Audi A4 2.0 TDI - skúsenosti s Multitronic-om

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dipietroo17
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.01.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

Audi A4 2.0 TDI - skúsenosti s Multitronic-om

Príspevok od používateľa Dipietroo17 »

Ake mate skusenosti s prevodovkou?popripade autom ako takym? Audi a4 2.0 tdi prestige multitronicrocnik 2012 160000km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skús si to kúpiť bez dozoru excelentného mechanika (dobrý nestačí) a budeš prekvapený koľko peňazí sa dá naliať do jedného auta,a počítaj rovno že bubáky budeš nosiť do autorizáku pretože už obyčajná diagnostika je o nervy a čo to sa ani nepohneš bez pripojenia na ich server.Ja sa teda diagnotike venujem dosť intenzívne,ale na hento sa radšej dva razy nadýchnem ...z velkým predpokladom že pošlem preč,lebo mám iba jedny nervy.Choď do toho istého ale z posledným PD-čkom a môžeš byť usmiaty od ucha k uchu,ak ti úsmev nestrpne zase pre automat.Ale ak musí byť tak musí.Peňazí dosť,žiaden problém.Ale zisti si najprv možnosti servisu nech si nebúchaš hlavu,pokojne buď raz zlomyselný a ponechaj ho doterajšiemu majiteľovi na krku.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Tých pomst,za posledné roky od vw bolo už viac než dosť lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každopádne po r 2010 im ide karta tak dobre,že ešte aj ich skalný sa čochvíla na nich vybodne
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Po roku 2010 v 99% servisoch clovek neuspeje len sa vytrasie ako oslik zatras sa
Dipietroo17
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.01.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dipietroo17 »

Dakujem pani :3020: :3020: :3020:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokladík...jednoduchá odpoveď,tam kde si to kúpili.Ale realita bude trocha iná.Budú sa opravovať všade,tak ako obvykle.Že či ich opravia tak či onak a potom aj tak tam skončia tak ako ich schopnosti,to je šumafuk,aj doteraz to tak bolo.Zvýši to náklady na servis a to je tak všetko,akurát ten doma robený servis bude minimálny čo zase tak velká škoda nie je.Tak ako vždy,pár expertov sa vypracuje na špičku,len vzhladom na nutný prístup na server výrobcu to bude dosť zťažené kvalita opráv pôjde o stupeň dole.Výborný už nebudú ani priemerný a priemerný budú tak akurát nulový,štatistika nič viac.Ale z koláča peňazí budú ukrajovať statočne,takže to ružové pre majiteľov rozhodne nebude.
V minulosti grupa urobila geniálne ťahy,sprístupnila manuály,diagnostiku mali nesmierne dobrú a logickú,všetko to zohralo obroskú úlohu v oblúbenosti a spôsobilo také obrovské početné zastúpenie.Evidentne im nebolo po vôli že ich o príjmi oberala početne obrovská skupina neznačkových opravovn,tak sa s tým vysporiadali po novom.Treba povedať že špinavo,ale geniálne účinne.Ja iba dúfam že sami prídu na to,na akú idiotskú cestu sa vydali až sa im všetky bumerangy vrátia.Lebo partnerom špinavosti je špinavosť,a fér už nehrajú dobrých pár rokov.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pri zmene napr. vybavy… Chlapec musel koli taznemu ist do skodovky, kde mu to za mierny poplatok urobili.
Ano, online…
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

nakodovat tazne netreba robit online. takisto diagnostika aj najnovsich audi ide bezproblemovo, ziadne online. Ak mas staru diagnostiku, tak Ti nemusi akurát ukazat niektore zavady, nemusis vediet nakodovat niektore veci atd. To auto sa da normalne zdiagnostikovat a aj opravit prevodovka, pricom cena opravy uz pomaly ani nie je taka strasna.
8.st multitronic sa da opravit tak isto ako aj predosly 7 a 6 st . Dokonca pomaly za lepsie ceny ako stare 6.st v ich zaciatkoch vyroby. k výdrži, 8.st multitronic cca 250.000-300.000km, S-tronic 7.st to iste a niekedy aj menej. S-tronic je dokonca este nakladnejsi na opravu. Tolko v kratkosti.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cviro123 napísal:Ale k diagnostike nie je potrebne pripojenie na server ani bezpecnostny login. To je pri hlbsich veciach ako kodovanie motorovky a podobne. V diagnostike je nevidim problem :)
Ano kým nič nevymeníš a len pozeráš
roman433
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.02.2016 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman433 »

Prevdovku multitronic 8st mam v audi a4B8 105 kw je dovezena z nemecka pravidleny meneny olej v audi servise teraz ma najeznene 216 000 KM a zatial ziadny problem rozbehne sa aj v kopci sama bez plynu a trhania akurat sa chcem opytat jednu vec nikdy som si to nejako neuvedomoval ci to robilo ale ked stojim na mieste mam zatlacenu brzdu a preradim z N do R tak autom tak jemne skubne je to normalne?
a este mam otazku kolko by ma vysla vymena oleja do tejto prevodovky? a meni sa tam len olej alebo aj neake filtre
dakujem za odpoved
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Trhnut by nemalo a olej + vonk.filter
roman433
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.02.2016 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman433 »

A vedeli by ste mi poradit ako odstranit to trhanie? popripade pomohla by vymena oleja? posledny meneny olej bol pred 34 000km teraz + - este neakych 5000km a chystam sa ho vymenit len este neviem komu to zverim do ruk.Mohli by ste mi cca napisat na kolko vyjde ta vymena oleja + filtre + praca tak zhruba ....
dakujem
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Kontakt s telefónnym číslom mám dolu v popise
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných