Audi A6 3.0 Quattro benzin 2002 - nekuri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Audi A6 3.0 Quattro benzin 2002 - nekuri

Príspevok od používateľa Olsen »

Poprosil by som kolegov o radu. Som u kamarata v usa a jeho a6 slabo kuri rucicka teploty vody je v strede vzpriamena (myslim si ze ma 90stupnov) a z vyduchov ide len teply nie vsak horuci vzduch.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musíš zistiť či sa závada týka toho že v kúrení slabo cirkuluje voda,čo by ukazovalo na chybu termostatu motora.
To zistíš tak že pri zohrievaní po štarte sa prvé musia zohrievať obe hadice kúrenia a až sú prakticky horúce a ešte vždy sú velké hadice chladiča studené,prípadne vlažné.Tieto hrubé sa proste nesmú zohrievať súčasne,až po dosiahnutie vysokej teploty musí ostať chladič studený,ale hadice kúrenia musia naberať teplotu okamžite od začiatku.
Je ešte možné že niektorý zo servomorčekov klimatronicu nepracuje korektne a tak nie je vykonané niektoré z nastavení,ale to vieš pozrieť VCDS diagnostikou.Jednak je predpoklad že zápis o chybe niektorého ovládača tam bude zapísaný,jednak je možnosť každý z výkonávacích prvkov umelo skúšať,tj spúšťať (testovať) povelom z diagnostiky.Diagnostika je absolutne prepracovaná a dáva info v obrovskom až nepotrebnom rozsahu.Toto asi bude nad možnosti ktoré tam máš,ale aspoň základné rozlíšenie či termostat áno alebo nie,je možné.
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

Srdecna vdaka zatial, pozriem na tie hadice kurenia ako sa ktore zohrievaju a dam vediet.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ak bude diagnostika servomotorcekov ok,zameraj sa ne preplach radiatora a celeho syatemu,casta zavada po tolkych rokoch,radiator sa upcha a auto nekuri.
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

Auto ma org. 99 000mil co je cca 160 000km a rocnik 2004 3.0 V6 benzin.

Zohrialo sa na prevadzkovu teplotu pomerne rychlo 5min. Ked som otvoril kapotu tak miesta na kontrolu hadic bolo dost malo, plasty som zhodil dole. Hruba hadica veduca z nadrzky do vrchu chladica bola tepla az horuca dala sa vsak na nej udrzat ruka. Hadica na druhej strane zo spodu chladica bola vsak studena alebo len trocha vlazna a viedla hore k stredu motora pravdepodobne k termostatu (neviemci to je termostat ale tak pdobne to vyzeralo, menil som uz na mojichautach). Ine hadice neboli k dosahu.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Podstata je,ze palubovka bude musiet ist dole v pripade klapiek alebo zapchateho radiatora,gool luck
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

A kedze pri zohriatom motore je vrchna hadica z chladica tepla a spodna chladna ktora ide do termostata, nemoze byt vadny termostat ?
Bolo by to jednoduchsie riesenie.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
Olsen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 01.02.2010 11:14
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Olsen »

Vdaka za postrehy a nazory.
Ford Galaxy 1.9TDI PD Ghia Tiptronic
org. Wolf tuning 150PS

VW New Beetle 1.9 TDI 66kW
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných