Audi A6 C6 quatro - trasenie auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterstank
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2013 22:24
Zdieľať na Facebook

Audi A6 C6 quatro - trasenie auta

Príspevok od používateľa peterstank »

Caute,potrebujem poradit :
Auto trasie na letnych(nad120km/h),na ktorych sa jazdilo aj minuly rok a trasie iba tuto sezonu.Pred rokom bola jazda hladka v akejkolvek rychlosti.
225/50/17 continental,cez zimu uskladnene v suchu,ulozene na sebe lezato. Po nahodeni mi v servise pomiesali poradie kolies a poskodili vymedzovaci kruzok,ktory som casom kupil a nahodil...auto stale trasie.
2x vyvazene v roznych servisoch a trasie dalej,brzdy,kotuce,capy..o.k.
Posledne info zo servisu,ze gumy su stare,r.v.2008 dezen maju este cca6mm. Uz neviem co by som skontroloval,cakam na nahodenie novych zimnych-na posudenie.
Moze byt chyba aj v ulozeni(vole) kardanu??alebo starymi pneu??
Trasenie citit hlavne pri opreti hlavy o opierku a zo spodu podvozku(od kolies).
Nieje to citit hrozne na volante, alebo od napravy-ako ked su vymlatene capy,Je to skor pocit od kolies podla mna zo spodu auta..
??
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

A odkial vies ze to bude kolesom?
Mne napriklad triaslo volantom pri 90kmh ked som mal KO jeden z prednych tlmicov. Ked som vymenil obidva aj so salkami, uz netrasie.
peterstank
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2013 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterstank »

..praveze ja nepisem ze to bude kolsom,ja neviem cim to moze byt,preto ziadam o,radu.
Tlmice mam v poriadku a aj struny,,diky za radu :)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Treba vylúčiť tu najjednoduchšiu vec daj vyvážiť predné kolesá, závažie ti mohlo aj odpadnúť. Mne tiež jeden rok nehádzalo a na druhý áno, koleso som nikde nebuchol a závažie tiež nebolo vidno že by chýbalo, dal som vyvážiť a OK. :300f:
peterstank
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2013 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterstank »

Daval som prevazovat v dvoch narozdiel inych servisoch...trasenie pretrvava :(
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A pri brzdeni ti nevybruju aj kotuce (co i len jemne)?
peterstank
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2013 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterstank »

Ano, zacinaju vybrovat trosicku, ale myslim ze to nema vplyv na to..
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Treba pozrieť nápravu, čapy poloosi postupne hľadať od počítača už ťažko dačo po riešiš.
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

kardan

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

Ja mam sice pathfinder, ale tiez to zacalo tak z nicoho nic, tiez som myslel ze gumy a nakoniec bol vymlateny kardanovy kriz. Pises ze mas quatro prepokladam ze aj to bude mat nejaky kardan alebo nieco podobne na pohon zadnej napravy.

Ale ak je to naozaj toto vymen servis za iny.. Pretoze ked som s tym isiel ja do servisu chlap to zdvihol na zdvihak zapacil pajsrom na troch-styroch miestach a bolo mu to jasne.


............... Chodim toto forum citat uz roky na odreagovanie :), ale bolo by fajn keby ten co temu zacne najde riesenie aj napisal na zaver kde bol problem....................
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vies, v prvom rade by som skusil inu sadu pneu, hoci aj tych zimnych ako sa to bude spravat.
Osobne som mal problem s vybraciami dost dlho. Najskor som myslel, ze gumy. Mal som vtedy zimne a o nejaku dobu som aj tak chcel prezuvat, tak som spoliehal na to, ze tie zimne su uz KO, ved sem tam zaziju nejaky ten vymol a pod. Ked som vsak nasadil nove vyvazene letne pneu nic sa nezmenilo. Tak znova prevazenie v inom servise a zas ziadna zmena. Takze kontrola napravy, (zbytocna) vymena tlmicov. Nepomohlo. Vymena prednych kotucov a platniciek, ved uz mali vela najazdene a jemne vybrovali. Dalej kontrola na STK, na tych spanovacich valcoch - zevraj absolutne v poriadku, no vybracie stale. Urobena geometria...
Nakoniec som kupil dve predne loziska s nabojmi kolies a od vtedy pokoj... Stare loziska po demontovani boli celkom v pohode, neboli zrosypane. Len ten jeden naboj musel byt krivy...
Ale to nemusi byt voj pripad. Najskor zmen sadu kolies a potom uvidis. No a este zalezi, ci ti vybruje stale, alebo len pri istom rezime, teda napr. pri akceleracii a pod.
Naposledy upravil/-a mastik29 v 14.09.2014 21:11, upravené celkom 1 krát.
peterstank
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2013 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterstank »

Ano mam Quattro a to ma predny,strdny a zadny kardan...takze uvidim ked vymenim nove zimne gumi a elektrony a potom pozriem na zdvihaku kardan a dam vediet..urcite :)
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Pri vyvazovani ti urcite dobre vycistili naboj kolesa a dosadaciu plochu disku?a ked ti to vyvazovali tak urcite poriadne umyli disky.raz som bol v nemenovanom servise a neurobili ani jeden ukon a odchadzal som este z horsim autom ako som prisiel
A4 3.0Tdi 2013 180kw
dusan12345
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2007 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan12345 »

Robi to aj na neutrale?alebo len pri zaradenej rychlosti ked je auto v zabere.Ak to robi aj na neutrale je to nieco od kolies ak len na rychlosti tak ti odchadzaju vstreky
peterstank
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2013 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterstank »

No to neviem, bojim sa na automate vyhodit rychlost ked idem nad 120km/h. Takze to som este neskusal . A myslim ze vstreky sa inak chovaju co sa tyka trasenia podvozku. Ale jednoznacne diky za spravu.
dusan12345
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2007 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan12345 »

Kamaratovi triaslo tak ako tebe a tiez bol prekvapeny ze ma vstreky na hranici zivotnosti a ze to moze sposobit vibracie po ich vymene to prestalo mal manualnu prevodovku ale najlepsie nastivit osobne mechanika kazde auto je ine...

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných