Audi A6 3,0 TDi (C6/2)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brizzolit
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 14.08.2009 18:14
Zdieľať na Facebook

Audi A6 3,0 TDi (C6/2)

Príspevok od používateľa brizzolit »

ahojte. rozmyslam nad kupou auta AUDI A6 3,0 TDi (C6/2) sedan. Vie niekto o nom nieco ako spolahlivost, servis, zavady, podvozok, elektronika, motor, prevodovka (chcel by som manual) alebo je lepsie automat? Napiste svoje skusenosti s tymto autom. Ale poprosim takych co naozaj jazdili na nom a nie takych co tvrdia ze jedna baba povedala.
Naposledy upravil/-a brizzolit v 01.10.2015 19:38, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

skorej daj na tych, co ho uz opravovali :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

co sa tyka servisu tak viac menej pri 3.0tdi sa vsetci trasu len pred vymenou rozvodov ale netreba sa toho bat, casto to vyjde menej ako vymena hlavy alebo vstrekov na 2.0tdi nehovoriac ze potom bude dlho dlho pokoj. Inak celkovo auto OK , nemam mu co vytknut. Za tu volbu manualu ti davam palec hore :2f93: Nedaj sa odradid dedinskymi recami ,,ked kupujes take faro musi to mat automat,,
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Patko1.zjavne nevies o com pises.rozvody 3.0 tdi -motor von a tusim sa menia 4 retaze a kopec napinakou,to co je z predu je len cast rozvodou
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ano,tragédia to síce nie je,ale nerobí sa to príjemne a je to drahý rozvod,treba skúseného matadora servisáka
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ano? To fakt? Co myslis asi preco som napisal ze vsetci sa trasu z tych rozvodov? Asi keby boli ako u normalneho motora tak by som to nenapisal. Ty budes patrit asi k tym odbornikom o ktorych som pisal v prvom prispevku :zg282: Napisem to este raz. Toho rozvodu sa netreba bat. Po svete beha milion 3.0tdi a maju casto aj 400000km a povodny rozvod. To neznamena ze je dozivotny. U niekoho zacne štrtkotať ovela skor a poriesi to casto aj bez vybratia motora [ano da sa niekedy aj tak predstav si]. No ale tak ja tu pisem zbytocne odbornik budes asi v tomto pripade asi viac ty a podas nam info kolko majetku bude musiet chlap predat koli vymene toho strasneho rozvodu [ano pri kompletnej vymene ide motor von] Velmi som zvedavy aku sumu napises
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty napísal:Tak ano,tragédia to síce nie je,ale nerobí sa to príjemne a je to drahý rozvod,treba skúseného matadora servisáka
Drahy rozvod znamena co? Nemozme cakat ze pri 6 valci 3.0tdi bude rozvod stat ako na feliciu. Poznam manika co ich meni ako na beziacom pase a ked mi menil automat na touaregu tak tusim spominal ze sa vie priblizit 1300e s pracou. Je to az taky masaker ked mas zas dlho pokoj? BMW 3.0d tiez nestoji 200e rozvod. Ludia si kupuju octavie 2.0tdi za 5000e davaju do motora move vstreky, hlavy vyvazovacie hriadele, ojnice po ceste zbieraju [oprava toho sa priblizuje cenou vymeny tych rozvodo] a ideme tu nariekat aka je draha a komplikovana vymena rozvodov na 3.0tdi v aute minimalne raz tak drahom ako octavia? Majme oci ludia
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Drahý rozvod sa píše preto, lebo každý sníva o aute, ktoré sa nekazí a stačí len tankovať a olej meniť
Predpokladám že ked 20 ludom spomenieš tú cifru 1500€ (možno pre kamoša za 1300€) tak z tých 20 ludí všetkým 20 v tom momente zabehne, že sa ani nevedia vykoktať za čo tých 1500€ pýtajú

Ked začnú bežný slováci (akože pokladníčka v Lídly) zarábať 1500€ v čistom, tak potom nikto nebude riešiť že ten rozvod stojí až 1500€

PS: ludia aj oči majú, skôr im ale rozum chýba, nie je dôležité vedieť kolko 2+2, dôležité je aby sused videl že je Audina pred domom :41c2: A hlavne nosiť kluče stále v ruke, či ich mať viditelné položené (otočené) tak aby bolo vidieť že je na nich logo Audi

Takáto je doba...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je hodné ssa púštať do cenových kalkulácií,to by to dopadlo.Ale isté je väčšine ľudí by zabehlo z tých rozvodou,aj cenove.A nech boh ochraňuje ak sa to dostane do rúk nedôslednému mechanikovi.Treba ich robiť dôsledne,preto sa aj za ne pýta drobět viac bubákov než by sa páčilo
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

dosledne dnesne motory treba robit vsetky lebo sebemensia chybicka moze znamenat castokrat aj smrt motora. To nie ako dakedy sused dosiel o 15tej poobede ze dojdi mi vymenit rozvodovu retiazku na 105s. Kolo 18tej sme uz silno najebjaty stelovali predzapal a na fajront nam ostalo za solvinovu krabicku srobov a auto jazdilo
pnemcok
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.08.2015 22:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pnemcok »

Len tak pre zaujimavosť koľko je to teda v Eurách plus mínus autobus? Dúfam že aspoň 2000e nech nemám jediný v SR drahé rozvody :-)
Ja som dal robiť rozvody na starom ML 320 benzín 2002 rok, v MB cena 3800e s dph, u chlapa mimo mb menej čiastočne.

Je to veľa na také vozidlá?

Komu je to veľa nech má Felíciu 1.3..........mpi
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne tak :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ..odolnosť voči chybám je značne rozdielna.Z cenou auta stúpajú takmer vždy aj servisné úkony do slušnej úrovne.Nedávno prišiel autáčik (po svojich) a rozvodový remeň nemal 8 (slovom osem) zubov !!! Aj ja som ho ešte naštartoval zo dva razy lebo som potreboval v diagnostike čosi popozerať.Všetky dnešné motory by už boli po smrti.
Ale niekde sa ozaj neodpustí ani tá najmenšia chyba.A ak sa chyba urobí,a hoci sa nič nestane,je napravenie tejto chyby proste zopakovať úplne celú prácu a to sranda nie je,kedže množstvo vecí treba znova dávať nové.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

pnemcok napísal:Len tak pre zaujimavosť koľko je to teda v Eurách plus mínus autobus? Dúfam že aspoň 2000e nech nemám jediný v SR drahé rozvody :-)
Ja som dal robiť rozvody na starom ML 320 benzín 2002 rok, v MB cena 3800e s dph, u chlapa mimo mb menej čiastočne.

Je to veľa na také vozidlá?

Komu je to veľa nech má Felíciu 1.3..........mpi
Ak tam tie rozvody vydržia aspoň 350 000km tak to veľa nie je! :)

Mňa stoja rozvody do 700e v autorizovanom servise. Mimo autorizák ale použité len originál diely cca 610E. Výmena je rýchla, jednoduchá, primitívna klasika :) interval výmeny každých 120000km ale znesie to aj viac v pohode...auto honda 3.5 V6 benzin r.2006

Čiže aj na ten motor v audine 2.7/3.0 cena 1500e mimo autorizak je ešte v pohode keďže by mali vydržať tých 250000km urcite...len problém je zložitá a časovo náročná výmena na ktorú treba fakt šikovného mechanika...

Podľa mňa cena rozvodov by hlavne mala zodpovedať podľa výkonu auta...
Naposledy upravil/-a CAMLS v 02.10.2015 08:28, upravené celkom 2 krát.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemyslim si ze je to v pohode. 3800eur za vymenu rozvodov je ukrutne sialena suma, najma s ohladom na konkretny typ auta - sorry ale toto nemas ziadnu premiovku Bentley Azure supercharged z roku 1968.

Tato cenovka samotna atakuje hodnotu auta celeho. Cize nie, v tychto kriteriach to v ziadnom pripade nie je v pohode a to hovorim ako majitel dvanastvalca.

Netvrdim ze tie rozvody by malimohli stat 199,-eur ako na Ocktaviu, ale zase 3800,-eur to je prrrrrrrr. Ked sa to tebe zdalo v pohode, gratulujem k nadmernemu prijmu ale ani clovek co zaraba 2.000,- v cistom - a taky nie je zrovna kazdy druhy v nasej krasnej republike - by mal ukrutny, ukrutny problem vyplazit taketo cislo za rozvody na takmer 15 rocnom autiaku ktory na cene nepodrastol ani o sto eur po tejto vymene.

Proste s racionalitou to nema absolutne nic spolocne, nech sa na to snazim pozerat akokolvek.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných