Audi A6 2,5 TDi V6 - neuveriteľné rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

A dam aj ja jeden obrazok sice 2,5tdi 5 valec z T5 ako vyzera motor pri long life vymenach oleja
https://drive.google.com/file/d/0B0QrPG ... sp=sharing
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

ja si stale stojim za svojim tvrdenim,ze auta aj motory su dobre skoro vsetky,len tie nase servisy a majitelia su na zaplekanie,a kazdy potom vrieska ze koncerny su zle auta a neviem co,tie auta su ok,len tu to vie malokto servisovat
A4 3.0Tdi 2013 180kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je je strašný pohľad.
Mastik...ono to bude asi tak akosi,že najviac škôd napácha ludský faktor.Každý motor ktorý je trocha "zahustený" teda nie iba tento motor,je nesmierne závislý od svedomitosti mechanika.Pri väčšine prác ide o kopec úkonov a VŠETKY musia teda byť zvládnuté excelentne.Nie je náhoda že pri takýchto motoroch je napr súčastou sady rozvodov aj termostat.Ten je pod siedmimi vrstvami vecí a tak osamelá výmena by teda bola na infarkt.Osobná skúsenosť....prišiel pán aby som overil či vymenený bol.Nebol.Dotyčný mechanik to priznal že keď vyhadzoval krabicu tak v nej ten termostat zahrkal,už to teda nechal tak.Síce sa to ľudsky dá pochopiť,ale mel to zadarmo napraviť a radšej nejako zdôvodniť zdržanie,ak už nechcel priznať že stalo čo sa stať ozaj môže.
Všetky tieto veci ale dávajú motoru punc strašnej techniky,problémovej,drahej atd. a ten chýr a mýtus z tým motorom proste ide a už ho nik nevyvráti.Ceny tých aut čo ten motor majú sú asi historicky minimálne.Kúpiť ho po rokoch od slovenského majiteľa je asi vo väčšine prípadov jasný kotrmelec.Hlavne ak sa na "kvalite" aktívne podielajú aj stanice tech.kontroly a taký črep ešte nevyrobili ktorý by nebolo možné pretiahnuť cez kontrolu.Nik nerieši nič,bubáčiky zariadia všetko.Nedá sa robiť poriadok dole a pozametať,resp je to nevieryhodná snaha,ak je hore chliev
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

jankode-tiko2 -ovi som nieco slubil a aj dodrzim.Je zapisany u nas v objednavkach oprav.
fabio.sk.ma
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

2.5tdi afb akn su hnoje.mal som dve auta.menil som vacky kone ,vstreky atd....cerpadla mi drzali.nabehane okolo 300000km.motor netaha a hrkoce ako traktor.mazda 6 100kw D. v porovnani bola vinecko.tahala a hlavne potichu.kamos ma autodielnu v ktorej sa opravuju len drahe luxusne auta.......2.5 TDi mu postavili dielnu.v tom case boli hodnotne tie auta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To tak jednoznačne nevidím.Je to auto ktoré nebolo určené práve do rúk ľudí ktorý nemajú prostriedky na kvalitný servis.Toto auto (motor)taký nevyhnutne potrebuje.Že si ho dnes kupujú ľudia v čase jeho minimálnej zostatkovej ceny nič nemení na potrebe ho precízne,včasne a s pomerne s velkými nákladmi servisovať.A tu je hlavný problém prečo sa stal takým postrachom po rokoch lepenia,soplenia a domaopravovania bez výbavy a znalostí toho stroja.Keď si niekto kúpy auto určené do inej majetkovej skupiny,tak si to ten stroj proste odnesie lebo niet prostriedkov na kupovanie banánov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte posledné nášlapné míny.Motor už v minulosti jednu katastrofu prežil,mostíky na vačke sú zvárané
[img]http://i.imgur.com/ACOn91J.jpg[/img]
Ani to nestačí,hlava musí dole,lebo jeden sací ventil má uhnutý driek pri zaisťovacích klínkoch
[img]http://i.imgur.com/Ph5Kil1.jpg[/img]
A teraz kúpte auto ak vás čakajú takéto míny a predchádzajúci majiteľ vám ešte dá zoznam všetkého podľa km čo sa "urobilo"
Keby dal radšej zoznam toho čo sa napáchalo.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zohnať ich bude umenie.

som zvedavý na majiteľa... oprava toto auta = hodnota toho auta, ak nie viac.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nové sa kúpiť nedajú a slováčisko predá iba celú použitú hlavu za 150.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mozno by stla za uvahu to prekopat za B-ckovu hlavu... V podstate nic zlozite.
fabio.sk.ma
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

ja som dve kompletne hlavy ale bez vaciek hodil do zberu ked som robil poriadok v garazi.....nechapem preco zvorovali mostiky.jaby som ich vyhodil.na vackach su ryhy alebo sa mi to len zda?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Naozaj tam ryhy sú,ale plus ešte sa líšia aj rozmery hrbov,takže čo hrb,to iná miera.Ale tieto veci sú poriešené až na prsíčka motora,tie ani za svet neviem nikde objaviť a tak nakoniec bude nutné kúpiť tých dvadsať deko hliníka za 208 e.-
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jemne povedané..nemá radosť,je to aj pochopiteľné.Tieto motory sú na opravy mimoriadne drahé,nič sa nemôže idignosrovať,žiadny semering,žiadne tesnenie,O krúžok a pod. lebo pre prkotavú maličkosť hrozí že sa práca zopakuje a nejde o fazulky
stano1251
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.08.2015 23:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano1251 »

mhlavaty napísal:Tak už máme celý obraz prečo sa stalo čo sa stalo...

Načo to celé cituješ aj s obrázkami?! :::
teraz to idem menit kamaratovi ... zarovno s vackami a preskocenym rozvodom odrazu aj vahadla :D no na 80 percent to uz mam rozobrate ale na ten filter sa moc netesim...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Netreba sa ho vonkoncom obávať,pretože práce okolo vačkovíc už predpripravia na 90% všetko aj k výmene filtra.práveže by bol hriech to neurobiť keď je k tomu malý krôčik.
Tam som si všimol sa spomína výmena vačiek a vahadiel.Bola by velká škoda k tomu nepridať hydroštely a čočky,aby pre vadný hydroštel zase niektorý mostík (vahadielko) neľahol,lebo tak začína skaza a berie do radu všetko.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných