Audi S4 B6 problem

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qoqot
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.03.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Audi S4 B6 problem

Príspevok od používateľa qoqot »

Zdravim. Niesom mechanik ani ziadny odbornik ale pokusim sa vysvetlit moj problem co najlepsie.
Pred zhruba 4000km bol meneny rozvod. Po vymene fungovalo vsetko ako malo az dokym mi pred par dnami pri jazde po dialnici nezacala blikat kontrolka motora a po par km uz zostala natrvalo svietit. Este tesne pred rozblikanim kontrolky som si vsimol ze nieco nieje v poriadku, auto malo problem ist stalou rychlostou, akoby zacal sem tam vynechavat motor. Po naskoceni kontrolky zacalo byt auto okamzite hlucnejsie, pri zrychlovani sa triaslo a bolo citit aj rapidny pokles vykonu. Na diagnostike vypisalo len jeden kod a to: 16395 - (Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced) P0011 -B 35-10 - - - Intermittent), takze nieco s vackovym hriadelom.
Chyba bola aj po vymazani do par minut spat.
Myslite ze to moze mat nieco docinenia s tou vymenou rozvodu? Alebo je to zavada nezavinena tou vymenou?
Tusite co to moze byt a preco?
Dakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno trepem , ale že by chýbal signál zo snímača polohy vačky?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Myslim, ze s tou vymenou rozvodov to moze mat hodne spolocne.
Zial, takto od pocitaca sa v tomto pripade asi neda poradit stylom "tam sahni, vyber to a daj nove". Tu toho moze byt viac a aj z tvojej strany si dal malo informacii. Bol si na diagnostike, predpokladam, ze chybu sa nepodarilo zmazat, no ty o tom mlcis. Zrovna tak mlcis o zvuku motora napr. hned po starte, nic tu neni pisane o oleji atd...
A tie rozvody? Ako boli robene? Aky "material" sa pouzil?
Najdi si lepsi servis a daj si to opravit. Riskujes velmi drahu opravu.
Byt tebou, tak chybu v tej vymene rozvodov nehladam (praca-nastavenie). Skor porozmyslaj ake diely si si tam dal a potom porozmyslaj nad olejom a veci s nim suvisiace. Kde niet tlak, tak tam...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nie som odborník na hento auto, ale domnievam sa, že problém môže spôsobovať napinák reťaze za vačkou - bol menený pri výmene reťaze? boli použité kvalitné komponenty?
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

takto od pc ako prve by som tipoval ze sa nam posunul rozvod
qoqot
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.03.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qoqot »

Dakujem za odpovede.
Material bol original z Audi, menili sa 4 retaze, 6 vodiacich list a 4 napinaky. Aspon to tak tvrdia v servise kde to bolo robene.
Motor startuje hladko, akurat z vodicovej strany pocut hlucnejsi chod motora ako normalne. Za jazdy to iste a s otackami sa to stupnuje. Po starte nepocut ziadne zahrkotanie na 1-2 sekundy ako tomu bolo pred vymenou rozvodov. Motor znie podobne ako na tomto videu, akurat tak "nehrkoce" ale chod je hlucnejsi. Bohuzial je tazke to opisat...
https://www.youtube.com/watch?v=7-jO4Kd2k9A


Olej bol meneny spolu s rozvodmi (5w40), je ho kolko by ho malo byt, kontrolujem olej pravidelne. Tlak je asi v poriadku kedze auto nehlasi nizky tlak oleja. Ale rad by som to skontroloval. Je neaka jednoducha cesta ako zistit ci je tlak oleja v norme? Som momentalne v zahranici takze mam obmedzene moznosti.

Ako som uz o chybe pisal v prvom prispevku, podarilo sa ju zmazat, avsak po nastartovani bola chyba do par minut spat.
qoqot
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.03.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qoqot »

Zdravim,

Tak nakoniec menim komplet motor. Stary motor sa da opravit (zlyhali oba camshaft adjusters, cislo suciastky 079109087N ktore same o sebe stoja okolo €1070 bez roboty) Nasiel som "novy" (90 000km) za vynikajucu cenu a stary (160 000km) som predal za dobru cenu do DE. Objednal som komplet retaze, napinaky aj listy original Audi ktore dam na "novy" motor predtym ako pojde dnu. Po roku by konecne malo auto v priebehu 2-3 tyzdnov ist ako ma! Aspon teda dufam..
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fufino a 29 neregistrovaných