Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Milan ani nové auto nemusí byť terno , a automobilka sa z toho kvalitné dokáže vykrutit,, kamarát Nemec si kúpil nový multivan , vydržal závratných 6000km a potom asi 7 mesiacov v servise a doma , problém s elektro úplne novým autom za viac ako 70 tisíc eur ,tak o čom to vôbec je . A ten prístup servisu to je nemožné , náhradné vozidlo len na 3 dni a to Fabia .
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nikto iny ako koncern nedokaze vyrabat 20 rokov tie iste auta, a vzdy po zmene svetiel to prehlasit za novy model.

Kvalita neumerne klesa s neumerne stupajucou cenou.
milok
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 20.04.2012 22:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa milok »

Moonshine napísal: 03.02.2024 22:17 Rád by som si dal odber na podobný kanál o japonských autách, ale asi nebude...😀
Odporucam tento kanal pre Toyota/Lexus:

https://www.youtube.com/@TheCarCareNut/videos

Ak anglictina robi problem, daju sa zapnut titulky s automatickym prekladom.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa mhlavaty »

miroslav114 napísal: 04.02.2024 09:17 Milan ani nové auto nemusí byť terno , a automobilka sa z toho kvalitné dokáže vykrutit,, kamarát Nemec si kúpil nový multivan , vydržal závratných 6000km a potom asi 7 mesiacov v servise a doma , problém s elektro úplne novým autom za viac ako 70 tisíc eur ,tak o čom to vôbec je . A ten prístup servisu to je nemožné , náhradné vozidlo len na 3 dni a to Fabia .
S tým plne súhlasím,koncern už nie prvý deň zaviedol že majiteľ má platiť za auto aj keď už ho má zaplatené.Nové nie je záruka ničoho.Ak to je v obehu aspoň dva tri roky už je nejaká tá nádej sa dopátrať vecí na ktoré treba dávať pozor.Nové požiadavky priniesli do aut neskutočné množstvo vecí z ktorých nie je reálny benefit,zato skôr či neskôr ich bude majiteľ preklínať.Dnes je očarený vecami ktoré až rokmi zistí že sú vlastne hujoviny na ktoré sa chytil ako ryba na háčik.Dnes prídu prvé problémy už aj hodne pod 100 tis km.A tým že tá technika klade neskutočné požiadavky na znalosti servisu to aj patrične dopadne,veľkými výdavkami a nekonečnými opravami.Bieda znalostí je tak velká že už u predchádzajúcej generácii sa často chodí z dielne do dielne bez reálneho vyriešenia problému.Potom ak to aj človek na opravu prijme,doslova zo sebou vyserie lebo príde auto dokafrané na jednotku a vlasy dubkom stoja čo tam človek nachádza.Za čo z majiteľas povyťahovali peniaze zastaví sa aj rozum.Čo potom nová generácia ak toto platí aj u aut o tri generácie späť.
milok...silne to doporúčam,tam kde sa venujú téme a nie sprostostiam má cenu loviť.Často ani tam nie je práve nami hladaná informácia,ale aspoň sa človek nemusí prebíjať cez tisíce príspevkov úplne mimo.Toľko zlomyselnosti a tuposti čo nájde človek v slovenskom priestore snáď nie je v celom zbytku sveta dokopy
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa Northillus01 »

mhlavaty napísal: 04.02.2024 08:40 A potom si pozri modely VW, Audi... áut ako nasr.ných, v podstate ale jedna veľká rovnaká nuda.


Zariadil si to život sám,je to len pragmatizmus ľudí.Pokiaľ ide o jazdené autá,a to teda ide len o jazdené autá.Sem tam nejaký flegmatik môže poprieť že sa zem točí,ale auto z druhej tretej ruky je celkom hádanka a vec šťastia ako sa "ujme" a čo ďalšiemu majiteľovi prinesie.Vždy bude rozdiel akým sa z potrebou opravy popasuje majiteľ jednej a druhej značky.Ani za jednu už dnes nik nemôže dať ruku do ohňa,ale rozdiel je stále priepastný.Do určitej miery bez starostný môže byť len majiteľ nového,všetko po ňom je už neisté.Do podrobností nemá zmysel sa púšťať,nakoniec sám život potvrdzuje že ľudia síce sú schopný robiť kotrmelce na počkanie,aj tie finančné,ale väčšinou si všetky hrozby dobre uvedomujú a to je jadro platnosti tej prvej vety.Neradím brať vážne tieto internetové debaty a už vôbec nie anonymných ľudí kde neviete čo kto a prečo.Z múdrosti,sprostosti,zloby či zlomyselnosti,navyše nikto za nič čo tu natrieska nenesie ani len výčitky svedomia nieto nejakú zodpovednosť.To je prvé čo vám musí prejsť hlavou,99% ľudí tu nerieši váš problém ale svoj
Dobre to hovoríš, je to všetko politika vyššieho zisku, výrobcovia áut kašlú na konečného spotrebiteľa, celý ich záujem je falošný a hajz*ici, čo o tom čiastočne rozhodujú si asi myslia, že ľudia peniaze s*rú, pretože im samotným platia za tieto rozhodnutia ešte väčšie svi.e (tie už idú v oveľa väčšej špine... vojna/biznis.....), takže je to celé prepojené.
Ja som si kúpil (čiastočne vedomosti a čiastočne šťastie) svoje 2007 kombi, vyhovuje mi a funguje a funguje (Euro 4, 1,9 CDTi 110 kW), možno ma s ním ale nepustia do centra Mníchova :d :D :d :D (kašlem na nich).
Čo sa týka internetové debaty- v tom máš ešte väčšiu pravdu, je to bieda, funguje to skôr ako psychologická poradňa :d :D (niekedy je ale sranda)
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa Northillus01 »

"Často ani tam nie je práve nami hladaná informácia,ale aspoň sa človek nemusí prebíjať cez tisíce príspevkov úplne mimo.Toľko zlomyselnosti a tuposti čo nájde človek v slovenskom priestore snáď nie je v celom zbytku sveta dokopy"
[/quote]

Správne, okrem teda ČR diskusii, kde je viac svinstva ako v celej galaxii...
5x som (z donútenia) spolupracoval s ČR firmami a 5x ma podrazili (ako aj ostatných).
Celkovo im fakt j*be, toľko menejcenných klamárov nemajú asi nikde (nie všetci, je ich tam ale nadpomer).
Celé ich smerovanie a podpora hnusu od roku 2022 ma už vôbec neprekvapila...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Priestor netu a sieti je +- jedna stoka.Lenže aj tam sú tisíce dobrých informácií.Ako syn hovorí (programátor) na nete je všetko.Lenže zase len platí...kto vie čo hladá,kde to hľadá a vie oddeliť podstatu...musí celkom dosť už sám vedieť.Inak sa zatĺka sprostosťami,míňa čas prebíjaním cez nezmyselné a bezobsažné príspevky.A doba priniesla tento fenomén...každý chce hovoriť,nik nechce počúvať.Že ludia ani pri čítaní nerozlišujú medzi totálnymi kravinami a vecami hodnými prečítania a zamyslenia,na to človek príde za pár sekúnd ak prečíta tak zo desať príspevkov.Ale nemajú problém kamkoľvek pridať somarinu z vlastnej kuchyne.
Pre rozum,pomoc a dobrú informáciu sa ide tam,kde je prístup ľudí ktorý veciam rozumejú,a len im.Kým ľudia neprestanú z tým chorým správaním všade sa vykadiť,tak verejné fóra bude len také aké sú,je to aj o mentalite a vyspelosti národa,teda jeho podstatnej časti aby sme neurazili ľudí múdrych,vzdelaných a charakterných.Lebo aj takých máme,len sú v defenzíve pod paľbou totálne tupých v neskutočnej menšine.
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa tatkotom »

Lebo všetci vedia čítať, málokto myslieť.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A vedia aj veľa oyebavať , konkrétne z môjho rodinného prostredia má nemenovanom vozidle ( nieje to koncern)Elektro kufor , nechcel otvárať, tak sesternica išla do autorizaku v NR že sa jej zasekava kufor , auto 7 mesiacov po záruke ,a nevzťahuje sa na to záruka . Pani musíme urobiť diagnostiku - ok cena 70 eur , ževraj vada chybné vzpery + spinač kufra oprava cca1280 eur ale vieme vás zobrať až o týždeň... Boli sme u nich na návšteve ,sťažoval sa mi jej muž a chcel mi to ukázať , kufor sa snažil otvoriť no neotvoril len bolo počuť ako adcvakol zámok a nič viac , tak som mu trochu pomohol rukov a pekne sa otvoril , skúsil som asi 2 krát stále to isté , no nakoniec som zistil že zrejme niekto oblial tesnenie kufra nejakou malinovkou alebo džusom a tesnenie bolo celé lepkavé , umyli sa tesnenie jarovou vodou ,pretrel som mu ho silikónovým olejom Origo na tesnenia a waw kufor funguje normalne ako má ... Ty blbci v servise neboli schopný ani toto skontrolovať ,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty si dobrý ...ak skontrolujú už nezarobia.Umyť by to umyli oni.Už som mal pár krát do činenia z poruchou ktorú mu servis nastražil,to je ešte väčšie svinstvo,dokonca na emisnom systéme a tam je to o peniazoch.Občas sa nešťastný gazda tak vyľaká že sa vypytuje naľavo napravo a ak sa zadarí mal štastie na opravu takmer zadara voči "plánu"
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A podobných banalit som mal dosť, klepajuci nástavec bezpečnostného šrobu kolesa, sa prevaloval v rezerve na ASX , v servise mu chceli vymeniť veci za 500 eur , zabudnutá fľaša šampusu pod sedadlom spolujazdca , tiež pekný klepot , na mojom Cabriu spadnutý snímač polohy strechy a veeeela podobného . Nie som mechanik ,ale väčšinu drobnosti si porobim sám a rád skúmam ako čo funguje
mato0850
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.01.2017 12:48
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa mato0850 »

Ako je to s elektronikou u FR výrobcov? Na STK vraj zvykne vyhadzovať väčšie množstvo chybových hlášok. V niektorých prípadoch horší prístup k dielom v motorovom priestore a priesaky oleja v motorovom priestore po určitých km u dieslov, čomu sa asi nie celkom vyhýbajú aj iné značky. Možno niečo lepšie z novodobých benzínov v kombinácii so 4x4 od FR dielní?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď vyberieš s rozumom, iné auto ako francúzske nebudeš chcieť...
Ale, tu tiež nemá zmysel nič písať, lebo moderátor fóra vymazava čo sa mu zachce... :40bd:
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa tatkotom »

Napríklad čo? Nech viem čím nedráždiť :D
K "Francúzom" - čítavam viaceré autofóra a fakt je, že býva málo príspevkov/žiadostí ku nim. Neviem priamo posúdiť a neche sa mi hľadať či to nie je len početným zastúpením vo vozovom parku.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q3 , 4x4 , 40 TFSI , 190 koní

Príspevok od používateľa fzubaty »

Úprimne, teraz z nových áut by som nevedel doporučiť ani jedno.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných