Audi A4 - spojka kompresora klimatizácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Audi A4 - spojka kompresora klimatizácie

Príspevok od používateľa meri27 »

Dobrý den. Dúfam, že niekto už poriešil podobný problém. Od čoho sa mi vždy pokazí spojka na kompresore. Mám kompresor denso 7SEU16C, audi A4 avant, B6, 1.9 tdi, avf. Pred troma rokmi sa to začalo, klíma nechcela chladiť, v servise mi vymenili spojku (celú remenicu), po pár mesiacmi už zase tá istá závada, zase to opravili, vyčistili (že vraj). Minulý rok tiež to robili. Už som na opravu minul cca 300 eur a teraz zase to isté...a po oprave zase fičí ako má...kde mám hľadať chybu?Bojím sa kúpiť nový kompresor, že niekde inde bude chyba a pokazím aj nový kompresor.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

V prvom rade mas hladat chybu v servise.Menit stale jednu suciastku a tu istu je viac ako blbost.Darmo du menit diel,ak neodstrania povodnu chybu.Nepisal si co je so spojkou?Preco ti stale menia?
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Ano máš pravdu, už som zmenil dvoch mechanikov a jeden bol je čisto na klímu. Tento kompresor už nemá magnetickú spojku,má pevnú, čo znamená že iba jeden gumený silent je vnuka a tento to vždy roztrhá, a už beží voľno bez ojníc. :b: .
A moja otázka znie, že kvôli nevymeneniu sušiča, môže byť vačší tlak v systéme a môže preto roztrhať spojku?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tento typ kompresora je stále činný,len vnútorným systémom sa mení velkosť jeho aktivity.Čokoľvek pracujúce na základe stláčania kvapaliny klakne,ak je zabránené výstupu kvapaliny.Už po prvom raze musela byť jasné že kompresor neprimerane tlakuje,tj nemalo sa nikdy riešiť len riešením náhonu.Náhon a jeho roztrhanie bol dôsledok,nie príčina.Ak sa takejto chyby dopustil opravár kliamtizácií,tak je viac ako smutné.Tento stav ktorý teraz nastal má v sebe obrovské riziko,že sú v obehu cudzie telieska príp. obsah sušiča a tak jednotivé výmeny čohokoľvek zo systému nikdy nebudú zárukou že sa závada nadobro odstránila a nezopakuje sa.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

To nie je spojka,to je len remenica.Ved si pisal ze vadna spojka kompresora.Ale asi si sa zmylil.Kvoli susica ano moze byt vatsi tlak,ale to sa da zmerat hned.Odporucujem skontrolovat tlaky aj v nizkom aj vo vysokom okruhu.Keby bol vatsi tlak ako je dovoleny,RJ "odstavy" kompresor,aby nedoslo jeho poskodeniu.Este som nepocul ze koli vysokemu tlaku sa odtrhne remnica.Po odtrhnuti sa remenixa toci bez ojnic,co mas na mysli?
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Ano presne to, po odtrnutí sa remenica točí bez ojníc a ide naprázdno a už nechladí. Dovtedy nevieme premerať, kým zase nedáme dokopy remenicu. Na diagnostike nie je uložená žiadna závada. Ked bol vonku kompresor bol menený olej v tom a mechanik povedal, že starý olej bol pekný čistučký, to som videl aj ja, vymenil vtedy aj expanzný ventil.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Stale nechapem,o akej ojnici je tu rec?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme je myslený vnútorný pohon (mechanizmus) piestikov a ojničiek
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Áno,myslím na ten pohon, kto už videl takého typu kompresora tak to si vie predstaviť. Dočasne som urobil spojku aby sme vedeli premerať tie tlaky, teraz pekne chladí. Budúci týžden dám aj vymeniť aj ten sušič, čo nevymenili v servise,povedali že vyčistili s ultrazvukom. Môže byť vada v kompresore, keď teraz pekne ide ale keby bola tá gumová silent pod tým plechom tak max. 3-4 mesiace by to vydržal.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Susic vycistit ultrazvukom????To ktory idiot povedal?Ultrazvukom sa necisti ani vzduchovy filter.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak to by dostal ten silikagel na frak.Tu sa človek dozvie veci
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Neviete náhodou koľko barov má byť vo vysokotlakovom obvode tlak( Audi A4, B6,1.9tdi), podľa diagnostiky pri vypnutej klími som mal 5 barov a po zapnutí hned išiel na 11, aj po pridávaní zostal 11. Regulačný ventil nebol asi na 55 percent. Dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

To je OK.
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Dakujem za odpovede. Ked som pozeral cez vag, vankajšia teplota bola cca 20 stupnov ako si písal.Tak prečo mi odchádza stále ten gumený silent na remenici? Ešte premeráme aj pri vyšších teplotách aj počas jazdy.
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Teraz niekedy chcem meniť sušič aj expanzný ventil, a potom by som chcel ešte raz premerať, lebo vždy keď sú veľké horúčavy vtedy sa precviká silent (v strede remeníce) a stred remenice už zostane stáť. Teraz klíma pekne chladí, lebo je po oprave remeníc, ale bohužial nevydrží iba 2-3 mesiace. Na to by som chcel prísť, že prečo to robí keď kompresor nie je zadretý.[/img]

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných