Auto predane bez zmluvy a teraz ho chce vratit

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ddankaa
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.10.2008 22:16
Zdieľať na Facebook

Auto predane bez zmluvy a teraz ho chce vratit

Príspevok od používateľa ddankaa »

Dobrý deň, idem si ku vam pre radu..Auto som predavala bez zmluvy - moja vina som si vedoma..po 2 tyzdnoch sa auto pokazilo a mladik si ziada polovicu za druhy motor..tvrdi, ze sa nieco robilo s triskami - pri nas urcite nie..auto bolo u nas 9mesiacov a ficalo bez problemov..urobili sme na nom cca 10tis. km..malo 300tis. km a 12rokov, preto sme ho predavali, lebo clovek nikdy nevie kedy co na nom odide:-( a mame to statsie ze 2 tyzdne po predaji sa pokazilo..:-( tvrdi ze je diera vo valci a chce vymenit cely motor..kamarat, ktory auta predava ako na beziacom pase tvrdi, ze zaruka sice je pol roka,ale on nemal otvarat motor bez nasho vedomia.. ze s nim nenmame vobec komunikovat, no mojmu muzovi ho je luto lebo sa vzdy odvolava ze ma malu dcerku ze preto ho kupoval, a ze si mysli, ze jednal s fer clovekom, moj muz sa teda rozhodol, ze mu nieco prispeje na opravu..dohodli sa ze by kupili cele auto na polovicu a on by si zobral motor a zvysok b ostal nam..lenze moj muz sa boji ze da peniaze a oni si z toho auto pomenia vsetko co sa bude dat kedze on pri tom nebude, lebo oni to chcu co najskor a on jazdi na kamione a dovolenku si nemoze zobrat hocikedy ani hocikedy nieje doma..dnes napisal, ze auto vrati a chce spat peniaze, ze ma kamarat policajta, ktory tu bol s nim to auto kupovat..neviem asi chcel nahnat strach..co mozem robit ak by nahodou auto doviezol? muz nieje doma, nechce nanho ani cakat..chce ho doviest mne..auto je uz odhlasene, ale ci si ho prihlasil to netusim..dakujem za kazdy nazor a skusenost
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Kupujuci robi ramena ale netreba sa zlaknut. Kamarat policajt mu nie je nic platny ani keby to bola pravda, s tym nema policia nic.
To ze ti auto dovezie ta absolutne k nicomu nezavazuje, hlavne mu nic nedavaj. Ktovie co s tym autom stvaral za tie 2 tyzdne.
Pokial by som si bol isty ze som predal funkce auto, odkazal by som ho na sud. Vzhladom na vek a najazd tipujem ze cena nebola nejak horibilna, ked si spocita cas a naklady, ono ho to prejde, zvlast s minimalnou sancou na uspech.
Drzim palec a pevne nervy :2f93:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Je to chyba predať auto bez zmluvy...A kto ju vlastne nepotreboval...???
Ak kupujúci,tak je to jasné,ale ak predávajúci tak to bola chyba :3020:
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ziadne peniaze nedavat, auto bolo predane bez zaruky. Ak chce ten dotycny zaruku, odkazat ho na najblizsi autosalon. Tam kupi auto so zarukou.

Normalne ma nahnevas, ked mu das peniaze naspat. Uz s nim ani nekomunikuj...

Vela stastia :)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Vykasli sa suverene nanho , lebo zvasej strany bola snaha o jednanie a pomoc ale to neakceptuje , a mesto toho vas vidiera a ohana sa nejakym policajtom robi bububu... takze ked on ide tvrdo na vas bud taka ista vedel ze kupuje stary serbel aj stymi kilometrami auto si mal dosledne pozriet u vas a to ze nema zmluvu je len jeho pritaz , otec mal podobnu skusenost stym ze sme predal auto ktore za 3 roky najazdilo 8 tis. km takze v podstate stalo stale v garazi ked sme ho predavali malo 112 tis. km a malo 7 rokov anm chodilo bez poruchy prisiel kupec auto sa mu pacilo - vypadalo ako cukrik-- auto kupil a za dva tyzdne zacal spekulovat ze mu odislo lozisko na spojke , ze praskol chladic na klime a oprava bude stat 900 eur a ze chce polovicu alebo ho vrati , otec tiez nechce nikomu ublizit tak mu povedal ze mu nieco pomoze ale isto nie z 500 eurami , nakoniec mu poslal nove brzdove platnicky a 50 eur a odvtady sa chalan neozval podla mna len takto skusal nieco zo zaplatenej sumy dostat nieco spat , v tvojom pripade malo auto 300 tis. a on si mal byt vedomi moznych poruch a v prvom rade nemal sparat do motora a vonkoncom ho nerozoberat , a nakoniec na obhliadku si mal zavolat mechanika a nie policajta , posli ho kade lahsie a povedz nech ta da na sud uz len stym ze nema ziadnu zmluvu nikde mepochodi , nechcel od vas motor nedal by som nic
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Dufam,že ste auto odhlasili na jeho meno. Do 7dní ho musí prihlasiť na polícii,ked nie má problém on.PENIAZE nevracať.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :2f93:


Teraz mi logicky vysvetli PRECO chcete kupovat druhe auto??? :41c2: :41c2: :41c2:


Ved sa pokazil len motor!!! :41c2: :41c2:

Dajte opravit povodny motor a hotovo.

Urcite je lacnejsie opravit povodny motor ako kupovat druhy motor alebo cele auto!!!! :41c2: :4012:

Alebo sa mylim??? :3035: :3035:
ddankaa
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.10.2008 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddankaa »

Chalan tvrdi, ze sme opravovali trisky a to sposobilo, ze sa urobila diera vo valci..ja sa tomu moc nerozumiem, takze neveim posudit ci tomohlo to sposobit..ale my sme trisky neopravovali, nemali sme dovod sa hrabat v motore, kedze u nas ficalo v poriadku..v nedelu sme sa na aute vratili z dovolenky auto bolo v poriadku a v utorok sme auto predali..jedine co viem co bolo zle bola klima, ale to sme aj povedali, o tom vedel..chalan vyzeral ako frajer a pri skusobnej jazde som mala strach v ociach..pre spresnenie auto je BMW 320, automat...srdce ma bolelo ked vazne povedal, ze ho kupuje, lebo to bolo nase 9. auto za posledných 9 rokov a podla mna to bolo to najlepsie co sme mali..auto som vyuzivala prevazne ja, kedze muz jazdi na kamione a je malo doma a mame dve male deti..ja som hned tvrdila muzovi ze on to auto zabije ked bude na nom jazdit tak ako vyzeral..ako frajer..predsa to nieje sportove auto :-(
muz chcel kupit druhe auto na nahradne diely..ved motor stoji cca 1000eur a auto z nemecka burane cca 1200 a je z neho nielen motor ale aj kopec inych dielov... ja tiez nechapem naco treba menit cely motor, ale spominam si ked mladik kukal do motora a hovorim mu, no auto uz ma svoje roky a uz aj km ma odjazdene a on ze ved jasne ved motorov bola aj bude!!! a teraz chce motor...
nedam mu nic..ja som auto predala pojazdne a preco by som mala brat auto pokazene..ako viem, ze to bola moja vina ze sa po 2 tyzdnoch pokazilo...anie ze on sa hral na frajera a auto zabil sam...ktovie co s nim stvaral..
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Presne ako tu niekto spomenul - ak predávajúci úmyselne nechcel zmluvu a teraz špekuluje, buď si istá, že v motori pomenil čo potreboval a teraz to chce mať zadarmo.
Daj mu po nose a odkáž ho na súd.
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
ddankaa
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.10.2008 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddankaa »

a este je zaujimave to ,ze ked muz povedal, ze teda aj on chce byt pri kupe toho druheho bmw a pri vymene motora, ze predsa nebude kupovat macku vo vreci a nenecha ich aby povymienali vsetko co sa da tak maldik hned ze ide vratit auto..uz s tym nesuhlasil..a uz pisal ze ma policajta kamarata, ale sak muz ma vsetky sms v mobile..
ddankaa
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.10.2008 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddankaa »

lubonr1 napísal:Presne ako tu niekto spomenul - ak predávajúci úmyselne nechcel zmluvu a teraz špekuluje, buď si istá, že v motori pomenil čo potreboval a teraz to chce mať zadarmo.
Daj mu po nose a odkáž ho na súd.
s tou zmluvou som urobila ja velku chybu..nebolo to moje prve auto co som predavala a vobec som necakala ze ho hned zoberie, hovorim, ze ja ale nemam zmluvu vytlacenu, ze mame pokazenu tlaciaren a on ze on zmluvu nepotrebuje tak sme napisali len papier o zaplatený ale ja hlupa som tam ani vin ani nic nenapisala..samozrejme ze som si potom trieskala hlavu o stenu ale neskoro:-( neviem preco sme aspon rukou nieco nenapisali...:-(
ddankaa
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.10.2008 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddankaa »

cviro123 napísal:Ak by ste opravovali vstrekovace tak by to spravilo tazko lebo toto spravi prave vadny vstrekovac :)
a je to skyta vada? ako ja mozem vediet, ked som auto predavala, ze bol vadny vstrekovac? mohol ten vstrekovat pokazit aj blaznivou jazdou???
my sme mali predtým manula bmw a tam sme mali problem s triskami..ked sa autu pridalo spod trisky striekalo, aj me ich menili ale tam bol pravdepodobne zly tlak alebo nieco..
ja niesom automechanik ale stale uvazujem ci tym ze na automate robil schumachera nemohol tie trisky znicit sam a tym si sposobil sam dieru vo valci..
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

To skôr tebe hrá do karát, že nemáte zmluvu. Ako chce niečo vrátiť, keď nemá žiadny dôkaz o tom, že to kúpil?
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
ddankaa
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.10.2008 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddankaa »

cviro123 napísal:Je to spekulant :) Vyhrazat policajtom sa bude dovtedy kym mu niekto neda otcovsku na vysvetlenie :)
my mame tiez len jedny nervy.. a kamarata, ktory pozna vsetky zakony ohladom predaja a kupy auta a pripadných problemov..na muza sa hneva ze sa vobec chcel dohodnut a nico mu aj platit..mlady frajer a komplikuje mam zivot..
ddankaa
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.10.2008 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddankaa »

lubonr1 napísal:To skôr tebe hrá do karát, že nemáte zmluvu. Ako chce niečo vrátiť, keď nemá žiadny dôkaz o tom, že to kúpil?
no ma technicak ak ho už nenahlasil na svoje meno co by uz teda mal mat urobene kedze som auto odhlasila 5.8. a posalala doporucene a vyberal si to z posty 15. 8... neviem mame z toho zmiesane pocity..niesme tí ktorí vyhladavaju konflikty a problemy a prave na anas sa to takto nalepilo :-(
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných