Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eqqe
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa eqqe »

Ahojte, pozeram sa po nejakom auticku (jazdenka) na prevoz bicyklov vo vnutri auta, ide o 2 mozno 3 emtb 27 az 29kolesa. Najidealnejsia volba je aby som ich napratal bez zhadzovania predneho kolesa dnu, ale neni to podmienkou. Planujem na tom dat 10tis km ročne čiže spotreba a najazdene km nie su pre mna až tak doležite ak je auto v dobrom stave. Cena tak od 3000 do 6000 max. Zatial zvažujem:
VW Touran (asi najlepsie 1.4tsi)
VW Sharan
Ford S-Max a Galaxy
Honda CR-V 2
Chrysler Voyager

Poprosim vas o skusenosti s tymito autami vo vseobecnosti (spolahlivost, na co si dat pozor atd) a najlepsie aj ohladom prepravy bicyklov ak su tu takí. Zaroven ak su na toto dobre aj ine auta tak sem s nimi. Dikyy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Voyager...dvaja dospelý a dve deti,dva dospelácke bicykle plus dva detské,zavreté dvere.Žiadne demontáže kolies,dva velké bicykle kolesami do medzery zadných sedadiel
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Sharan tiež bez problémov
starablazkova
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.12.2022 21:57
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa starablazkova »

chce 29" ebajky vozit, najma ked to je full, to moze byt dlhe jak tyzden pred vyplatou, riditka 800mm, to ani do nakladneho vytahu neda, volaku ukrajinu k tomu prirovnavat je zbytocne
ked ti vadia moje prispevky - necitaj ich !
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa seven549 »

eqqe napísal: 18.02.2023 16:09 Ahojte, pozeram sa po nejakom auticku (jazdenka) na prevoz bicyklov vo vnutri auta, ide o 2 mozno 3 emtb 27 az 29kolesa.

Zatial zvažujem:
VW Touran (asi najlepsie 1.4tsi)
VW Sharan
Ford S-Max a Galaxy
Honda CR-V 2
Chrysler Voyager

honda crv?touran sharan galaxy.ved to su male skatule.
voyager by bol dobry a potom s max tiez zvysok su kratke auta.najlepsie je na to kupit dodavku bus.
linuser1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.11.2006 21:39
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa linuser1 »

Existuju aj drziaky do vnutra auta (combi) na bicykle (ale so zhadzovanim predneko kolesa)- ja som pre seba uvazoval o niecom takomto, nakolko som nechcel prepravovat bicykel zvonku na aute (kradez, rozmery-vjazd do podzemnej garaze):
https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/inter ... /3T9056700
https://www.mall.sk/stresne-boxy-nosice ... 0100901403
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa m.f. »

Najlepsie bude 5/6-miestne Vito long Transporter Sprinter Master
Do beznych Sharanov a pod velky e-bike/dlzka skoro 2metre/ v celku nevopchas,ledine ak bez sedadiel v druhom a tretom rade.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak stačia 2-3 miesta na sedenie, tak napríklad aj nejaké Scudo, alebo jeho súrodenci.
Ideálne by bolo to Vito/Viano, ale keby aj za 6000€ tak to nebude žiaden zázrak
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa wilz »

Samozrejme na tento účel je také Vito výborné, ale má to aj svoje negatíva.
Sused má dlhé Vito a parkovanie s tým v Petržalke je niekedy zážitok, takže treba aj tým počítať, ak to auto bude určené aj na bežné používanie.
Inak autá veľkosti Touranu, Sharanu sú na bezproblémové nakladanie 3 takých bicyklov jednoducho malé a krátke.
Preto by snáď nebolo od veci uvažovať vážne len s demontážou predného kolesa na tých bicykloch, obvykle to je záležitosť minútky a výrazne to zníži nároky na dĺžku ložného priestoru, v ktorom by sa tie bicykle mali prepravovať, takže výber potencialneho auta to výrazne rozšíri,
Ale aj tak by som ešte pred kúpou doporučil si to naozaj reálne vyskúšať ako sa do vybratého auta tie bicykle nakladajú, pokiaľ to teda nebude to Vito.
Sám som mal nedávno s bicyklom neblahú skúsenosť, keď som manželke kúpil e-bicykel s bubnovými brzdami Shimano Nexus a keď som zistil ako nie jednoducho sa to predné koleso (ale aj zadné) demontuje, hneď som bicykel predal, keďže som tiež plánoval ho nakladať do auta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ si usporiada vo Voyageri sedadlá systémom 2/1/1 (sedačky sú samostatné) tak tam dá aj bicykle z prívesným vozíkom.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa tuninka »

Ja som vozil 3 bicykle v Ulysse 2, v predu zostali 2 sedačky a za spolujazdcom jedna.
bicykle zostali kompletné, ale musel som vždy uvolniť riaditka a otočiť o 90 stupňov, ináč by 3 bicykle nevošli. Čiže vošlo by to takto aj do 807, C8, Phedry
eqqe
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa eqqe »

Dik za odpovede
wilz napísal: 18.02.2023 20:48 Samozrejme na tento účel je také Vito výborné, ale má to aj svoje negatíva.
Sused má dlhé Vito a parkovanie s tým v Petržalke je niekedy zážitok, takže treba aj tým počítať, ak to auto bude určené aj na bežné používanie.
Inak autá veľkosti Touranu, Sharanu sú na bezproblémové nakladanie 3 takých bicyklov jednoducho malé a krátke.
Preto by snáď nebolo od veci uvažovať vážne len s demontážou predného kolesa na tých bicykloch, obvykle to je záležitosť minútky a výrazne to zníži nároky na dĺžku ložného priestoru, v ktorom by sa tie bicykle mali prepravovať, takže výber potencialneho auta to výrazne rozšíri,
Ale aj tak by som ešte pred kúpou doporučil si to naozaj reálne vyskúšať ako sa do vybratého auta tie bicykle nakladajú, pokiaľ to teda nebude to Vito.
Sám som mal nedávno s bicyklom neblahú skúsenosť, keď som manželke kúpil e-bicykel s bubnovými brzdami Shimano Nexus a keď som zistil ako nie jednoducho sa to predné koleso (ale aj zadné) demontuje, hneď som bicykel predal, keďže som tiež plánoval ho nakladať do auta.
Jasne nemam s tym skladanim kolesa nejak moc problem.
mhlavaty napísal: 18.02.2023 21:29 Pokiaľ si usporiada vo Voyageri sedadlá systémom 2/1/1 (sedačky sú samostatné) tak tam dá aj bicykle z prívesným vozíkom.
Ako su na tom tie Voyageri spolahlivostou? Znamy to raz mal a bolo to stale v servise, 2.8d to bolo tusim.
seven549 napísal: 18.02.2023 18:50 honda crv?touran sharan galaxy.ved to su male skatule.
voyager by bol dobry a potom s max tiez zvysok su kratke auta.najlepsie je na to kupit dodavku bus.
CRV preto lebo kamarat ju ma a vozi v nej 2 horske bicykle s tym ze zlozi zadnu sedacku a predne koleso na biku a krasne tam vojdu. (nastojato vedla seba)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako su na tom tie Voyageri spolahlivostou? Znamy to raz mal a bolo to stale v servise, 2.8d to bolo tusim.

Nuž,zle si vybral.2,5 a 2,8 čka majú síce identické motory ale....2,8 je výlučne z automatom,už má el.reguláciu turbíny,prekopaný el.a emisný systém,už má dvojhmotu.Preto som volil 2,5 čo je asi ten najjednuchší CommonRail sveta ktorý netrpí snáď na nič.Sedačky královské,Webasto výkonné (teplo po km) chladenie tiež velmi výkonné,priestor kolosálny,sedačky za sekundu vonku.Servisné auto ktoré ide vždy na ťuk,a zachraňuje všetky situácie keď sú problémy z novými autami alebo niekto sťahuje chalupu.Jedine sa treba pripraviť na zimnú spotrebu 8,5 lt v meste,vonu je fajn okolo 5,6-5,8 Je to tak jednoduché auto že ho zničí snáď iba úplný chmulo.Hrdza nula (2003) pritom pôvod Ostereich.Prvé auto čo nepredám hoci je záujem,kúpené za 1200 e.- v lepších časoch od dedinského trula čo chcel zapôsobiť na susedov novým ASX .Tak nám treba (obom)
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

K voyageru len ešte dodám toľko že ak to je na dlhé trasy tak na jednu vec dať pozor - ak ste vysoký môže to byť problém - nedávno som na ňom absolvoval cca 2000 km, nejakých 1200 na ´´šupu´´ a zvyšok nejaké stovky ... mám 187 cm a bohužiaľ za volantom nie je dosť miesta - sedačka sa nedá dať dostatočne dozadu, čo som riešil náklonom operadla, ale sedel som v takej orangutanej polohe, to trochu dojem z pohodlia pokazilo, inak auto čo sa pohodlia týka je ok, niečo poteší niečo naštve... bol to 2.8 automat, spotreba pod 9 veľmi nie, skôr 10 ako taký bežný priemer ... odporúčam brať asi to čo odporúča mhlavaty, ja som pojazdil viac motorov - 3.3 pentastar a neviem ešte ktorý, ale tam spotreba pod 10 sa nedá vôbec, priemer po meste a langsam jazdenie 13-15 ....
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na prevoz bicyklov vo vnutri

Príspevok od používateľa ivan2013 »

Riesim podobne... hladal som dlho az som nasiel favorita... skus sa na to mrknut.
Neni to ziadne monstrum alaaa voyager, transporter, a podone obludy.
Rozmerovo ako kombik, a miesta habadej...
A moj typ ...Nissan NV200... :) ... inak vyherca medzi taxikmi v NY.
A to co pises o crv, ze zlozi predne koleso a da dole sedlo, tak tak to poriesis v kazdom normalnom kombiku...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 85 neregistrovaných