Audi A8 D2 problem s tiptronicom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lefty
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.09.2006 18:51
Zdieľať na Facebook

Audi A8 D2 problem s tiptronicom

Príspevok od používateľa Lefty »

Zdravim mam problem a potreboval by som poradit.
Mam a8 2.5.TDI 180koni quatttro automat. Problem zacal ked som raz nastartoval a prevodovka zacala strasne hrcat tak som auto zhasol a nechal odtiahnut do servisu.
Tam mi povedali ze vytlacilo gufero a ze ho treba vymenit. Tak som tam auto nechal a odcestoval do zahranicia kde zijem a nechal ich nech urobia co je treba. po tyzdni som mal telefonat ze auto je hotove a isli ho odskusat ale po 5 kilometroch im to spravilo znova tak objednali nove gufero vymenili olej filter s autom spravili 20km a pohoda ale ked mi auto mali doviest domov tak sa im to stalo znova. pritom prevodovka radila krasne netrhala ani ziadny iny problem tam nebol viete mi niekto povedat co tomu je? preco stale vyraza gufero? Dakujem
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

malo informacii... anilen rocnik... ani ktore gufero... ked vyrazi nieco niekde tak je tam asi nejaky tlak... teda aj neratam ze dali ine a namazali kde nemali a opacne... potom ho moze vytlacit... stare A8 trpeli na automaty koli jednej hlupej podlozke-prstencu ktory nemazal, resp. nepustil olej dalej a na + - 200.000km bol problem s automatom. Poriesili to az neskor. Ale nepises nic, tak sa da podobne nic poradit.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Lefty
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.09.2006 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lefty »

Omluvam sa,je to rocnik 2000.povedali ze to je okolo hydromenica. auto ma 400 000km servis kazdych 10 000km som druhy majitel.
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

V prvom rade zober auto a daj ho opravit tomu co vie co sa deje...lebo tito to nevedia.Mozes to gufero menit aj sto krat a sto krat ho vytlaci...treba vymenit cerpadlo ATF.Je tam pripecene puzdro.
autoferko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.03.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoferko »

Ahoj, vačšinou sa puzdro na čerpadle ATF zakusne do hydromeniča
a nasledne vytlači aj gufero respektive ked su väčšie vôle vytlača gufero. Vymenou gufera to nespraviš. Demontaž prevodovky,repas hydromeniča pri jazdenom meniči by som bol
opatrny, vymena čerpadla ATF a pri tolkych kilometrov pretesnit piesty možno prepuzdrit skontrolovať lamely, prečistit rozvadzač ale to už niečo stoji. Minimalne čerpadlo a
hydromenič pokial by boli gumičky a tesnenia v dobrom stave čo je tiež risk.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných