Audi A6 2.7 tdi - trhanie pri rozbehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Audi A6 2.7 tdi - trhanie pri rozbehu

Príspevok od používateľa laco321 »

Zdravim,mam audi a6 2.7tdi M6 pri starte mi pocut retaz a pri zozbehu mi trasie cele auto,je tam nove turbo ,spojka ,poloosy ,egr ,diagnostyka neukazala ziadne vadu uz som bol v troch servisoch a nic.vie mi niekto poradit.dakujem
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

vymen rozvody, cim skôr, tym lepsie, ak diagnostika nic neukazala tak je to mechanicka chyba, to da rozum.....a verim tomu ze v skutocnosti to ma viac ako 300 000, to magicke cislo na budikoch zrejme nie je realitou :d :D
P.S.: nema ta audina tak nahodou remen a nie retaz?
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

haha, ved preto su tie auta take lacne, mal som raz V6 od audi a nikdy viac, zhodou okolnosti mi tiez prdol rozvod a rozmlotilo to prsia, oprava??? 1200 Eur svojpomocne :3020:
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

ma 340000km ale motor ma cisty zvuk,nehrkoce ma dobry start,servisak
mi povedal ze to trhanie auta pri rozbehu motora nieje od koli retazy,retaz zahrkoce len pri starte na 3-4sekundy
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

laci, nevymyslaj a vymen tie rozvody, kym sa nestane to, ze skoda bude o mnoho vyssia ked ti prdnu ako ked ich vymenis
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

ja viem ze to treba vymenit,len to bude stát okolo 2000e a chcem vediet ci to trhanie prestane,lebo som uz pocul motory na ktorych tu retaz bolo pocuc ako uz hrkoce a tah normalny.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

ved prave preto su tie auta na bazari take lacne, lebo servis je drahy a kazdy to po 250 000 km predava, este raz sa zopakujem, nespekuluj a nevymyslaj si teorie typu ze to je nieco ine a ze rozvody su v poriadku, mne prdol rozvod pri 260 000 a do tej sekundy isiel motor ako vínko, bola to sice 2.5 TDi s remenom ale ver mi ze keby som vedel ze predavajuci ma oyebal ze rozvody menil, tak to vymenim hned po kupe a stalo by ma to polovicu
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Pokial si chces auto nechat, tak rozvody musis cim skor vymenit tak ci tak. Alebo pockat kym zahrkocu posledny krat a predrazit opravu o 200%, to je na Tebe. To ze Ta vymena vyjde na 1500-2000eur je prirodzene, auto stalo nove 60 000EUR a ze dnes stoji tolko co ojazdena Fabia neznamena, ze nan bude aj servis cenovo rovnaky. Trasenie moze byt od napravy, ale mal som uz tu cest, ked triaslo pre zly vstrek. Kedze si ale bol na diagnostike (nie vycitani chyb), tak predpokladam, ze zakladne veci medzi ktore patria aj korekcne davky mas skontrolovane.
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

vstreky su v poriadku aspon tak ukazuje diagnostika,uz som menil spojku,turbo,egr.,poloosy,asi to predam.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Sak si navys spotrebak a daj si tie rozvody dokopy.
Oplati sa ti to teraz, potom co si do toho natrieskal bubaky, predavat pod cenu? Nakolko klepotajuce auto ti moc tuke neprinesie.
A tiez retazovy rozvod a treba ho menit ::: hovori samo o sebe o (ne)kvalite vehikla.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

laco321 napísal:vstreky su v poriadku aspon tak ukazuje diagnostika,uz som menil spojku,turbo,egr.,poloosy,asi to predam.
...keď budeš potom kupovať ďalšie auto tak ho kupuj podľa toho aké vysoké servisné náklady možno očakávať. Ty si si určite myslel že keď kúpiš Audi tak kupuješ spoľahlivú kvalitu

Lebo keď si zrátam približne koľko by si doňho dohromady nalial grošov aj s výmenou toho rozvodu, tak si myslím že by to v prepočte na kilometre vyšlo akoby si sa vozil 3.0i ak nie aj drahšie

PS: hlavne pri výbere budúceho autá hľadaj negatíva, príspevky od onanistov ktoré vynášajú auto do nebies kľudne ignoruj, inak dopadneš tak ako teraz
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Audiny aj in prémiové autá sú dobré,ale bohužiaľ nie pre socky ktoré chcú machrovat pred susedom.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

myotis napísal: A tiez retazovy rozvod a treba ho menit ::: hovori samo o sebe o (ne)kvalite vehikla.
Ty si fakt odbornik. 340000km a treba menit rozvod to je ozaj srot. Kvalitka su tie nove VW kde sa rozvod nemeni. Tam sa meni rovno motor ked ten rozvod roztrhne po 15000km. To ze ma auto retazovy rozvod neznamena ze je vecny. Aj pri bmw sa meni na niektorych motoroch, a dokonca oooovela skor ako pri 340000km. Taky odbornici ako ty nariekaju potom aj pri automatoch ,,preboha ved mam len 250000km a uz treba repas? No ano ked nemenis olej v nom
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mensahservice napísal:haha, ved preto su tie auta take lacne, mal som raz V6 od audi a nikdy viac, zhodou okolnosti mi tiez prdol rozvod a rozmlotilo to prsia, oprava??? 1200 Eur svojpomocne :3020:
Nemiesaj tu 2.5tdi s 3.0tdi, ty si mal 2.5tdi co je katastrofa. 3.0tdi je spolahlivy osvedceny motor ale nie pre takych co si myslia ze spravia milion km a nedaju donho ani euro
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lubos zimovcak napísal:
patko1 napísal:
myotis napísal: A tiez retazovy rozvod a treba ho menit ::: hovori samo o sebe o (ne)kvalite vehikla.
Ty si fakt odbornik. 340000km a treba menit rozvod to je ozaj srot. Kvalitka su tie nove VW kde sa rozvod nemeni. Tam sa meni rovno motor ked ten rozvod roztrhne po 15000km. To ze ma auto retazovy rozvod neznamena ze je vecny. Aj pri bmw sa meni na niektorych motoroch, a dokonca oooovela skor ako pri 340000km. Taky odbornici ako ty nariekaju potom aj pri automatoch ,,preboha ved mam len 250000km a uz treba repas? No ano ked nemenis olej v nom
Patko, ale oblúbeným PREDAJNYM argumentom býva : " A nie je POTREBNE MENIT ROZVODY..., keďže má retaz... :40bd: :40bd: , veru, niet nad poctivý REMEŇ, aj tak si myslím, že ľudia osprosteli, ked s platom 500-600 eur si kupujú vergle , často na pôžičku a utešujú sa aj týmto "zľavomatom"...:(, v každom prípade, v Nissane vydrží celú životnosť, resp.videl som s 550, aj 800.000 km. a retiazka pôvodná.
Ty si dalsi odbornik. Opytaj sa majitelov dajme tomu 2.0i nissanov ci je retiazka dozivotna , a takisto 2.2dci v xtraili viem par majitelov ako utierali olej po ceste. Aj ja som videl A6 co mala 700000km na povodnej retazi. To neznamena ze sa nemeniii. Jaj nied nad poctivy remen? On ma na A6 340000km, remen rozvod by si menil uz dvakrat, jemu treba retaz menit teraz prvy krat, je to az taky rozdiel? Vy cim rozmyslate ludia?

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 28 neregistrovaných