Audi A6 171kw 2006 S Line - reťaz/ brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, a ked popri tom vsetkom este aj paradne vyzera a v posteli ta vzdy vystreli na mesiac? Preco nemat vsetko? lol
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre mňa tá moja vyzerá parádne a pre iných? nech je radšej šedivá myška. Presne ako aj auto.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jojko1001
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

na sk by som to nekupoval
https://www.ebay.de/itm/Steuerkettensat ... %3A2334524
tu nakupujem na všetky auta,sú spoľahlivý,značkové súčiastky a posielajú aj na sk,cena je od 15 do 20e pred mesiacom synovi na MB C 4x kotúč+ platničky ,,kurir,,16e
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Reklama jedna radosť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Preco reklama? Neraz som kupoval nejaky diel z nemecka cez ebay, a nemozem zleho slova povedat. Jednak velakrat sa potrebny diel ani neda zohnat na SK, a za dalsie ked sa u nas nieco aj podari zohnat, predajca nevie co pytat... U nemcov doteraz vzdy serioznost 100%, ceny super, a na ebayi sa da zohnat naozaj ze uplne vsetko.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

A preco by si mal kupovat nieco na sk,o min 200 drahsie,takisto som s ebayom nikdy nemal problem,ani s vratenim
A4 3.0Tdi 2013 180kw
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kupuj si kde chceš, len tu je v pravidlách napísané že odkazy na konkretne stranky sa dávať nesmú. Takže moderátor by mu to mal zmazať.
A ešte taká drobnosť - seriozny mechanik prinesené súčiastky nemontuje, M. Hlavatý to tu už x krát vysvetloval.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Preto nekupovat za podozrivo nizke ceny lebo jednoducho najdete retazove sety pre motor na aliexprese a nepochybujem, ze viete co je aliexpres a co su trosku vyssie ceny nasledne na ebayi? priekupnici z aliexpresu. Mat retazovy kit na rozvod z aliexpresu no diky pekne.

Ebay treba brat jednoducho vsetko tam je plus 10% lebo ak chces predat nieco na ebayi za 1000 tak 100 rovno berie ebay aj 10% z postovneho. Najradsej mam predajcov originalnych suciastok este nikdy nevyslo lepsie ako priamo z autorizaku. Najlepsia cena original diel 30 euro napr. sup telefonat do autorizaku, kolko to stoji? 20. Mi mame original ale original je len cez importera konkretnej znacky na slovensko a kazdy chce zarobit cize casto krat to jednoducho nevychadza tomi mame lacnejsie.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, mam toho najserioznejsieho mechanika na danu znacku, je to clovek ktoremu nosia na servis auta z celeho slovenska, ba aj zahranicni uz boli, je tak dobry, ze ked si v autorizaku nevedia rady, volaju jemu. Okrem toho je to moj velmi dobry kamarat a vzdy predtym ako nieco objednam, poslem mu na konkretnu vec link a bud mi to odsuhlasi a objednavam, alebo nie a hladam dalej. Takmer vzdy vyberame diely spolu a konzultujeme co by bolo vhodne a preco. Aj takto to moze fungovat, v kamaratskych kruhoch. Naopak, pride mi potkanicie, ak by som odviezol auto do servisu a mechanik objedna suciastku o 50-70% drahsie ako by som mu to priniesol ja, navlas tu istu vec. A ked tvoj servisak nie je v jednej osobe aj velmi blizky kamarat, takto to bohuzial funguje. Mne ked moj servisak objedna cokolvek, platim za diel presne tolko, co za to zaplatil on, vzdy mi da povodnu fakturu ci blocek... Nezaraba na dieloch, dam mu len za pracu, ktoru mimochodom vykona mimoriadne precizne a pedantne. Ale to je myslim asi jeden z miliona, ako tak pocuvam ostatnych so svojimi skusenostami z kadejakych servisov...

Xentry, mozno mas pravdu s tym aliexpresom, neviem. Taku skusenost som nikdy nemal... Ale, parkrat som kupil z ebay diel z rozoberacky, cize pouzity. Konkretny priklad, cena za diel v autorizaku 3600eur (!), z ebay “jazdenka” 280(!), cize vyse desatnasobne menej, aj s postovnym z nemecka. A podotykam, ze ten pouzity diel ked som rozbalil, som myslel ze to mi poslal nove, v tak krasnom stave to bolo. Ak by to v autorizaku zabalili do novej krabice, ani nespoznas ze jazdenka... A toto bol len jeden pripad co som spomenul, mohol by som ich uviest xy, aj znamych co odtial objednavaju, vzdy maximalna spokojnost a nikdy nebol problem s nicim.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
leonsk1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonsk1 »

Ja som posledne pred mesiacom riesil cez ebay motor do MB Clk,jasne ze si predtym zavolam,ale po potvrdeni ,ze tento motor podla vin pasuje prebehla kupa podla mojich predstav.kupa cez ebay,peniaze,dhl cislo,o 3 dni motor na palete v PO v dielni.po tyzdni ked bol pripraveny stary motor na palete,poslali papier pre dhl a o den prisiel kurier. Teraz som na cisle 270 nakupov a vsetko ok doteraz.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci - odpíšem ako v téme o elektromobile píš stále Turbo Nagyvodražkovi. Jednotlivá skúsenosť nie je aplikovatelná na celý národ. Leon predstav si ako by to vyzeralo ak by zrazu pol miliona občanov začalo nosiť svoje veci mechanikom. Rovnako ak by malo prísť na slovensko 200tisíc motorov na palete.
Ja netvrdím že sa to nedá - ale bežný štandart je že servis dodáva všetko nakomplet. AJ prácu aj diely. Z toho treba vychádzať. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonsk1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonsk1 »

Ano,som za.....v kolkych percentach to tak aj funguje?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem , ale to už nie je problém aut ale služieb - rovnako sa to dá aplikovať aj na stavebníctvo aj na reštaurácie.
Ak by som sa mal pri kúpe auta pýtať čo stojí ktorá súčiastka, aby som si na ňu potom mohol šetriť - tak zrejme bude niečo zle. :4012:
Moj servis funguje na princípe - tu máš klúče a keď to bude v poriadku pošli sms so sumou. To je pre manželkine auto. Moje auto pokial naštartuje tak nie je pokazené, ak nenaštartuje ide na ekolikvidáciu. :40bd:
Prečo mám stále pocit, že ludia si kupujú autá im neprimerané?? Nemôžme mať každý doma Marlin Monroe, rovnako ani nie je každé auto určené pre všetkých. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

To je pravda,ale naco vyhadzovat peniaze z okna a krmit darmozracov ked nemusim,tiez mam mechanika co mi diely dava zo svojou zlavou,ale vzdy mi vola ,ze ak viem lacnejsie tak mam zhanat ja,tak by to malo byt,servis ma zarabat kvalitnou robotou,a nie oyebavanim na dieloch..
A4 3.0Tdi 2013 180kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čosi pravdy,ale aj veľa nezmyslov.Použité diely preskočme.Nové diely po internete,o tom sa dá baviť.Tu by som príkro rozlišoval o čo konkrétne ide.Ak ide o diel motora,vnútorný diel prevodu,elektronická súčiastka dôležitá pre menežment ...nikdy.Teda nikdy by dielňa nemala súhlasiť z montážov a zároveň poskytnutím záruky na celú prácu ak je diel prinesený zákazníkom zo zdroja - e shop. Má to jednoduchý dôvod.Zo vzťahu dielňa - zákazník sa stáva v prípade problému trojboj, dielňa - zákazník - dodavateľ dielu.Dielňa nemôže robiť šaška v podobnom vzťahu,čakať až si majiteľ vybaví svoju reklamáciu a pokiaľ je vozidlo napr v demontovanom stave,často bez nápravy si vybrať dovolenku.Čo sú to nezmysly,úloha dielne je opravovať.Kam dôjde reštaurácia ak jej budú nosiť zákazníci flaksu na vypraženie ? To čo tu trepete ? Dielňa nie je charita a pokiaľ má nejakého priateľa,je jej vec ešte aj vtedy ak mu celé urobí zadarmo.
Dielňa má zákazníka chytať na kvalitnú prácu,na nič iné.Aj podliezanie cien je len výsledok toho že za prácu nevie dostať poctivo zaplatené.Tzv obvyklú cenu nevie v konkurencii obhájiť,podlezie ju. Ak bude robiť nepriestrelne kvalitnú prácu nebude mať dôvod nič podliezať,ani nechať nech mu nosia šnicle na vypraženie ani prácu za soplík z nosa.
Je bežné že servis si nič naviac na nákupné ceny neuplatňuje,je to korektné hlavne ku kmeňovým zákazníkom.Ale aby reťazový rozvod 3,0 Tdi niekto doniesol z ebay kde nevie ani len zistiť výrobcu tak to musí byť dielňa extra zúfalo bez práce alebo totálne sra. ť na konečnú kvalitu odvedenej práce vzhľadom k ďalšiemu osudu.
Kto chodí tými cestičkami...nech sa páči,veď každý si robí ako vie a môže.Ale nezaškodí si urobiť jasno vo vzťahových veciach,a na veci nepozerať len očami človeka čo sám by chcel galakticky zarábať,ale od iného chce prácu najlepšie úplne zadarmo,najlepšie ak mu ešte aj natankujú.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cobra882 a 44 neregistrovaných