Audi A6 2.0 - ide na tri valce môže za to RJ LPG?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

joshua8989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.02.2016 19:09
Zdieľať na Facebook

Audi A6 2.0 - ide na tri valce môže za to RJ LPG?

Príspevok od používateľa joshua8989 »

Zdravim mam takyto problem a vazne by som potreboval dobru radu pretoze mi nikde nevcedia poradit..Kupil som audi a6 2.0 benzin r.v. 2002 je prerobena na plyn no a asi po 3 mesiacoch mi auto zacalo trhat pri rychlom zošliapnuti plynu aj to len potom ako sa motor zohrial..preslo to casom do takeho štádia ze auto na LPG zacalo ist len na tri valce tak som jazdil len na benzine no a po dalsich troch mesiacoch mi uz auto aj na benzine ide na 3 valce ..je riadiaca jednotka plynu prepojena s benzinom a moze to byt tym ze zatiekla?? pytam sa preto lebo vsade pisu že vzdy za to moze nieco ine ako rj LPG...je to znacka zenit a tazko sa zhana preto potrbujem radu ci to ma spojitost ???
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

ak ti vynecháva aj na plyn aj na benzín, sústredil by som sa na zapaľovanie a teda sviečky a cievky.
Už som sa stretol s tým že sviečka prestala dávať iskru keď sa zohriala alebo hadzala len veľmi slabú.
treba začať od najjednoduchších vecí
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Presne tak, začal by som cievkami :)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

najskor sviecky alebo cievka
plyn je citlivejsi na kvalitu zapalovania preto to zacalo blbnut najskor na plyn
RJ plynu by nemala ovplyvnovat benzinovu RJ ani inu, aj ked mozne je vsetko - mal som pripad kedy RJ plynu blokovala imobilizer a tak ale to hned pri montazi LPG zistili
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Co takto plynovy servis ? :zg282:
Ale ked chces radsej filozofovat cez internet a platit benzin, da sa aj tak...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

a čo takto zmerať kompresne tlaky vo valcoch?kamarat mal passat na plyn a hlava-ventily na 1 valci ko...
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

Tiez sa priklanam k nevyhnutnosti premerania kompresnych tlakov...mam 2.0 ATM a bol podobny problem.. po odmerani a demontazi prislo prekvapenie. Ohnuty nasavaci ventil na 4. valci.
joshua8989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.02.2016 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joshua8989 »

Ďakujem za rady .určite nechcem filozofovat na internete ako napísal bajo777 a obvolal som už pár servisov kde mi hneď povedali ze to treba rozobrať a zmerať tlaky ze môžu byť strhnute krúžky a pod. preto som písal sem aby som bol pripravený pretože keď servisaci vidia ze clovek o probléme nemá ani šajnu tak všetko hrozne komplikujú aby si mohli účtovať samozrejme česť výnimkám . A co sa tyka tej riadiacej od lpg sú cez ňu prepojené vstrekovace benzínu takže si stále myslím že je to v tej rj . Dnes sa mi na to jeden servis pozre tak som zvedavý ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tie benzínové vstrekovače sú prepojené na RJ LPG len preto, aby ich pri jazde na plyn odpojila...
joshua8989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.02.2016 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joshua8989 »

No a keďže bola ta RJ zatecena nie je možné ze jeden vstrek je napríklad stále odpojeny alebo ho odpaja ..pretože keď som ju rozobral bolo tam niečo ako pliesen na tých plosnych spojoch a kondenzatoroch a pri pohľade na to neverím ze to ešte je funkcne .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak ju odpoj úplne...
milanrk01
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanrk01 »

Ak ju odpojis uplne auto nenastartujes, teda aspon ja to mam tak spravene na VW Passat V6. Mal som ten isty problem, riadiaca jednotka bola plna vody, "hrdzavy, osliznuty" plosak islo mi na 3 valce. Po vymene vsetko ok. Inak otvoril si RJ LPG v pohode? Mne ju v servise otvarali pol hodiny a vyslo mi odtial 1dcl vody :d :D
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

milanrk01 : sorry ale trepeš sprostosti , za 30 rokov jazdenia som videl stovky aut na plyn .Aj montáže ktoré robili asi eskymáci tak boli doprasené . A L E !!!!!!!!
Na každom plyne ak vytiahneš poistku a tým ho odpojíš , teda aj RJ plynu odpojíš , jazdíš ďalej ako keby tam žiaden plyn nebol. lol lol lol lol Jednoducho tak ako je zapojený tvoj Passat V neviem kolko ,sa LPG sústava NEDÁ zapojiť. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Pozn.: o montáži pri ktorej je RJ umiestnená tak ,že do nej môže natiecť voda si myslím svoje .No ale nielen v Rusku jhe všetko možné :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco aj ja som mal x aut s lpg,riadiaca jednotka bola vzdy v motorovom priestore tak si viem predstavit urcitu zhodu nahod ze sa tam postupne ta voda,vlhkost bude dostavat.
No a ked je tej vody pozehnane tak si zas viem predstavit ze aj po odpojeni poistky urcity rusivy signal (oxidacia,studeny spoj ) na vstrekovace moze prist. Nie od + ale od kostry.

No ale ze by tragac po odpojeni lpg vobec nenastartoval..o tom som este nepocul. Samozrejme za predpokladu ze pred vybranim poistky auto na benzin fungovalo.
joshua8989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.02.2016 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joshua8989 »

Takze páni neviem kolko áut ste mali ale milan ma úplnú pravdu pretože po odpojeni riadiacej jednotky plynu som auto nenastartoval a volal som priamo do servisu kde robia plyn a povedali mi ze benzínové vstrekovace idú cez plynovu riadiacu jednotku takže ich treba prepojit naspäť a to nezvládne hocikto takže tak ???? a áno milan povolil som ju v pohode voda v nej už nebola iba pliesen takže tak ...som rád že mi konečne niekto potvrdil to co si myslím a to ze to je riadiacou jednotkou no je to v servise tak uvidíme ..takže ďakujem za rady a aj za tie ze možné je všetko hlavne v rusku ???? len komu z nás ten plyn v rusku robili je na zamyslenie ????tak ci tak diki a dám vedieť kde bol problém

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných