Audi A6 multitronic - cukanie prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autowelt
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.11.2005 17:56
Zdieľať na Facebook

Audi A6 multitronic - cukanie prevodovky

Príspevok od používateľa autowelt »

Čaute všetci. Mám audi a6 2,5 tdi multitronic r.v. 2003 6st.

Keď je motor studený ide prevodovka v poriadku ale ak sa motor nahreje na prevádzkovú teplotu tak začne pri 1200 až 1800 otáčkach jemne trhať pri akcelerácii.

poradili mi Adaptáciu prevodovky a na diagnostike ukazalo ze nejaký snímač nekomunikuje.
prosím o radu aj koľko taká oprava môže stáť ?
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Adaptacia nie je riesenim a cena opravy je od 100 do 3000EUR, kedze na dialku si nikto netrufne povedat, co jej skutocne je. Hladaj na audi-klub fore slovo Multitronic a mozes citat a citat.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Kolko to ma nabehane a aka je historia toho vozidla?
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

To je jedno lebo:
Na poriadnu opravu urcite nebude, bude sa lepit a platat

Poriadny mechanik kzory by to vedel opravit sa nenajde (na SVK je par ludi co vedia robit prevodovky a tusim ani jeden nie je na ziadnom fore ani registrovany)

Multitronicu sa ti nikto nechce ani chytit lebo je to 1) uplne *ebnuta prevodovka 2) majitel ktory tuto prevodovku ma zvycajne nema na servis 3) servisovat sa neoplaca lebo sa rozpadava cele auto okolo (obrazne povedane)

Autorizak asi neprichadza do uvahu :-)
Tam ti to mozno opravia (kus za kus, pattisisc euro, dakujeme dovidenia)


Apropo problem. Hento co si napisal sa mi nezda, odkial mas tu informaciu? Zaujimave ze ti povedali ze to robi snimac (?aky?kde?zakolko?precotorobilenprizohriatomoleji?) ale ako na to dosli?
Ta prevodovka ti uz zakapala?
Co to presne robi? Odkedy? Kedy bol meneny olej? Kedy to zacalo? Bola uz rozobrata? Repasovana?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

myotis - si ma normalne urazil :d :D
multitronic prevodovky robime uz snad 10r. vela ich robime aj do CZ a do Austrie. Kedze mu niekdo zdiagnostikoval vadny snimac, tak bude vadna riadiaca jednotka v prevodovke. Zvycajne byva vadny F125. Staci riadiacu vybrat, otvorit, opravit. Zvycajne problem s prevodovkou zmizne. po oprave prevodovky alebo RJ sa ma urobit adaptacia prevodovky. Pokial to necha tak, bude sa to iba zhorsovat a po roku pride kolaps prevodovky, pretoze ten snimac tam nie je na srandu a snima vstupne otacky hriadela. Ked ich prevodovka nema, dopocitava si ich z iných snimacov , no potom uz nespravne funguje posuv retaze medzi variatormi, nie je spravny pritlak oleja na lamely v rozbehovke. zacnbe blbut PRND, nebude sa dat vyradit z P atd, bude nastavat nudzovy rezim prevodovky a bude jazdit len akoby na jednom prevodovom stupni. Ak majitel chce, nech sa mi ozve. dolu ma kontakt :300f:
0908777779
Naposledy upravil/-a lubomt v 02.04.2015 00:40, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jeden chlapik od nas take auto predal pred 3 rokmi ale rok 2004 a malo 350 000km.jazdil s tym do holandska.mal vadny nejaky snimac v prevodovke stalo ho to aj z novym olejom ktory on nemenil nikdy {auto mal od 180 000km} 850euro.potom o par mesiacov poslal celu tu audi dalej za 4000 euro.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných