Audi A8 - tiptronic v núdzovom režime

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Audi A8 - tiptronic v núdzovom režime

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Príjemný podvečer prajem. Včera sa mi stalo že pri parkovaní mi po zaradení R skočila prevodovka do núdzového režimu. Po zaparkovaní a opätovnom natočení svietila kontolka bremslicht. Dnes ráno som šiel s autom do práce a šla úplne v pohode bez nudzaku krásne radila nebol problém len som si všimol že pri dobrzďovaní z nízkej rýchlosti už nepočujem také ťuknutie od prevodovky ako predtým keď som dobrzďoval z nízkej rýchlosti na nulu. Olej v predovke menený pred mesiacom aj s filtrom plus spravený preplach. Radila bez problémov bez trhania. Moja otázka teda je: Ako sa prejavuje vadný brzdový spínač? Môže kvôli nemu skočiť prevodovka do núdzového režimu? Auto je Audi a8 d2 4.2 abz kód prevodovky CML je to štvorkvalt tiptronic. Ďakujem za rady.
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Ďakujem pekne za odpoveď už som ani nedúfal :-) zajtra ho dám objednať a skočím aj na diagnostiku pre istotu. Snáď to nebude nič vážne.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Snimac je na pedali. vymena pomoze.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Ak je to snimac, tak ti nepojde ani tempomat, vyskusaj. Kazdopadne ho vymen cim skor, nech to do teba niekto zozadu nena... :-)
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Tie snimace zvacsa blbnu sporadicky. Prevodovka si z neho berie udaje, kedy ma odpajat hydromenic a zmenit prenos krutiaceho momentu na minimum...
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Nakoniec to nebol snímač možno trocha zblbol ale diagnostika vypísala iné chyby: Uloz.to/xZgcSju4/wp-20160404-002-jpg mechanik povedal že kvôli ktorejkoľvek z tých chyb mohla prevodovka skočiť do núdzového teda až na tu poslednú.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Ja ze to bolo diagnostiovane normalnou diagnostikou. Tu sa potvrdzuje, ze pokial su vady na motore, prevodovka moze blbnut z dovodu poklesu vykonu
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Je to pravda lubomt môže zblbnúť ale som rád že je to len nejaký snímač ma motore a nie prevodovka :-) predsa len auto je už postaršie takže nechám pomeniť čo treba. Vyzerá to zatiaľ na hallov snímač a kabeláži ku cievkam.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Treba vymenit olej, filter, tesnenie v prevodovke. To je taky zakladny servis.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných