Audi A6 C7 - problém pri štarte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adamkalis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.06.2016 11:33
Zdieľať na Facebook

Audi A6 C7 - problém pri štarte

Príspevok od používateľa adamkalis »

Dobrý deň, mam audi a6 3.0 tdi a asi pred týždňom sa mi 1x stalo že pri štarte mi začali na prístrojovke vypisovať poruchy vozidla napr. Porucha prevodovky, porucha svetiel, strata tlaku v pneu. , porucha vzduchového pruženia... Pri ďalšom štarte mi to zas nerobilo a pri ďalšom zas áno. Chcem sa teda opýtať či bude chyba v aute alebo to môže spôsobovať aj domontované zariadenie VAM ?
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nestartoval si nahodou bez tej krabicky od Vam ?? Lebo ta blokuje obvody a niekedy sa stane ze to zblbne. Pozrel by som diag ak tam nebude nic zaujimave by som to neriesil
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

akurat dnes som vyhadzoval vamosa z passatu. tiez to vysvecovalo jak vianocny stromcek. po vyradeni VAM je uz vsetko ok. celkovo je to uz asi 4.auto,z ktoreho som to uz vyhadzoval kvoli roznym problemom. najlepsie je na tom ta arogancia p. Vamosa,ktory pri kazdom z tych aut tvrdil,ze v jeho systeme problem nemoze nastat. a to pri prvom aute,v ktorom som to vyhadzoval boli prehryzene kable od VAM nejakym hlodavcom. pan V. sa ani na auto nepozrel,a vyriekol ortiel,ze u neho problem nemohol nastat....
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Robilo ti to aj pred montážou VAM-u?
adamkalis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.06.2016 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adamkalis »

Nie VAM mám v aute už asi rok. Prišlo to z ničoho nič. Volal som do firmy kde mi to montovali a že mám prísť s autom a že sa mi na to pozrú tak uvím čo s tým.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sa to tak chová že len pri prvom štarte silno tipujem tú baterku. Alebo dakde prechodový odpor na svorke baterky na poistke a pod.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je potrebné žiadné hádanie,Audi má diagnostiku nesmierne dôkladnú a podobná vec ako podpätie siete sa zapíše na desiatku miest.Takéto veci ak sa udejú tak to človek nájde v zápise takmer každej RJ kolko ich len je.Celé to nenesie ani štipku logiky zo strany zadavateľa,pretože nikto nevie iba on tie spojitosti.Či je možné spojiť problémový štart z prvým studeným štartom,ďalší potom logicky môže úplne inak a menej zaťažovať zdrojovú energetickú sústavu,proste kto iný to má vedieť.A aspoň sa zamyslieť nad tým,ale ak už dáva otázku na fórum,tak to tam hergot spomenúť.Toto sú také totál bezmyšlienkové postupy,.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ono to nielen zase nie je až tak veľa značiek a aj tie sú v prvom rade nemecké (nemyslím zrovna Opel ani Ford).Inak ale presne,buď systém má komunikáciu resp takú možnosť komunikácie vytvorenú a treba už iba vyznačiť cestu aby danú vec videla a komunikovala s ňou,alebo jednoducho je to iba o kradnutí nejakého signálu za nejakým účelom.Pokiaľ to ale naruší alebo ovplyvní komunikačné toky medzi RJ ,je zle.Aj človek sa správa tak isto,buď sa dohovorí,alebo nie.Je mu úplne jedno koľko ľudí ho počúva,ale konverzáciu vie nadviazať iba s takým s ktorým si rozumie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Raz niekto otočí vypínačom,svet skončil.Je to všetko všetko pekné krásne a úžasné,ale riť som si odviezol aj na svojej Pabede kedysi v 70 roku.,len to dlhšie trvalo.Dnes to je za štrtinu času....ktorý ale tým viac nemám.vtedy som ho mal.Nemala ani len bezpečnostné pásy a garantovane ich nepotrebovala,ale inak plná výbava...húkačka aj stierače.Jo,a 3 !!! rýchlostné stupne.Príde čas,keď jediné auto na ceste pôjde ...na drevoplyn.Len kto s tým preboha bude vedieť bez kamery cúvať ? a to treba ešte zaradiť spiatočku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, Google [Bot] a 18 neregistrovaných