Audi A6 - rezonovanie v motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kuman
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.12.2006 16:10
Zdieľať na Facebook

Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa Kuman »

Ahojte mam taky problém ze v motore niečo rezonuje a robí to iba pri 1600 až 1800 otáčkach a iba keď je auto v zábere.Na voľnobeh to nič nerobí.Mate stým niekto skúsenosť alebo neviete čo by to mohlo byt?
Mam Audi A6 2,0 130kw ,2011 automat
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nerezonuje kryt motora?

Inak to bude z opisu len hádanie....
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa herin »

Trebars aj plechove tepelne stity co su okolo vyfuku..
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa tuninka »

naštartuj, zaraď N a otvor kapotu a niekto nech ti šlape na plyn v tej oblasti otáčok, kde to počuješ a počúvaj že odkiaľ to ide, možno to bude robiť aj keď nie je motor v zábere, pri otvorenej kapote počuť viacej, ako v kabíne, ktorá je odhlučnená. Ak to robí len za jazdy, a len v zábere, možno niečo v oblasti prevodovky? Možno nejaké tepelné štíty medzi výfukovým potrubím a karosériou. Koľko má auto nabehané km?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Tak snad ma zadavatel aspon tolko chochmesu, ze rozozna ci rezonuje motor alebo nejake blbosti v okoli vyfuku alebo stity. Pri benzine mi rezonoval motor kvoli zlym svieckach a nekvalitnemu zapalovaniu, pri zabere na studensom motore to mozu byt hydrostely. V jeho dieslovom pripade na 4valci to v najlepsom pripade budu vstrekovace alebo hydrostely. Ak to ide zvnutra motora tak to bude drahe a to dost.
Kuman
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.12.2006 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa Kuman »

fzubaty napísal: 31.01.2024 14:01 Nerezonuje kryt motora?

Inak to bude z opisu len hádanie....
Kryty aj výfuk je ok všetko skontrolovane
Kuman
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.12.2006 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa Kuman »

tuninka napísal: 01.02.2024 10:02 naštartuj, zaraď N a otvor kapotu a niekto nech ti šlape na plyn v tej oblasti otáčok, kde to počuješ a počúvaj že odkiaľ to ide, možno to bude robiť aj keď nie je motor v zábere, pri otvorenej kapote počuť viacej, ako v kabíne, ktorá je odhlučnená. Ak to robí len za jazdy, a len v zábere, možno niečo v oblasti prevodovky? Možno nejaké tepelné štíty medzi výfukovým potrubím a karosériou. Koľko má auto nabehané km?
Keď mám zaradené N a pridám plyn všetko je ok.Roby to iba pri jazde keď sa dostanem na 1600 az1800 otacok inak nie
Kuman
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.12.2006 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa Kuman »

Ricardinho83 napísal: 01.02.2024 10:13 Tak snad ma zadavatel aspon tolko chochmesu, ze rozozna ci rezonuje motor alebo nejake blbosti v okoli vyfuku alebo stity. Pri benzine mi rezonoval motor kvoli zlym svieckach a nekvalitnemu zapalovaniu, pri zabere na studensom motore to mozu byt hydrostely. V jeho dieslovom pripade na 4valci to v najlepsom pripade budu vstrekovace alebo hydrostely. Ak to ide zvnutra motora tak to bude drahe a to dost.
Môže to byť dvojhmota ?
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa tatkotom »

Dvojhmota nám v jednom aute v rozsahu cca 1800-2200 spôsobovala chvenie ktoré bolo cítiť. Ak jemu iba niečo rezonuje bez prenosu do karosérie - pravdepodobne to nie je dvojhmota.
A ak iba pod záťažou podozrieval by som uloženie motora, prevodovky (výfuku).
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Nie som mechanik, ale ze by mali automaty VW z roku 2011 dvojhmotu si fakt nemyslim
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa tuninka »

môžem hádať, že homokinetický kĺb, poloos, málo oleja v prevodovke, starý olej v prevodovke, vadné silentbloky, uchytenia, prichádzajúci problém automatickej prevodovky
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa wilz »

Nepíšeš, že čo sa dialo pred tým prejavením sa chvenia, s autom bolo niečo robené ? resp. pri akej príležitosti sa to objavilo ? alebo sa to stalo len tak postupne ?
Mne napríklad po namontovaní novej polosi (SKF) celý hnací agregát rezonoval pri zábere v otáčkach motora 2700 - 2900, aj pri priamej jazde.
Po výmene za poloosi inej značky zatiaľ cca 30 tis.km bez zjavných problémov. Reklamácia neuznaná.
Takže ako aj píše tuninka, môže to byť všeličo.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa herin »

Ricardinho83 napísal: 01.02.2024 12:59 Nie som mechanik, ale ze by mali automaty VW z roku 2011 dvojhmotu si fakt nemyslim
Nepíše či má Stronic, alebo multitronic...Ak má Stronic, tak veru aj ten má dvojhmotu..už som ju dával presne v takom istom aute meniť..len to je 3,0 tdi
Len dvojhmota odchádza veľmi zriedkavo..aj u mňa bola menená z dovodu chvenia auta pri zábere..a úúúplne zbytočne...auto chvelo dalej..a moja peňaženka bola o 860 eur lahšia..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa herin »

wilz s tými poloosami je to ako lotéria..ja som kupoval podľa VIN čísla v jednom shope s autodielmi..tak som namontoval obidve nové poloosi a po nejakom čase som zistil, že ked dám plný rejd, tak mi autom hádzalo, ako keby som mal vajco pneumatiku..tak som ich vymontoval a tá nová poloos bola o nejakých 5 mm dlhšia ako pôvodná originál do výroby čo na aute bola..
Samozrejme som volal do eshopu kde som to kupoval a že blablabla musím mať oficiálne vyjadrenie nejakého servisu, že tá poloos nie je dobrá..tak som sa vyprdol na to...a zohnal originál...
Kuman
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.12.2006 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - rezonovanie v motore

Príspevok od používateľa Kuman »

herin napísal: 02.02.2024 08:58
Ricardinho83 napísal: 01.02.2024 12:59 Nie som mechanik, ale ze by mali automaty VW z roku 2011 dvojhmotu si fakt nemyslim
Nepíše či má Stronic, alebo multitronic...Ak má Stronic, tak veru aj ten má dvojhmotu..už som ju dával presne v takom istom aute meniť..len to je 3,0 tdi
Len dvojhmota odchádza veľmi zriedkavo..aj u mňa bola menená z dovodu chvenia auta pri zábere..a úúúplne zbytočne...auto chvelo dalej..a moja peňaženka bola o 860 eur lahšia..
Mne auto nechveje iba rezonuje.Je to také stŕpanie pri tých otáčkach ako som písal.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných