Audi TT USA - dorobenie zadnej hmlovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

nepotrebujes, prosto chces! :)
a ako spravny nadseny konstrukter s tym porad budes ostatnym vodicom z radosti vypalovat oci co i len pri tej najmiernejsej hmle, len aby si mal radost z dobre odvedenej prace... :-\ ci mylim sa? :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A čo keď chce len legálne prejsť cez STK? Alebo to ešte ani nemá prihlásené? :41c2:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

mozne to je, komentujem len to co napisal, autor sa nepochvalil naco mu to je, tak som si to domyslel... :4012:
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Komentujes svoju domienku, priatelu...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ano som si toho vedomi, je to moj uhol pohladu.. este dakto s tym ma problem? :d :D
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Peto166, podľa zákona o prevádzke MV musí mať dvojstopé MV zadnú hmlovku. Dorábajú ich na veteránov s normálnym Evc za účelom kontroly v STK.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..šak ku tej hmlovke bude mať namontovaný aj vypínač :4012:

nemusí ju mať rozsvietenú stále...

dokonca by som povedal,že ak je normálny, nebude ju mať rozsvietenú vobec :4090:
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Mňa by skôr zaujímalo či USA auto vôbec prejde cez STK . Ak som sa to pýtal technika na STK v KE tak mi povedal že NIE aj keď je prerobené (hmlovky , oranžové smerovky atd. ) . Vraj už len kvôli samotnej elektronike atd. atd. tak teda neviem čo je na tom pravdy .
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

albanec 07 napísal: ja som prosil o radu ako to mam zapojit nejaku elek.schemu alebo nejaku inu rada a ked neni k vypinacu natiahnuty kabel tak neviem ani v ktorom pine na vypinaci ho mam zapojit

Pochybujem že by ti niekto poslal presnú schému, že presne kde a ako by si zadnú hmlovku mal zapojiť na tvojom konkrétnom aute.
Takže musíš si pomôcť sám, prípadne to dať urobiť nejakému autoelektrikárovi, podľa toho ako sa pýtaš, tak by to asi bolo najlepšie, ten by možno zistil, že či naozaj máš alebo nemáš na svetelných prepínačoch v aute zatiaľ nezapojenú možnosť zadných hmloviek.
V prípade že ti je ľúto pár euro za elektrikára, tak musíš sám hľadať na prepínačoch, alebo si urobiť samostatný nový el.okruh pre tú hmlovku.
Ak si to budeš robiť sám, tak musíš vychádzať z toho, že zadná hmlovka môže svietiť len keď je zapnuté štandardné osvetlenie vozidla so stretávacími svetlami.
Takže niekde na dostupnom mieste musíš zabudovať vhodný vypínač.
Nájdeš si v poistkovej skrinke poistku alebo relé, kde je napätie 12V len pri zapnutých stretávacích svetlách. Odtiaľ natiahneš kábel cez samostatnú poistku k tomu novému vypínaču a z neho až k zadnej hmlovke. Odvod prúdu z nej zapojíš niekde blízko na kostru.
Ak nechceš ten okruh, z ktorého budeš brať napätie zbytočne zaťažovať, tak ten vyvedený 12V káblik pôjde cez samostatné relé, ktoré bude tú hmlovku spínať.
Ako sa to robí je tu zbytočné písať, lebo ak si odborne schopný si to urobiť, tak aj vieš ako na to.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

audi tt z usa nema z vyroby hmlovku?to bol u nas problem tak u aut z 80 rokov.tretie brzdove svetlo tam bolo povinne asi od konca 80 rokov co bolo min 10 rokov pred nami.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

+ zapoj na zadne obrysove priamo vo svetle, - potiahni niekde k vypinacu do kabiny, druhy koniec vypinacu na kostru. Hmlovka ma 21W=potrebujes aspon 3A spinac. Mozno niekde na vrakovisku najdes aj OE spinac a nemusis spekulovat s univerzalnymi packovymi, kde co vyvrtat atd.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných