 miestne verzie.
dmtj13
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dmtj13 »

mhlavaty

Dakujem. A ake problémy zvyknu byt s motormi u tých touranov?
Ano, tie zabudovane sedacky som videla a je to super podla mna. Vw povazujem celkovo za dobre auta, ci? Mali by ste teda nejaky iny tip este pre nas? Prip. na co si dat pozor?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Davam humorné pojednanie o spôsobe jazdenia s dieslom a pristupe niektorych k dieslu a k jazdeniu v meste... :40bd:

https://dfens-cz.com/do-it-budweis-style/

:40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ahoj, ono sa neda prilis jednoducho a strucne popisat niekolko generacii motorov v tychto Touranoch - vyvoj tam bol prekotny. Co sa ale popisat jednoducho da je, ze v kazdom pripade si NEKUPTE benzinove TSI motory pred rokom 2015, pretoze to bola technologicka katastrofa.

Skusme z inej strany - po akom rocniku sa pozerate s manzelom ? Aky mate rozpocet na auto, je rozdiel 8.000 eur alebo 18.000 eur ?

Benzinovu / LPG variantu Touranu vieme poradit s panom Hlavatym, daleko vacsiu :) daleko viac 7miestnu ale najprv potrebujeme pocut rozpocet a rocnik. Pretoze Touranik nie je ziadny priestorovy zazrak, to je absolutne minimum pre dve deti, nehovoriac o troch (mam zopar kamaratov s tromi detmi), Touran je daleko mensi nez Sharan a Sharan je daleko mensi nez... to co poradime s Mr.Hlavatym.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laco - odkial ma poznajú??? ved to je o mne. :40bd:
Hlavne pomaličky priatelia.
lassú barátok langsame Freunde slow friends
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dmtj13
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dmtj13 »

Mp3turbo

Rozpočet je tak do 17000, avšak pravdaze cim menej, tym lepšie ???? urcite ale nechceme dovezene auto, takže pozerame kupovane na Slovensku, aby malo co najmenej nabehane, najlepsie do 100-120 tisic km cca.
Preto Touran, lebo Sharan sa uz mne osobne ako zene zda dost velke, cize aby som mohla na nom aj ja jazdit, parkovat atd ???? a zas, nechodime na prilis dlhe trasy, rodinu mame blizko, cize fakt hlavne po meste, manzel do prace, prilezitostne vylet a mozno v lete dovolenka do Chorvátska. Čiže ten Touran alebo Zafira sa nam zdaju take dobre zlate stredne riesenie. V skratke asi tak.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

mhlavaty napísal:Touran vídam aj zo zadnými sedačkami kde sú detské integrované v pôvodnom sedadle,a teda netreba nosiť ani len podsedáky ale jediným pohybom sa mení z riadnej na detskú,majú to unikátne vymyslené.
Unikátne a vymyslené? Možno tak obyčajne a opajcnuté, tak ako je u Gruppy zvykom. Lebo je to vynález Volva z r. 1990, prvýkrát použitý na strednej sedačke vo Volve 960, na krajných sedadlách to od r. 1995 malo Volvo S40/V40. Od r. 2001 to používala napr. aj prvá Toyota Corolla Verso.

https://www.media.volvocars.com/global/ ... ild-safety

https://picclick.co.uk/Toyota-Corolla-V ... 94223.html



Pre dmtj: treba sa naučiť jazdiť a nie sa tlačiť a robiť kompromisy.
dmtj13
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dmtj13 »

Achada

Nemyslim si ze by sme sa nejak tlacili. Podla mna je Touran dostatocne priestranne auto, maju ho rodicia, takze som v nom neraz sedela.
A pytala som sa hlavne na dpf filter a dieslove auta, nie ci sa mam naucit jazdit ;)

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní