Audi A6 2.5 tdi - riadiaci vstrek G80

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DjMarks
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Audi A6 2.5 tdi - riadiaci vstrek G80

Príspevok od používateľa DjMarks »

Nazdar všetci, mám taký problém s mojou Audi A6 Avant 2.5 TDI 114Kw r.v 2002. Diagnostika nám vypisuje len jednu chybu - Snímač zdvihu ihli G80, teraz ráno za studena tazko startuje potom celý den bez problémov. Zhaviče boli kontrolované a su O.K. Myslíte že ten problém môže robiť ten jeden vstrek s tým snímačom ? nevie niekto náhodou číslo toho vstreku, alebo kde by som to mohol najlepsie pozháňať resp. objednať. vopred dakujem za info.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U toho vstreku sú dve veci.Je otázka či je to iba vada samotného snímača alebo je to aj vada vstrekovača.Chyba snímača je v dvoch rovinách,jednak chýba signál skutočného počiatku vstreku na základe ktorého motor spresńuje vstrekovanie,ale zároveň je tento vstrek aj určujúci pri vykazovaní korekčných dávok kedže 5 valcou sa vlastne vykazuje voči jednej nominálnej hodnote nula.
Nie je problém ho premerať,musí mať svoj ohmický odpor aj napájanie okamžite po zapalovaní.Skutočnú činnosť vie ukázať iba osciloskop.
Treba ale napísať že potiaže zo štartom nemusí mať na tričku vonkoncom tento snímač,nakoľko jeho výpadok signálu si RJ nahradí z dvoch iných signálov.Tým nechcem povedať že je zbytočný,viď už napísané.
U týchto motorov je ďaleko pravdepodobnejšie tzv spadávanie paliva,vada tých maličkých bielych valčekov v hadičkách návratiek prepadu z trysiek,chyby hadičiek,chyby na pripojení prepadových hadičiek na vstreku,netesnosť na mini medených podložkách prepadu na vstrekovačoch atd.
Videl som už čosi týchto motorov,ale vždy sú zasr..té od nafty a olejov,kedže prístup je zlý a úniky na tak vyzerajúcich motoroch je prakticky nemožné zistiť,a motor vyčistiť aby sa našla prvá kvapka to si majiteľ nemá šancu urobiť sám
Trysku treba poslať na repas,kupovať použitú je nezmysel ak nepochádza zo 100% zdroja.Nová je brutálne drahá
DjMarks
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DjMarks »

Ďakujem za info. Ešte k tomu rannemu studenemu štartu, auto naskočí ako keby na 5 valcov asi na dve sekundy a potom už ide na všetkých 6 ale z výfuku vyjde taký kudol bieleho dymu asi tak na 10 sekúnd a potom už nedymi vôbec. Dá sa ten riadiaci vstrek repasovat? Lebo čo som počul tak ten snímač sa nedá nahradiť alebo opraviť.
fabio.sk.ma
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

cau.mal som nieco podobne na 2.5tdi.v zimnom obdobi prvy ranny start bol des.sice chitil na sup ale tarakoval a dimil modro bielo asi 5s.zhavice a vstreky boli ok.po case som nastartoval s buchotom a na 5 valcov. vacky a atd K0
DjMarks
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DjMarks »

Čau, tak ja som mal pred dvoma mesiacmi menené komplet vacky zdvihatka prebrus hláv, proste skoro všetko. Motor ide ako hodinky len ten studený štart.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco si tuto DROBNOST zabudol napisat hned na zaciatku ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pýtal som sa na ten vstrek môjho "repaséra" ale tieto nerobia (už nerobia) že ich vypustili z programu lebo toho chodilo málo a zariadili sa na nové
DjMarks
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DjMarks »

Aj tak ďakujem, takže musím zháňať nejaký funkčný použitý vstrek alebo nový. Alebo niekoho kto to zrepasuje :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U použitého si hneď kontroluj jeho odpor multimetrom aby si nekúpil ďalší vadný kus
DjMarks
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DjMarks »

Ešte k doplneniu čo bolo na aute robené. Nové rozvody, olej, (nová sada vačiek + tesenia + nové vodítka ventilov + vodná pumpa) vybrus hláv.
DjMarks
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DjMarks »

mhlavaty napísal:U použitého si hneď kontroluj jeho odpor multimetrom aby si nekúpil ďalší vadný kus
koľko ohmov by som tam mal namerat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných