Auto na rozbite cesty

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chlapik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.11.2015 17:50
Zdieľať na Facebook

Auto na rozbite cesty

Príspevok od používateľa chlapik »

Zdravim.
V poslednom case, cim dalej jazdim, tym horsia je kvalita ciest a to az do takej nesmiernej neunosnej miery, ze mi posledna diera v Blave (safarikovo namestie) rozbilo napravu.
Takze potrebujem nove auto, kiezby nie.
Nove - isto jazdene niekde z Nemecka predpokladam.
Moj limit je 8000eur, priblizne.
Potrebujem poradit, ake auto je najodolnejsie voci rozbitym cestam, a ktore teda ponuka unosny komfort, bez toho aby sa posadka bala o zivot, a podobne.
Rozmyslal som nad masovkami ako octavia, ale fabia asi nie, neviem. Viacmenej len pre 2 ludi, plus kufre.
Ale uvazujem nad 13" plechovkami + nejake pneu 195/75 , lebo tie cesty su naozaj na nevydrzanie.
Neviem ci je to len mnou, ale pride mi to, ze je to ako boj o zivot a nie kultivovane jazdenie po meste.
Uz pomaly aj dialnice su pokrivene az az..
Cize limit 8000, idealne 2 rocne, ale moze byt aj 4rocne, najazd mi nevadi, vybava standart, spotreba standart, no ale ten komfort...
Vdaka za kazdu radu
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Ked komfort a odolné nápravy: tak Mercedes E-klasse TAXI (zosilnené nápravy, odolnejšie vstreky atď).

Alebo z druhého súdka:
Dacie (Logan,Lodgy..). Lacné,jednoduche (výmena nápravy Ťa nezrujnuje) a z reálnej skúsenosti tie autá veľa vydržia (aj km, aj horšie zaobchádzanie: viď firemné autá).

Škodu (v tých spomínaných ročníkoch) by som neodporúčal, mám to odskúšané (i keď Fábie, ale ani Octavia asi nebude o moc lepšie s kvalitou)

Tak múdre rozhodnutie prajem!
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

jednoznacne dacia, my mame v rodine na toto presne urcenu daciu , na ba cesty ,vrelo odporucam
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Hneď som chcel poradiť Citroen C5, ale posledná veta s dodatkom 2 ročné a do 8000 ma od toho odradila... Možno aj Peugeot 301 by bol dobrý. Je to celkom pekné auto a údajne aj veľmi pohodlné. Tiež je hojne využívané taxikármi v chudobnejších krajinách, aj mimo Európu.
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Zlé cesty v Blave? to ešte chlapec nebol asi smerom na východ Kde je bieda až na pár chalupárov z BL,tam by som mu odporučil len Nivu a hlavne dobre deravú aby sa mu prevetral mozog a na benzín aby žrala, keďže máme tú spotrebnú daň na phm takú malú, sa teda čudujem prečo má sméér stále tak veľa percent preferencií čím to asik bude :41c2:
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja jazdim po Ba na znizenom 3 bmw s 18 kolesami a naprava vydrzala 200 000 km... podla mna len si treba davat pozor a pomalsie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jazdím po BA...dakde je to ešte OK ale inde je to ozaj tankodrom.Treba dávať pozor pozor a ešte raz pozor. A auto s čo najväčšími kolesami. Takže ozaj taká NIVA má dačo do seba. Alebo potom nejaké BVP ...čím fajnovejšie auto tým horšie...fajnovejšie myslím prémiovky - drahý servis lebo skrátka tak to je všade čím viac fajné auto tým viac bohatšia klientela tým viac sa zarobí na servise a čím novšie tým viac ušetrené na všetkom...myslíš že Nemec ich konštruuje na naše rozflákané cesty? asi sotva.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ja by som siel do nenavidenych malych SUV, typu ASX, VITARA, QASHQAI.
*
Co som si vsimol tento rok v Palestine tak najviac tam behali jednotkove octavie. O nasich cestach sa im tam nesnivalo ani v najruzovejsich snoch, cize nieco to auto asi vydrzi, aj ked nie je to moja salka kavy.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

v Palestine je len chudoba a zvysena hladina spiny, ale cesty absolutne nie su rozbite ako u nas - Izrael sa stara / neviem ako v Gaze-tam ale normalny clovek nejde/. Maju len retardery v mestach, ale nie derave cesty. Max aut je tam japonsko a korea a skoda a hlavne benziny - je tam v celom Izraeli benzin lacnejsi ako nafta.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

terenaky typu vitara, vselijake jeepy nissany nie su celkom vhodne ak si jemny chlapec muzikant lebo pevne napravy z teba vytrasu dusu, hoci su odolne, potrebujes nieco s nezavislym odpruzenim. ber hocijake male suv typu hondy crv. ps neviem co znamena "rozbit", doslovne sa to asi nikomu nepodarilo
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

fascinuje ma, ak sa povie Blava :) je to Bratislava. S tym tankodromom mam pravdu, jedno cele Slovensko je ako ta cesta pri Safku. Moskvic a jeho pruzenie by vcelku vyhovoval.

A ak raz viem, ze na safku su jamy, tak ich obchadzam.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kus predychat prvotny hnev, daj si opravit co treba a jazdi dalej
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

plechace a najvyssie profilove cislo na gumy ake pustia papiere. :D
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

žial bohu, je to tak. z môjho swiftu je po siedmich rokoch hrkálka, aj keď som sa velmi snažil obchádzať jamy. Teraz mám CR-V s profilom 70 a beriem to jama-nejama, je mi to fuk. Hlavne že jazdím vo svojom pruhu. je škoda na naše cesty kupovať nové auto.
Z dácie, konkrétne logana taxíku som bol v Rumunsku celkom prekvapený aký má pohodlný podvozok. Horšie to potom bolo už v zákrute. Možno Duster by stál za zváženie, tiež pežot/citron
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

je úplne jedno aké auto to bude ak to nebude poctivý offroad. Lebo či sedan, MPV alebo SUV všetko to má diely náprav z papiera a čapy + silenbloky sa vybijú na všetkých rovnako. Riešenie je jako tu už bolo povedané, obuť to do najmenšách diskov aké sú v TP a na to pneu s nejvyšším možným profilom. A samozrejme nie široké valce, ale čo najužšie. A zvoliť odolné pneu určené pre SUV alebo tzv AT, osvedčené sú BFG AT, General Graber, GY Wrangler AT/SA alebo ContiCrossContactAT. Nie všetky sa vyrábajú v menších rozmeroch no všetky sú veľmi odolné. Fungujú jako celoročné, dlho vydržia, ťažko je ich preraziť 2t offroadom, tak nejaký 1300kg hrkálku to prežije. No a hustiť skor menej jako viac. Po zlých cestách zľahka podhustiť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných