Auto na bicykel, dva, tri

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Renova »

oco13 napísal: 19.10.2021 20:36 Klasická Ukrajina, zadok v kufri a koleso aj kormaňom pekne videlo na blatníku. Opýtaj sa starejších. :4012:
:40bd: ....ved ja som starší ako ty :4090: ...ano bolo to tak....dnes by to ale bolo už na pokutu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som mladý len duševne , telo je už v horšom stave ako moje autá . Dnes by pokutovali aj prdnutie si na námestí. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Voyager v slušnom stave nenájdeš ,hľadal som aj ja . Skús pozrieť H1 v dobrom stave ,niesu drahé a sú spoľahlivé
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ricardino83....počet valcov zásadne neskracuje a nepredlžuje životnosť.Zato má zásadný ekonomický rozmer.Pokial za jednotku dáme jeden valec jeden piest,dva alebo štyri ventily dve alebo štyri zdvihátka,jeden vstrek, jedna dve vačkovice tak sa počet dielov líši astronomicky.Kým štvorvalec dáva do hry štyri otázniky,u viac valcov automaticky všetko rastie.Ešte ako tak radový šesťvalec,ten je výnimočný v každom smere.Ale už všetko čo je usporiadané do V je katastrofa (keď treba meniť) je to napr u bežného V6 Tdi -čka už 24 hydroštelov,24 vahadielok,24 čočiek na ventily,24 tesnítok,4 vačkovice,komlikovaný rozvod z kopcom kladiek,a to isté sa opakuje aj u vonkajšieho remeňa.Cena práce je tomu primeraná.Už štvorvalec a takýto 6 valec je kolosálny rozdiel.Rozoberať 12 valce nemá zmysel,nikdy neboli určené proletariátu z deravými vreckami ale extra zazobanému publiku.Rozhodne bude jeden štvorvalec u lekára menej a operácie budú proti mnohovalcom smiešne lacné.Pretože ako pribúda valcov,pribúda zložitosť,a zložitosť je viac práce a viac práce je viac peňazí (pre mňa).A takto si aspoň aj iný si užije že si to ľudia kupujú,neveľmi hrozí že si to budú opravovať sami.Teda vlastne vôbec.Bodaj by boli všetky len také.
miroslav...Voy sa nájde aj perfektný,ale sám ťa nevyhladá.Ale proste sú.Kto má nepredáva,ale žena hučí o nové auto lebo kolegyne v robote atd bla bla...takže tak
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

p. Hlavaty, dakujem za odpoved
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Hľadal som pol roka ,pýtal sa kade tade ,v sk,CZ ,de skrátka niečo v dobrom stave hodne kúpy neexistuje
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zmenila sa kúpna cena a to celkom dramaticky.Keď som ho zháňal ja boli 1200-1500 v dobrom stave nič extra.A neboli nijako vzácne.Teraz je situácia úplne iná.Výber značne zužuje že novšie ročníky 2,8 Crdi sú už inom.Kadečo sa zmenilo,tam existuje už iba automat,motor menežment už zamenil jednoduché a blbovzdorné riešenia za elektroniku cena sa samozrejme značne navyšuje.Pritom nič sa voči 2,5 nezískalo,je o 4 Ps výkonnejší čo je nula bodov,vzhladove a užitkovo +- to samé ale zmien k horšiemu je plno.Lebo to už prestalo byť auto kde vo výbave stačia kombinačky a kus drôtu a hajde okolo sveta.Jediné čo zaujme sú sedačky do podlahy.Hold ja za ten čas čo oni sklopia ich vyložím von,no len oni si ich berú sebou,to je určitá výhoda.Čím sa za ňu platí (odspodu auta) to netuším kedže po tom nebažím ani nezistujem.V auta odjakživ bolo za všetko niečím platené,ale neriešim.2,8-ku som mohol v tom čase kúpiť hneď,bolo ich značne viac v ponuke,To som ale nechcel,ja som lovil mesiace,až sa zadarilo.Auto nekupujem na dva dni,radšej nič ako potom hromžiť lebo mi jedno druhé vyslovene vadí.A mne automat vyslovene vadí,cítim sa v tom ako blb.
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa ivan2013 »

odpoved uplne jednoducha...

Ford Tourneo Connect v benzine od roku 2015 - pohodove auto.. super nakladanie, bocne posuvne dvere a vzadu velky nakladaci otvor... Dve verzie razvoru, ale na bajky postacuje aj kratka verzia....

Netreba ziadniu obludu ako Grnad Voyager co zere minimalne 9l/100km a servis tiez otras.

:pa:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa ivko1 »

Si si istý že do toho Fordu dáš aj bajky bez demontáže kolies a aj odvezieš napríklad 4 osoby?
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa ivan2013 »

Pise 2-3 bajky...to znamena 2-3 osoby.preco 4?
Ano da to tam.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Zadavatel hovori o nizkych prevadzkovych nakladoch a spolahlivosti. Tym odpadaju moderne vozidla napratane elektronikou. Moderny precitliveny benzin neni vobec riesenie. Ak by si naozaj zhanal vozidlo iba na nosenie bikov, tzn. neni dolezite nic iba praca, musis sa pozerat po niecom takomto.

https://www.autobazar.eu/ford-ranger-25 ... 57000.html

Toto by mala byt verzia este bez DPF, znizeny vykon na 80kW za to so silnou trakciou 4x4, vodic sedi vo vyske vodica autobusu, chces isz downhill? Vyvezie ta do terenu kde sa ine poseru. Tento motor je urobeny na to, aby makal do 1mil. km. Uz podla interieru vidis, ze je funkcny, ziadne prekombinovane zbytocnosti. Dlzka 5,2 m, uhlopriecka korby cca 190 cm. A zatialco Tourneo z roku 2015 stoji cca 15 000, toto mas za menej ako polovicu. Jasne, neni to zavodnik ani ziaden moderny pekne obly krasavec. Toto je robotnik na nosenie bikov. Podla zadania hladas toto.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Renova »

:
Naposledy upravil/-a Renova v 21.10.2021 20:38, upravené celkom 1 krát.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Renova »

zubesuch89
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.02.2017 01:41
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa zubesuch89 »

Ricardinho83 napísal: 21.10.2021 20:24 https://www.autobazar.eu/ford-ranger-25 ... 57000.html
Dlzka 5,2 m, uhlopriecka korby cca 190 cm.
Dik za snahu ale do 190cm uhlopriecky sa tie bajky nezmestia. Preto skor pickupy nie ako ano.

Jasne, v tych videach z Kanady to vidis, ze to tam vozia na pickupoch ale:
1) vozia to tam s kolesom prevesenym cez zadne nakladacie dvere, lebo sa to s kolesom na korbu proste uplne nezmesti
2) vozia to tam na pickupoch preto, lebo ked prides s endurom alebo zjazdakom od blata spinavy jak svina a neumyjes to a hodil by si to tak do auta, tak mas v aute taky svincik, ze ho radsej spustis z utesu - ja vozim zo sebou maly 5l postrekovac a od najhorsej spiny bajky oplachnem rovno na mieste ostatn ma netrapi

este raz zopakujem. do pickupu sa cez 2m dlhy bajk nezmesti. Preto to nepovazujem za tak prakticke riesenie ako by to mohlo byt.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na bicykel, dva, tri

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ok, nevedel som, ze bike ma dlzku az 2 m. To meni situaciu samorejme. Osobne som taky dlhy bike este nevidel :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných