Audi alebo Passat

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
uwa0949473050
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2021 13:33
Zdieľať na Facebook

Audi alebo Passat

Príspevok od používateľa uwa0949473050 »

Dlhšie sa pozeram po týchto autách Audi A3 a Passat, ročník 2011-2012 všetky stoja zhruba rovnako, videl som že aj A4 sa dá kúpiť do 9k tak mam zase zamotanu hlavu . Napr Insignia mi príde že má veľkú spotrebu a je dost ťažká, VW Jetta lacnejší ako Passat ale to už rovno môžem octaviu..
A3 1.4 tfsi 92 kW, A4 1.8 tfsi 88 kW, Passat 1.4 tsi 90 kW, všetky sú benzín.
A3 je sympaticke auto, premiova značka a nepôsobí moc snobsky, menšie dynamické , dobre sa parkuje ale neviem ako sa sedí na zadných sedačkach. Ale si hovorím nebolo by lepšie za tu cenu mať pasata alebo a4.
A4 je už iný level , ale zevraj len zvonku pôsobí veľko s vnutri nie je až také, tak neviem či nemám dát prednosť Passatu , Volkswagen by malo byť ľudové auto, možno bežný servis bude lacnejší ako u Audi aj keď fajnsmekri hovoria že pocit z jazdy u Audi je lepší. Nejak to cítim že na tej A3 by som rád jazdil, pasat je už také business auto ale tiež sa mi páči , môže byť zároveň aj rodinné a asi väčšina cechov a Slovákov by dala prednosť Passatu z hľadiska nejakej racionálnej voľby.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi alebo Passat

Príspevok od používateľa fastcharge »

uwa0949473050 napísal: 09.10.2022 23:23 Dlhšie sa pozeram po týchto autách Audi A3 a Passat, ročník 2011-2012 všetky stoja zhruba rovnako, videl som že aj A4 sa dá kúpiť do 9k tak mam zase zamotanu hlavu . Napr Insignia mi príde že má veľkú spotrebu a je dost ťažká, VW Jetta lacnejší ako Passat ale to už rovno môžem octaviu..
A3 1.4 tfsi 92 kW, A4 1.8 tfsi 88 kW, Passat 1.4 tsi 90 kW, všetky sú benzín.
A3 je sympaticke auto, premiova značka a nepôsobí moc snobsky, menšie dynamické , dobre sa parkuje ale neviem ako sa sedí na zadných sedačkach. Ale si hovorím nebolo by lepšie za tu cenu mať pasata alebo a4.
A4 je už iný level , ale zevraj len zvonku pôsobí veľko s vnutri nie je až také, tak neviem či nemám dát prednosť Passatu , Volkswagen by malo byť ľudové auto, možno bežný servis bude lacnejší ako u Audi aj keď fajnsmekri hovoria že pocit z jazdy u Audi je lepší. Nejak to cítim že na tej A3 by som rád jazdil, pasat je už také business auto ale tiež sa mi páči , môže byť zároveň aj rodinné a asi väčšina cechov a Slovákov by dala prednosť Passatu z hľadiska nejakej racionálnej voľby.
Cele je to vec rozpoctu a vyuzitia. A4 je lepsia nez Passat a Passat lepsi nez A3. Vo vnutri je Audi mensie nez VW, ale pokial nevieme co potrebujes, radi sa fakt tazko ;)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi alebo Passat

Príspevok od používateľa ivko1 »

Škoda reagovať...
Najprv to mala byť Mazda 3, Kaškaj, alebo Auris...
Potom sa uvažovalo nad BMW 316D...
Teraz je to hromada koncernov...

Ja to vidím tak že autor sa jednoducho potrebuje "opáliť" aby začal uvažovať rozumom
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi alebo Passat

Príspevok od používateľa fastcharge »

On sa pyta, ja odpovedam. Nie som tu od toho aby som mu vnucoval nejake svoje predstavy o japonskej nadradenosti.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi alebo Passat

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som sa zasa vyjadroval nie na tvoju adresu, ale na adresu autora v zmysle že nevie čo chce...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných