Auto na bicykel, dva, tri

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa jaster-83 »

miroslav114 napísal: 20.10.2021 17:25 Voyager v slušnom stave nenájdeš ,hľadal som aj ja . Skús pozrieť H1 v dobrom stave ,niesu drahé a sú spoľahlivé

Voyagre som pozeral aj ja cca rok a pol dozadu, vyber prakticky 0, len tak som si dnes prezrel nemecky inzertny portal, filter: 2.5dizel, pojazdne, kdekolvek
Dokopy ani nie 50 aut, cast znich z talianska, vacsina uz z 1-2 fotiek ze sa neoplati dalej ani pozerat

Najst nieco tu na sk, bez toho ze by to bolo auto od znameho alebo z rodiny......urcite by sa dalo ale to by musel byt clovek fanatik, to auto proste chciet s tym ze sa ma na na com vozit ale chce aj voyager len preto ze "vlastnit ho", sledovat ponuku kludne aj viac ako rok a pokial nieco vyskoci tak pustit vsetko z ruky a utekat tam s peniazmi v ruke.
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa oco13 »

Voyager v slušnom stave nenájdeš
Jašter - zase ja by som 9 z 10tich najlacnejších v pohode kúpil - pre mňa auto ak naštartuje tak je ok. :300f:
100 ludí 100 chutí. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa autolaik »

Ono je vidiet ze forum ma aj celkom psychologicky ucinok na predavajucich/kupujucich. Volakedy ked tu mp3 velebil sharan/galaxy tak ponuka aut sa riadne okresala a teraz nejakym zazrakom sa to udialo s voyagerom. Este pred 2 rokmi ich bola plna rit(obrazne povedane,no rozhodne ovela viac ako teraz) na bazosi... Laickym pohladom to vidim tak ze sa dostali viac do povedomia ludi... a hlavne aj to ze tych voyagerov zas na Slovensku celkovo nebolo velmi vela dovezenych.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Autolaik, na A. eu je momentalne 16 grand voyagerov cenovo od 1000 Euro. Dost je aj 2.5crd. Ked budem chciet kupi napr benzinoveho Patfindera a nebude, budem predpokladat, ze ho kazdy kupuje? Nie, skratka sa sem nevozili.

To ze niekto hľadá bezchybny kus u takmer 20 rocneho auta je skor jeho problem.

Navyse, p. Hlavaty pise o lahkom servise za par Eur. Co Vam brani kupit za 2500 Voyager a nechat nieco na opravy?

Toto forum mam rad, ale naozaj predpokladat, ze teraz vsetci zacali kvoli tymto diskusiam kupovat Voyager je dost vtipne :d :D

Ci nedostatok jazdeniek a ich vysoka cena skor nesuvisi s problemami na automobilovom trhu je dalsia otazka.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

A standardnych Voyagerov tiez 16. Vacsina 2.8 crd, ale sak to zase turbo pisal, ze je ok.

Voyagerov je dostatok. Dokonca su tam krasne dieslove 17 rocne s najazdenymi 170 az 250 tisic km :d :D.

Keby aspon ti tupci stacali na normalne hodnoty :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa oco13 »

A kolko je ich do 1000eur? ak sa smiem spýtať. na bazoši bol jeden aj s plynom v LV ale vtedy som to neriešil.
Edit za 700 ojro - akurát pre chudobu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ahaa, takze este v dobrom stave a pod 1000 Euro a idealne s plynom. Tak to sa uz vzdavam :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa oco13 »

Nečítaš - pre mňa je každé auto čo naštartuje - dobrý stav. Turbo by ti to vysvetlil - nie Hp, nie klima, nie vzduchový podvozok, nie abs a asistenti ale TCO (total cost ownership) je dôležité. nejaké bajky či sa vlezú alebo nie je šumafuk, ale keď človek chcel tak aj prasa alebo teliatko v Shade 105L sa odviezlo. lol
Ahaa, takze este v dobrom stave a pod 1000 Euro a idealne s plynom. Tak to sa uz vzdavam
Pozri Obrázok
Auto za 600evri - ide tomu klima má to tempomat, samozrejme plyn a do roka našlahá cca 30t km - väčšinou takto Obrázok Servis nula , lebo ak by bol potrebný tak je lacnejšie kúpiť ďalšie. :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 23.10.2021 17:12, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, ja som to pochopil, za 700 asi nebudu. Nemoze mat clovek vsetko. Ale je tam jedna krasna za 1300 sa mi zda, neprihlasena, "poctivych" 179 000 km, okrej NR, to je blizko teba myslim nirkde... Lepsiu asi nenajdes :3035:

TCO je pekna vec, ale. pre vacsinu ludi nrpouzitelny. Bezpecnost, dobry pocit z jazdy, radost... S tymto to vobec nerata a preto tu ludia nejazdia na Feliciach.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa oco13 »

Bezpecnost, dobry pocit z jazdy, radost
WTF ???? Ty kokso ja žijem na Marse lol celkom rovnako ako NagyVodrážka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, a Turbo to tymto smerom vysvetlovat nebude. Keďže som cital debatu o elektromobile kde asi 100x opakoval, ze on do malej krabicky kvoli bezpecnosti nesadne aj keby bola zadarmo. Takze kde je to TCO?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, ano bezpecnost. Pre mna je bezpecnost.rodiny na prvom mieste. Preto som manzelke vyberal co najbezpecnejsie auto. Skoncil som pri XC90 a aj keby do nej dam v opravach za dalsi rok 5000 Euro je mi to jedno. Za ten pocit, ze ju aspon nieco s malou chrani to stoji. Kaslat na cele TCO ked ide o zivot
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa oco13 »

Za prvé Voyager nie je malá krabička - či nový za 30t alebo starý za 500ojro - stále je to skoro autobus.
A za druhé žiadne auto, ba ani tank ti rodinu neochráni - bezpečnosť je v každom z nás. Kopa železa hrá len minimálnu úlohu a v živote sa nebúra nikdy tak ako na testoch NCAP.
A hlavne život nie je len na cestách, oháňanie sa bezpečnosťou je buď farizejstvo alebo hlúposť.
Doporučujem pozrieť holywoodsku seriu Nezvratný osud.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, ty si ides zase svoje mimo temy a pisaneho textu. Pisal som o malej krabicke z debaty o elektromobiloch. Ani zadarmo by do toho nesadol. Chapes? Tym padom sam zavrhol celu tu tvoju TCO blbost kde ho spominas ako priklad. Vobec tu nejde o Voyager. Ide o tu ideu, ze TCO je nad vsetkym.

Co sem pleties zivot mimo ciest? To je snad kazdemu jasne, toto je debata o autach.

A rob ako chces, ja by som skratka s vedomim, ze som neurobil maximum na ochranu rodiny zit nevedel. Na cestach, tak ako v zivote, je jazdiaceho mentalneho/ludskeho odpadu mnozstvo a ja mu vzdy budem celit ako budem vediet. Nech vesmir urobi ako urobi, ja sa budem snazit co najviac
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetko je o uhle pohladu. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných