Auto do mesta - statie v zapchach a pod

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Auto do mesta - statie v zapchach a pod

Príspevok od používateľa Jay-t »

Ahojte,

znamy sa stahuje z centra mesta do cca 20km vzdialenej obce, problemom je ze na prejdenie tych 20km potrebuje v bezny pracovny den v spicke mozno aj hodinu. (bude teda denne dochadzat do prace 2x 20km v zapchach)
Otazka teda znie, ake auto by bolo najvhodnejsie na tento typ premavky - teda zapchy, caste spojkovanie (automat kvoli rozpoctu a spolahlivosti zrejme nie), v lete klima na plne, 40ky teploty teraz v lete (teda motor s vhodnym teplotnym manazmentom)...

Do buducnosti rozmysla nad cisto elektromobilom, ovsem zatial rozpocet cca 6000E nepusti...co takto Toyota Prius? Ma s tym niekto skusenosti ako sa chova v zapchach?

Uvazuje este nad Ceed 1.4 LPG, Laguna II 2.0i, SX4 1.6i, Benz B benzin - tieto su na predaj v kruhu znamych.
Pri tych km - / benzin / LPG / diesel ?
Dakujem za odpovede
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ide kupovat stare auto za 6000 eur = v ziadnom pripade by som nesiel do STAREHO NEZNAMEHO diesla ked ma DPF/FAP.

Zabije ho. Kazdy rok.

Benzin a hotovo. Z vymenovanych sa mi najviac paci Laguna, malo penazi (predpokladam ze ju kupi vyrazne lacnejsie ako za 6000 takze zostane na uvodny a nepredpokladany servis), 2.0i motor co sice moze zniet ako trosku zbytocne do mesta, ale toto nie je ciste mesto - je to 20km z dediny do mesta i ked v zapchach. Je to z kruhu znamych takze nejake vaznejsie kotrmelce a odrbavania sa necakaju, co je vyrazne plus oproti akemukolvek anonymnemu autu z inzeratov a povedal by som ze toto je najdolezitejsi faktor.

Benzin, zname auto za par penazi = vyhra. Ked mu spotreba 11l/100km bude liezt na nervy co predpokladam, treba :


a) si uvedomit ze ziadne auto taketo cesty nebude chodit za 4.2

b) prerobit na LPG. Navratnost investicie na 4valci mas okolo 12 mesiacov pri tejto premavke a potom sa uz setri.

c) si priznat ze ja poznam dve fabie 1.2 ktore jazdia zapchy za 8 az 9 litrov/100km. Kto si mysli ze to nejde, ten sa myli. Tie iste vozy jazdia kludnu jazdu na dialnici hrubo pod sest litrov, takze nie su pokazene. To su proste jazdne podmienky, poskakovat na prvom prevode z Dunajskej Luznej az po Martinsky cintorin si jednoducho pyta svoju dan.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo a čo tak malé ale s výbavou? Lupo, Arosa ,Tvingo, Aygo , Matiz , (Smart ?) a samozrejme dať ho do plynu.
Inak ja som tie pozapchávané trasy v BA dokázal jazdiť s R5 1,4 pod 5l.samozrejme klíma chýbala. :d :D :d :D
Ešte, manželka na Corse C 55kw s klímou jazdí za 6,3l LPG dlhodobo , priemer z asi 70t km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... určite aj hybrid je možnost... ak za porovnateľnú cenu kúpim hybrid aj benzin plus náklady na lpg je hybrid alternatívou...
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

do zapchy praveze jedine automat.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Skuter/bicygel
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo lenže tie zápchy sú aj v zime ked je -10, Motorka je alternatíva a na nej zase nestojíš v rade.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ved hej, ja som to dal, len aby sa nezabudlo :), nie kazdy moze vyuzit...inac trebars od nas je najlepsi vlak...len mimo spicku som skorej autom u svokry...byva pri hlavnej stanici lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Z vymenovaných možností od známych nech zoberie Ceeda už na LPG. Nemusí investovať do prerábky a má pripravené auto. Samozrejme všetko aj závisí aké by boli ceny tých menovaných áut od známych.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nech si kúpi auto podľa oka aby sa mu aj páčilo aj zmestil sa za volant na sedadlo v pohode , a na takéto drncanie kľudne najmenšia nejaká 1,2ka...Záleží či tu bude vyslovene len tam do mesta a nazad alebo občas aj rodinný výlet, Ak len do mesta kľudne nejaký Yaris aj tú prvú generáciu za pár šušňov....Normálne za liter kúpiť dačo a ostatné odložiť ....na dovolenku
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Hlavna sprava bola ze na taketo pouzitie nie diesel.


mam trosku strach ze "za liter" kupi cokolvek rozumne v com neumrie ci uz od vzrusenia alebo pri prvej buracke. Yaris asi nie, Ceeda tiez nie. Isteze ani Laguna nebude za tisic... ale z vymenovanych styroch vozov mi Laguna2 pride rozhodne najlacnejsia teda s najvacsim priestorom na pripadne opravy po kupe bez financneho stresu.

Navyse ma najkrajsi motor z tych vymenovanych, najviac pohodovy. Daj bacha na Ceedy 1.4, tam sa myslim trhali rozvody ci nejaka taka fatalna chyba, skonzultuj internet, mna Ceedy nevzrusuju kvoli pristrojovej doske a "velkosti".


Ze je Ceeeed na plyn som si nevsimol v prvom zadani - tym sa zvysuje jeho sanca. Ako vravim, treba opatrne.

V porovnani s Lagunou bude urcite podstatne drahsi kedze Ceedy su relativne nove auta a Lagunka moze byt kludne aj cojaviem 2003ka (a majitel si za nu vypyta 2500eur co by znacne "rozhodovalo" celu situaciu).

Aj ked semtam pojdes mimo mesta, na dialnicu, na dovolenku, v tom 1.4i Ceede pripadne 2.0i alebo 1.8i motore akehokolvek auta to prezijes v zdravi a plnej krase. Keby to aj moc hucalo pri 130km/h (povedzme ze ta 1.4ka by si pytala 3500rpm na tej rychlosti, neviem, nepoznam, len trepem a nechce sa mi hladat na youtube) no tak boze moj, pojdes 110 na 2700rpm pri daleko znesitelnejsom hluku, spotrebe a opotrebeni auta a dojdes o 20 minut neskor.

Tento rok ideme na dovolenĂş - slabych 1100km jednym smerom. Keby som isiel celu cestu 130km/h co sa samozrejme neda, tak by to bolo matematicky 8,46 hodiny = 8 hodin 27 minut. Samozrejme ze celu cestu 130 nepojdes, napriklad okolo Viedne kde su 80tky a 100vky... takze to bude v realite asi tak 9.5 az 10 hodin keby nebola ani jedina zastavka (to ze budu... ale vo vypocte ich zanedbam pretoze rychlost cestovania na dlzku pauzy vobec nevplyva).

Keby som tych istych hroznych 1100km isiel kludnych 110km/h, pojdem 10 hodin presne podla matematiky, ked realne zaratame zakrutu tu a tam a 80tku okolo Viedne, tak to bude 10 hodin 40 minut az 11 hodin 30 minut.

Cize cela delta na trase cez polku Europy je maximalne hodina a pol. 130km/h versus 110km/h. Pri tej dlzke cestovania hodina a pol vobec nerozhoduje, daleko viac ide o klud v interieri, pohodu, ci ta zena naserie desatkrat alebo ani jedinykrat tak ako mna (nikdy ma nenasrala za volantom, pochvala zlaticko), slnko svieti nesvieti, 39 stupnov bude nebude, to je ukrutne dolezitejsie ako hodina hore alebo dole. Inak pocas mojich dialkovych ciest sa moje decka toho strasne vela naucia, zakazdym, pretoze sa im venujeme.


A samozrejme ked ides kratsie trasy, bavime sa o DALEKO MENSICH rozdieloch. Preto pisem ze je takmer jedno aky motor kupis, aj na tie dialnicne jazdy ti urcite prdelku odvezie.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Neviem, ale ja ked som na zaciatku ked som mal 18r tak som na taketo kratke trasy pouzival Audi s8 original 360ps r.v.98. A vobec mi to vela nepapalo. Praveze som vzdy rychlejsie prisiel do prace ako druhy a aj v klude ako druhy na nejakej Fabii 1.2. :zg282:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

bol by som za lagunu na LPG - treba v lete vykonnu klimu, v zime dobre kurenie a v zapchach pohodlie. A urcite do zapchy automat. Jasne, ze ak by to chcel, tak by bola A8 lepsia, ale myslim, ze ta laguna mu bude v tomto pripade rovnako vyhovovat. Trosku ma zaraza ten enviromentalizmus s elektromobilom - som velmi za, aj ked nechapem, ked nas vsetci do toho tlacia, preco uz davno nejazdia vsetky MHD busy na elektrinu a zadara... - to by bolo nieco pre nase lesy a hlavne program pre vladu. Len pri osobnom aute musi ten tvoj kamos ratat s tym, ze klima a kurenie v elektromobile je strasna spotreba elektriny a preto su tam velmi poddimenzovane. A s lagunou II na LPG a da ist aj s rodinou na dovolenku bez tazkosti a za lacny peniaz.
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Tak v prvom rade nebrat nic s <l> (orgánom) na kapote. Toboz nie lagunu, jedno z najkazivejsich aut. Kolega byvaly taxikar by vedel rozpravat, auto mal viac v servise ako na ceste.
Nejaky borec tu pisal, ze na Ceedovi je skareda palubovka... ok, ale ako by nazval potom tu, co je v lagune??? :d :D Proste to "auto" je jedna cela nuda.
Ber jednoznacne benzin, kludne aj maloobjemovy. Ved ze je nieco 1,4ka (neoturbena) dnes nemusi automaticky znamenat, ze ma 60 ponikov, ako ta, co je od vw group. A v zacpe ti prehajdaka menej benzinu, ako nejaky 2liter.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zaujímavé že z jedného typu (Laguna) čo má orgán na kapote sa spraví záver nebrať...máme doma aj v rodine viac aút s týmto prirodzeným znakom a nieje s nimi absolútne žiaden problém...Teda okrem toho že niekto ukazuje prstom že aký divný znak...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných