Audi A5 , 3.0 tdi

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patrick821
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.03.2023 23:39
Zdieľať na Facebook

Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa Patrick821 »

Ahojte chcel by som si kúpiť Audi a 5 3.0 sportback TDi a chcem sa spýtať na čo si dať pozor pri kupé .


r.v.: 6/2013, 2967cm3, 150kW (204PS), Generácia vozidla: 8TA mod.11, P, A, Diesel, Euro 5, 5 dv., (4-miestne), 254000 km,
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Pri 10 rocnom ojazdenom aute co ma 250tis km asi na vsetko......ale ako na 1. april dobre....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Zaujímavé, ako dlho táto otázka "na čo si dať pozor" pretrváva, aj keď pri 90% áut už 30 rokov nemá zmysel. Dnešné autá majú tak vysokú životnosť, že ju už výrobcovia musia umelo znižovať, aby mali zákazníkov na ďalšie autá v budúcnosti.

Ale aby som ti aj odpovedal: Pozor si daj hlavne na predošlého majiteľa. A na to, ako dlho to auto vlastnil. Ak ho mal rok, určite nebrať, aj keby si sa do toho auta zamiloval na prvý pohľad. Ak sa niekto zbaví auta príliš rýchlo, vždy to má nejakú príčinu.
Coste
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23.05.2010 12:19
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa Coste »

To že má niekto auto rok a menej neznamená,že je zlý majiteľ.Sú ľudia napr.Ja ktorí majú auto ako koníček a radosť.A ako sa hovorí každá radosť trvá 3dni.Myslel som to obrazne.Mňa auto prestane baviť do pol roka a už rozmýšľam nad iným.Najlepšie auto je nové resp. v záruke.Nikdy nevieš ako sa k tomu bývalý majiteľ správal.Ja napr.teraz predávam svoje a pred tým ako ho sem ponúknem ide pekne na servis a výmenu bŕzd,len tie stoja okolo 5tis.a minulý rok som ešte predplatil (predĺžil)záruku aj keď som vedel že pôjde z domu.Len tu na Slovensku Ti predávajúci ponúkne gumy k autu za príplatok……ale to je také naše slovenské.|Každopádne pri kúpe maj so sebou niekoho kto tie autá pozná a má aj diagnostiku a hlavne vie s ňou narábať. Ináč by som do toho nešiel.Mám za sebou históriu kde som do A4 2009 za 6tis.do dvoch rokov dal cca 14 a z radosťou som ju v stave novej predal za 2.Audi ani nové odvtedy videť nechcem.A to som ju kupoval od prvého majiteľa v celkom vizuálne peknom stave.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa speedmann »

Stačí si pozrieť na YTB-e chlapcov z SK , čo servisujú Audiny v GB "Naša garáž". Jeden výrok hovorí za všetko. Kto má veľa peňazí a nevie čo s nimi, nech si kúpi AUDI, bude mať do čoho ďalej investovať aj po kúpe.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale no tak, Audi sú v pohode autá, resp, poruchové ako každé iné, že nejaký pablb odpáli motor-auto , lebo ma potrebu predvádzať sa, hrabať, či ho ráno nezohriať a ideálne bez servisu, či najlacnejšie ND, je vec druhá.

Akurat, že servis-oprava veľmi zabolí.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa seven549 »

Coste napísal: 01.04.2023 21:12 .Mňa auto prestane baviť do pol roka a už rozmýšľam nad iným.
potom stym nemas ziadne skusenosti.pol roka je nic.za taky cas sa sofer s autom ani nespozna.ja kupujem len auta ktore mi ukazu na forach ze vedia nagulat pol miliona.a nesmu pytat nic len palivo.akonahle po kupe otestujem na 1200km trati ze mizne voda alebo olej ide obratom prec.
Coste
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23.05.2010 12:19
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa Coste »

seven 549

…chápem ako to myslíš ale Ja poznám auto po mesiaci..začínal som pred 25 rokmi s Fiatom Uno za 20tis sk a áut som odvtedy vymenil neúrekom.Po dlhej dobe som zistil,že je lepšie namiesto vydojenej 7 ročnej A6 kúpiť radšej novú/zánovnú fábiu v záruke.Ale to som sa musel naučiť na vlastných chybách a ver či never bolo ich dosť.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa seven549 »

zaujimavy konicek skusat takto auta.no ja vidim auta inac.kopec beznych aut jazdi v podstate rovnako.nicim nevynikaju.ci napr bmw 5 z roku 2005 alebo 2015 nic sa tam nikam neposunulo zeby to zvladalo lepsie zajazdit zakruty.je tam posun ale nijako velmi rozdielny.akoze auta z 80 90 rokov sa nedaju porovnavat s autami z roku napr 2000 alebo 2010.tie novsie su tuhsie obratnejsie bezpecnejsie no ci kupis octaviu alebo golfa alebo fabiu ibizu je to vzdy o tom istom.

ja ak kupim auto napr octaviu rs inu beznu by som ani nebral pretoze take modely aut maju uz vsetko co tomu treba + hodim tam tuhsie stabilizatory dam nove pruziny tlmice skratka napravy nove a jazdi to dobre.

a ak si chcem zablbnut tak doma mam upravene auto na drift,ziadna profiliga,vsetko zamaskovane aby na ceste nicim nevynikalo vzdy na stk ek sa dava povodny motor napravy kolesa,dokonca aj tazne ma aby som mohol na voziku niest zdvihaky a nahradne kolesa,no a ide sa tam kde sa to este da.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To je fakt.
Auta majú stále horšie a horšie jazdné vlastnosti.
A vôbec nie sú obratnejsie.
Iba ťažšie a tým pádom aj menej komfortné.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa speedmann »

lubos zimovcak napísal: 01.04.2023 23:06 : Akurat, že servis-oprava veľmi zabolí. :4090:

Presne toto som myslel.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa speedmann »

Ako čítam svoj predchádzajúci príspevok, tak čítam,ale nikde som neuviedol,že Audi je ako značka zlé auto. To určite nie. Patrí medzi veľmi kvalitné produkty. Ale na servis treba mať prašule....ako to bolo s tou opicou?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa oco13 »

Speedman - v určitom kontexte je aj audi ako značka rovnako zlá ako iné automobilky. Aj ona podlahla natlaku elektromobility unie, aj ona montuje do svojich aut čínsku elektroniku aj ona sa podriadila diktátu EURO 7 a rovnako cenovo optimalizuje ako ostatní.
Takže AUDI bola naozaj seriozna značka v časoch Waltera Rohla, teraz je to rovnaká čínska .... ako aj ostatní.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa jasnelka »

mam A6 z 2016, 3.0tdi (kod motora CZVF), mam ju 2 roky, najazdil som cca 50tis km. Odisla mi len jedna lambda (200E aj s pracou). Absolutne spolahlive auto.

P.S. auto som kupoval s 55tis km, ale to asi autor nechcel pocut :40bd: :40bd: :40bd:
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa speedmann »

OCO- v určitom kontexte sú všetky autá zlé a najlepšie je to, ktoré sa práve predalo. Ďakujem za pochopenie.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných