Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak aj Milan by si tiež niekedy mohol kusnúť do jazyka a neboli by tu potom ani hádky...

Zasa je reč o grupe a zasa to zhodnotil ako obvykle: možno jedno gufero kde je náklad na opravu minimálny a keď tak druhé čerpadlo čo pasuje z množstva iných modelov získateľné za haliere. Prinajhoršom repas riadenia za 200€ + robota

Potom keď príde na lámanie chleba, lebo dotyčný sa nechal oblbnúť, že však odborník z internetu napísal oprava za pár šupov, respektíve 200€ + robota a bude tam viac prúserov tak Milan obráti kabát a povie: "čo ja s tým? Ja nie som spasiteľ aby som opravoval chyby po iných, ja mám svojej roboty habadej..."


Takže ja sa môžem aj rozkrájať a písať že pri tej cene treba byť mimoriadne obozretný , lebo to auto spadá do kategórie obľúbených medzí puberťakmi. Pripraviť sa na to že tam bude pravdepodobne viacero problémov, kde ak človek pôjde cez servis kde bude musieť za všetko platiť, tak môže to byť celkom drahé. Tak sa dozviem že je to len šírenie "dojmomágie"...

Ja pri tom len tvrdím že si treba zosadiť ružové okuliare a počítať s tým že to nemusí byť lacné.
Milan šíri presný opak a zdôvodňuje to tým že som to nevidel a pritom ani on sám nie...

To je jak pýtať sa na internete koľko by stála prerábka kúpeľne a niekto napíše 2000€, potom si dotyčný zavolá majstra a ten vypočíta 3500€, lebo m2

Pochybujem že si Milan pochopil napriek tomu že ti to slušne vysvetľujem najmenej 5-6x... Ty neustále zavádzaš potencionálnych kupcov práve tým ako "zjednodušuješ" problém napriek tomu že o tom aute nevieš vôbec nič...
Pričom zopakujem čo si kedysi sám napísal - keď si sa nechal ukecať na predkúpnu obhliadku, tak si povedal že by dotyčný z 10 kusov čo si sám vyhliadol nekúpil nič, lebo to stálo za prd

Ja dotyčného aspoň varujem na základe nízkej ceny voči bežnej trhovej hodnote, uvedených porúch, zbastleného stavu...
Dokonca sám autor hovorí o sume 2500€ a pýta sa či odhadol približne cenu za uvedenie do funkčného stavu

Keď sa to dotyčný rozhodne kúpiť aj napriek varovaniam, tak aspoň nebude na mňa ukazovať prstom že som ho neupozornil, keď to dopadne lepšie tak bude len spokojný. Ale rozprávať mu o výmene čerpadielka za pár centov to je také tvoje, som zvedavý koľko by si reálne naúčtoval.
On to dá chudák do servisu, kde mu povie, kámo mal si zlú pumpu, objednali sme novú, stála 350€, dali sme hneď nový remeň aj napínaciu kladku, s robotou 500€...

O čerpadielku za "pár centov" sa môžeme baviť vtedy keď si to bude robiť svojpomocnej!!!

Trebárs výmena riadenia, tu je hneď 200€ len za repas, pritom zistíš ďalšie vybité komponenty na podvozku, kľudne povieš že by sa zišli aj nové brzdy, práca XY hodín, k tomu geometria a sme na koľko z tých pôvodne napísaných 200€?
Aby sme neskončili aj na 700€...

Už rozumieš Milan kde je tvoj problém?

PS: a to sme ešte nezačali riešiť ani ten výfuk, na ktorý upozorňuje priamo v inzeráte...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 07.01.2024 20:46, upravené celkom 6 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko - len prúser je, že zadávatel nestojí o žiadne varovania. On si sem prišiel vychutnať naše ohromonie ako lacno on bude mať pretekarske faro.
Ak sa to bude riešiť cez servis
Ako inak by sa to malo riešiť ak položí takto formulovanú otázku na tomto fore?
Máš dojem že by sa čo i len trocha zdatný kutil takto pýtal. Ja som mu tam hneď po tebe napísal čo za grcku to je, ale to ani len nečítal.
Pozri si ten inzerát očami nevybúreného adolescenta pre ktorého je svet gombička. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja nemám problém.problém má ten čo sa pýta.Pokiaľ píšem o semeringu...je tam slovo možno,alebo silne pravdepodobné.Nevylučuje iné možnosti,je to len na základe mnohých podobných opráv pravdepodobné.Chlapci,kým ja píšem o veciach ktoré dokonale poznám,vy píšete o veciach ktoré dokonale nepoznáte.To je celý problém.Téma je v prdeli pre permanentnú dojmológiu.Chce sa dopísať ako je trdícia.Ako je mi už skôr zdroj zábavy,som v Covide,mám čas,aspoň lepšie plynie.Až sa pán trocha podučí ako funguje toto fórum,napíše si o radu priamo a dostane ju.A ušetrí sebe aj vám starosti.
Ešte niečo čo charakterizuje rozdiel medzi nami, ja som inzerát stále nepozrel....niet preto dôvod.
Úloha znela jasne...narušiteľ nesmí projít !
Vždy riešite to o čo nik nežiada.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa autolaik »

1chlapec2 napísal: 07.01.2024 10:10 Ahojte, našiel som jeden inzerát na Audi TT a majiteľ sám priznal nasledovné:

- Výfukové potrubie je staré a rezonuje stredný tlmič výfuku
- "Servo kvapká, potrebné ho vymeniť alebo opraviť"

Auto sa inzeruje za 2500€, tipujem, že oprava/výmena by stála ďalších 2500 eur. Opravte ma niekto prosím či som blízko k realite alebo sa mýlim :)

Prikladám inzerát, je to na Facebook Marketplace: http://bit.ly/ttinzerat

oco kde do prdele tam vidis to co si napisal o zadavatelovi? :)
Milan ku kovidu... mne sa osvedcila kombinacia sumamed,erdomed, vitamim C,A,D ... skore uzdravenie zelam.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa oco13 »

oco kde do prdele tam vidis to co si napisal o zadavatelovi?
Ad 1 - Pozri si jeho predošlé príspevky
Ad 2 - To čo som napísal vychádza z poznania ludí. Práca reklamačného technika ti dá viac ako vš študium psychologie. :300f: :300f:
Ad 3 - Nielen pri autách, ale aj pri luďoch vždy predpokladám najhorší možný variant. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan téma je znovu v prdeli kvôli tebe....

Tak nabudúce mu napíš že to môže byť len gufero, alebo sa vymení použitá pumpa za 5-10€ z druhej ruky, ale nejaký servis to môže vyriešiť aj výmenou pumpy za novú a tam sa cena môže vyšplhať na 350€ + robota....

A nikto nebude mať s tvojím komentárom problém, opakujem NIKTO!!! Stačí že uvedieš rozpätie od 5€ do 350€

Ak budeš zasa dookola písať tie tvoje rozprávky, tak akurát uvádzaš ľudí do omylu, pretože im neoznámiš aj tú cenovo nepríjemnú variantu!!!


Akože fakt neviem ako pomáhaš niekomu keď mu povieš možno len pár centov ale nepovieš že to môže byť aj 500€
Ja uvediem príklad ako to môže vyriešiť servis, čo sa aj skutočne môže stať a ty ideš rozprávať že šírim dojmologiu...
Akože ja už neviem...
Všetci sme hlupáci, len ty si lietadlo...


Ak to stále nechápeš tak chyba nie je vo vysielači teda u mňa, ale v prijímači - teda u teba a môžeš sa pasovať za neviem akého odborníka v oblasti oprav, tak v tom ako správne upozorniť potencionálneho kupca si slabý ako vyluhovaný čaj
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ja som si opravil 607 pre seba, dal som do nej 1.000 eur a keď som si ju doviezol zo servisu , požičal som ju kamarátovi, par dni sa povozil, páčila sa mu, že by ju kúpil.
Tak som mu ju dal. Za 1.000 eur.

Zatiaľ mi ešte nezaplatil všetko.
Riešiť všetko cez peniaze, je smiešne.
Pričom to bola verzia akých bolo na Slovensku ani nie do 5 kusov...

Tá Audi môže byť, aj nemusí v super stave, alebo, vymenované chyby sú to posledné, čo by ma trápilo, lebo sú to fakt halierove položky...., oproti ponúknutej hodnote auta, až bude fakt v dobrom stave. ...

Alebo, opravy v inzeráte sú halierove položky, lebo do uvedenia top stavu treba ešte vymeniť polovicu motora, s turbom atď... lol

Ale, už iba tie svetlomety by ma poctivo odradili ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autolaik...požieram nejaký Paxflovid a mám asi polovinu vybratú.Ja som prakticky ok,manželka má ťažký priebeh,evidentne súbeh z iným problémom..Žiaľ bola u lekára pár dní predtým z inou vecou a ...nikto rúško,ani vnútry,len mi dvaja,ja som čakal vonku. Ja som to len prevzal kým si ona nerobila test,kto by predpokladal že si to dovezie rovno od lekára.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Trebalo by si preštudovať aj stav motora a prevodovky , mal som tie motory v octe 1 a v pásaku B5 výkonovo super , spotreba katastrofa , na oboch sa menilo turbo do 150 tis km , zrali oleje a to nemali ani 180 tisíc žiaľ som bol mladý a sprostý a vstúpil som do tej istej kaluze 2 krát , octu som stihol predať ale pasaka.nie ,tam som už musel navrazat nemalé peniaze . Pri TT treba dávať pozor aj na prevodovku a je ju potrebné repasovat Ložiská , kolík a od ložiska sa môže aj obal vymlatit ... Mal to bratranec pred viac rokmi tak viem o Tom z prvej ruky .
tatkotom
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ak človek kúpi opicu, musí mať aj na banány.
(posledné bola práve kúpa k hovnu - po vyriešení kopy iných chýb motor kľakol na emisnej...)
Niekto sa vša nepoučí nikdy

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V celkovom rozložení nákladou sa asi vloudila chybička u položky PHM. Ale to je jednoo,zdá sa mi to celkom reálne údaje. Len k položke servis by som mal výhradu.Položka bude správna,len nezodpovedá realite nakoľko nerozlišuje oprávnené a nutné náklady od umelých a zámerných prípadne spôsobených neschopnostoou zistenia príčiny.Reálne materiálne náklady by nedosiahli ani tretinu pokiaľ by bola možnosť kontroly alebo by si ju museli servisy obhajovať.A to som silný optimista. Všetko čo príde z veľkými problémami kde sú obrovské čiastky peňazí už preč a auto neporiešené to potom také porovnanie ceny vychádza tragicky voči reálnej cene opravy.Začína sa najdrahšími vecami a výsledky sú pre peňaženku gazdu tragické.Picasso Hdi z NR spomínané v téme o baterkách po odstavení pri priecestí v NR už nenaštartovalo.Robili čo robili,počítač išiel (vraj) na opravu do Mojmíroviec atd atd...záverečný účet za opravu 1700.- Prvá cesta majiteľa ku mne,pozrieť čo reálne robili.
Záhada ostala záhadou,všade prach z minulého storočia,vstreky nedotknuté,po dotyku klúča ani stopy,ani len námahu vyčistiť bordel z dutinky imbusovej skrutky nebol,aby to vyzeralo že tam bolo niečo robené.Len prach a prach.Majiteľovi som nafotil,detailne.Ale peniaze preč.Velký servis,známe meno,úplne bez hanby. Majiteľ mohol kúpiť za cenu takej opravy tri iné Hdi čka.
To je stále len maličká epizodka oprati novým autám a sumám za ktoré nevyriešili nič.NIČ.
Takže aj graf keby obsahoval ešte rozklad položky servis na oprávnené a neoprávnené...dávalo by iný obraz.Žiaden graf neporieši jednu dôležitú vec,pravdivosť
tatkotom
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa tatkotom »

Milan - to je realita troch konkrétnych starých krámov s nákupnou cenou 1800 eur.
Vyše 6 rokov, vyše 2 - a... Tretie bola nešťastná kúpa (ojeb, stojí...). V PHM nieje chyba.
V "servisoch" sú v prvom rade výmeny rozvodov ihneď po kúpe, pri jednom pôvodne nepredpokladaná výmena komplet ramoen atd prednej nápravy (rok a pol nebúchala), pri druhom spojka+dvojhmota.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hovorí sa že štatistika je presné vyhodnotenie nesprávnych údajov,či tak dáko.
Či sú to rozvody vymenené v rámci "pre istotu" či pre nedôveru v pravdivosť tvrdení predošlého majiteľa,či sú to proste výmeny do bludu navymýšlaných vecí,alebo výmeny z neschopnosti vôbec určiť príčinu alebo len sproste nahnať príjem,je to aj v rámci údajov komplexných sledovaní jednoducho blud.Jeho skutočnú veľkosť je nemožné určiť,dá sa len odhadnúť a to stále skôr optimistické než pesimistické.Kto do týchto vecí vidí síce vie,ale štatistiku to neovplyvňuje.Tam budú naďalej kompletné výmeny agregátov,generálne opravy ktoré za 1. nie sú generálne a za 2. neboli dôvodné.Ak by bol ten boh čo oznámkuje opravárenský sektor v tomto štáte,bolo to v najlepšom prípade na štvorku.Aké školstvo...také opravárenstvo.Ochrany proti niet,súdnictvo je ešte väčšia hanba,plné gaunerov.Pritom dnešný stav je značne lepší,než bude zajtra,tu aj tam.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa oco13 »

Majiteľ mohol kúpiť za cenu takej opravy tri iné Hdi čka.

Milan ale práve to je na komunikacii majitela. Či sú náklady na opravu opravnené, alebo nie - to neposúdim, ale mám maximalnu sumu, ktorú do auta dám. Rovnako kupujem auto za sumu ktorá ma nerozplače ak o ňu prídem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobromyselný manželský pár cca 70 rokov.Pre auto pošlú zo servisu doslova bleskove odťahovku ale akosi neriešia,až po cirkuse ktorý som z ich technikom robil a po hrozbe nech sa už ničojho nedotýkajú auto odtiaľ beriem.Ešte ich manželia obhajovali v zmysle že boli rýchlo pre auto a aký sú ústretový a veľmi slušný. A teraz čo ? vynadať dvom starším ľudom ich neuveriteľnú dobrotu a technickú nezdatnosť ? To by urobil len hulvát.Vyčítať áno,ale určite nie im. Auto po tom všetkom odpredali nejakému bazáru a ten to na Bazoši inzeroval za neuveriteľných 2600 e.- to som skoro odpadol.Aj sa predal,oni dostali nejakých 600 e.- Stačí ?!
Tak som im zohnal v spolupráci z ich synom Nissan Note,doviezol,prepísal urobil vstupný servis a STK a EK a odovzdal.Konečne čas na pokoj,že auto pôjde keď treba ísť.*Písal som o tom tu.Štastie na prvého majiteľa,tuším 112 tis km neskutočne dobrý stav.Ten Citroen bol inak veľmi pekný,len jemne zákerný a dva razy totálne zradil.Do hlavy mi nejde,ako mohol bazár nájsť kupca za tak vysokú cenu za jednotkové blízo 20 ročné Picasso ak porovnateľné sú 600-800. Domyslieť sa dá,sú ľudia čo predajú aj chladničku eskimákovi.

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných