Audi A6 avant 3.0 TDI Quattro 176 kw r.v.2009 facelift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Duso01
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22.04.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Audi A6 avant 3.0 TDI Quattro 176 kw r.v.2009 facelift

Príspevok od používateľa Duso01 »

Zdarec.Aj sa tu bojím zakladať takúto tému,ale prešiel som zbežne fórum a A6 s týmto motorom som nenašiel...ale k veci.Chcel bi som to kúpiť,tak ma zaujíma akými zmenami prešiel motor,prevodovka, skúsenosti šťastných majiteľov,poprípade aj nešťastných,alebo mi sem môžete dať nejaké zaujímave odkazy ohľadom techniky....ĎAKUJEM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak si ozaj radšej zisťuj čo je zistiteľné,lebo sú možné a reálne obe možnosti...budeš velmi spokojný alebo velmi nešťastný.Ideš kupovať vcelku výkonný stroj s 500Nm krútiaku,čo si kopec ľudí nevie ani predstaviť a aj kopec nákladiakov závidí.Ale ideš zároveŇ kupovať filter častíc,datovú zbernicu,desiatku počítačov na všetko,dvojhmotý zotrvačník,možno automat,lambda reguláciu a všetky CR finesy,motor ktorý zdiagnostikujú tak cca traja ľudia na SVK z rutinnou istotou.Všetci ostatní Ťa roztrhajú na kusy aj zpeňaženkou lebo budeš platiť každý ich omyl a to ešte nesmierne draho. Nie,nejdeš kupovať zlé auto alebo motor,ideš práveže kupovať špičkový stroj,iba ho ideš prevádzkovať v štáte ktorý je úrovňou servisu kdesi medzi Zanzibarskými domorodcami a Africkými krovákmi
Velmi si daj záležať z akých rúk budeš kupovať.
dodovnik
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.08.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodovnik »

Ja len na doplnenie,konkretny priklad znami tiez kupil nadhernu A6 a ked cca 4mesiace po kupe dal do nej skoro 5tis euro bol strasne prekvapeny.Ze ako je to mozne auto ktore malo cca 170 tis nabehane moze byt take zhumplovane.V skutocnosti vsak malo nieco cez 400 000 tis.Tak asi tak.Strasne bude zalezat na tom v akom stave ho kupis vela zdaru pri kupe.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

neboj sa toho,len ku obhliadke vezmi dobre borca co sa vyzna,co hned zisti co je zle a co nie,pichnite to na kabel,aby ta aj s km neodrbal,taka obhliadka trva sice dlhsie,ale mas istotu aspon
A4 3.0Tdi 2013 180kw
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

u tohto auta jedine kupa vtedy ked vies ze tie kilometre co svietia na budikoch su aj realne.sami všetci dobre vieme čo je dízlové má večšinou vždy aj ako 3-4 rocne nalietané cez 300.000km
ked si dás pozor co kupujes,s origos kilometrami tak si štastný majitel.
pokial kupis stočenku mas o pravidelné investicie postarané
Duso01
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22.04.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duso01 »

chlapi ďakujem za odpovede...isto nekúpim prvú nablískanu audinu ktorá sa mi bude páčiť a bude mať na tacháči 120tis nabehané...švagor ma servis a je dosť dobrý v tomto.(detajlista a puntičkár ako SVIŇA) takže isto by som išiel sním...ešte chcem kúpiť aj zariadenie na meranie hrúbky laku.čiže v tomto mam celkom jasno....Mňa skôr zaujíma niečo o tom motore či to ma lepšiu spotrebu ako tie staršie verzie,či zobrať tiptronic, alebo multitronic(ohľadom spoľahlivosti).proste nejaké skúsenosti s týmto autom...dík
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

spotreba si myslim sa dako lisit nebude,to zavisi hodne od medzikusu volant-pedale,chapes,
a prevodovka tiptronic,mala by vydrzat viac ako multitronic,a aj nasledna oprava by mala byt lacnejsia,ako u multitronicu
ja osobne by som multitronic nechcel,uz len preto ze tam ani necitis ako to radi,to ides ako na vlaku,ale to je kazdeho osobna vec
A4 3.0Tdi 2013 180kw
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

viem ti len k spotrebe povedat ze ked som sa vozil na 2010 a 2005 tak tie spotreby boli pomerne vyrovnané 8-10 litrov mesto-jazda mimo okres také rýchlejsie povozenie sa,samozrejme obcas aj plyn-podlaha (clovek skusa :-\ )
ostatné veci neviem,majitelia boli spokojný motoricky trysky zacali odchádzat na 2005tke pri 380.000 a tá 2010tka tam polroka dozadu prekročil 200.000km bez zavad....ale zatial si ich chália obidvaja
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

otec ma 2005 ale a4,este nema asi ani 300 a uz mu za studena zahrkoce rozvod,minule som bol s tym na pc,uz mi vravel ze aj trysky niesu bohvieake,
A4 3.0Tdi 2013 180kw
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

to ´´zahrkotanie´´ mozu byt aj spominané trysky tá 2005tka to dávala nejakých 20.000km pred výmenou ako ´´predzvesť ´´ po výmene stíchol motor aj pri startovani sa stratil taký zvuk ako ´´zahrkotanie´´ za tepla ked dlhsie postálo napr polhodinku-hodinku tak bolo pocut také rázne klepnutie.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

no neviem cim to je,ale bol som sa pytat,a ze uz treba aj ten nesmrtelny rozvod menit,jeden mlady chalan od nas si kupil tiez vysnivany 3.0TDi,sice tam ma len nejakych 120tkm,ale ma presviedcal ze tie rozvody vydrzia 500tkm,comu som sa len zasmial
A4 3.0Tdi 2013 180kw
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

tak samozrejme ze retaze treba menit,opotrebuje sa to,ale to už je vec každého ako sa k tomu postaví...su zozadu od prevodovky...´´krásna´´ robotička :D
ja len hovorim to co sa tu u nas odohralo v pripade trysiek... dotrhaných retazí a rozsekanych motorov tu už tiez velmi vela bolo ci už bmw,audi alebo mercedes.
a sranda co je-ani jedno nemalo cez 200.000tis km :D krasne stočenky to boli
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

krawa napísal:no neviem cim to je,ale bol som sa pytat,a ze uz treba aj ten nesmrtelny rozvod menit,jeden mlady chalan od nas si kupil tiez vysnivany 3.0TDi,sice tam ma len nejakych 120tkm,ale ma presviedcal ze tie rozvody vydrzia 500tkm,comu som sa len zasmial
A tú A4 čo máte je automat, alebo manuál?
Duso01
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22.04.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duso01 »

a ešte by ma zaujímalo,keď budem vedieť VIN-ko a auto bude dajme tomu z Nemecka,a prídem s tým vinkom do autorizovaného servisu na slovensku,tak mi budú vedieť vytiahnuť servisnú históriu????? Či?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Duso01 nekupuj auto v nádeji, že tebe sa zrovna ujde kus ktorý bude bezchybný, skrátka to auto má nejakú štandartnú cenu servisných úkonov s ktorými treba počítať, ak sa ti tie náklady zdajú vysoké tak si to auto jednoducho nekupuj. Aj keby si zrovna získal VIN a vedel servisnú históriu, stále to nič nevraví o momentálnom stave, pri takýchto autách je to vždy, nič dlho nič a potom BUM až sa ti hlava zatočí... Jedine že by si bol typ človeka čo autá strieda ako ponožky, vteedy sa dá predpokladť že auto skôr niekomu predáš ako sa ti stihne pokaziť

Facelift - predfacelift, je to jedno auto si v DE kúpil človek čo nabehal určite 50tkm ročne, teda reálne sa blíži 200tkm ak ich aj dávno neprekročil

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných