Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juldo17
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.04.2021 08:19
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa juldo17 »

Ahojte prosím o radu mám Audi a4 b8 1.8 tfsi 2010 zahadzuje mi sviečky po pár km ktoré prejdem zahadze sviečky a prestane ísť tretí valec čiže na aute sa nedá poriadne ísť cievky niesu chybne aj sviečky chytajú ako majú menil sa aj vstrek benzínu dnes sme vyčistili sviečky a zas to ide v poriadku no po prejdení pár km vyhodí kontrolku a auto začne triasť a nejde valec. Kompresia na všetkých valcoch je ok mali ste niekto takýto problém ? Ďakujem
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa tuninka »

skús si prečítať napríklad toto

https://autobild.pluska.sk/poradca/tiet ... ky-problem

olej zahádže sviečky
juldo17
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.04.2021 08:19
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa juldo17 »

Nesmrdí to od oleja ale od benzínu zabudol sok napísať že je tak rok a pól robený komplet repas motora čiže aj nanovo piestne krúžky a podobne a olej to vôbec nezerie
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mas tam spravne sviecky spravne utiahnute?
juldo17
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.04.2021 08:19
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa juldo17 »

Áno sviečky sú dotiahnuté správne dokonca tie nové co som dal vypalilo na treťom valci tak som tam dsl tu starú co ešte bola dobrá a auto ide no prejdem pár km a zas to zahadze a prestane ísť valec a už sme zúfalí nevieme prísť ns chybu kablovacka by to vraj byt nemala
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa tuninka »

za 1 a pol roka je zhruba koľko kilometrov od repasu motora? Nespaľuje ti dobre v treťom valci, možno nehádže iskru, neskúšal si iskru keď bola sviečka vyšróbovaná von? Neskúšali ste prehádzať sviečky medzi sebou? Čo na to hovorí výpis z pamäte závad, aké chyby našlo?
juldo17
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.04.2021 08:19
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa juldo17 »

Km zhurba 30k skúšali sme prehadzovat aj všetko a hadzalo iskry normálne všetky sviečky sú ok aj cievky toto všetko bolo vyskúšané hadze len chybu zhaveni 3 valce. Fakt už nevieme co s tým zato som to sem napísal všetky tieto základne veci sme urobili
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa seven549 »

a to zahadzuje sviecky od benzinu alebo od oleja.
juldo17
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.04.2021 08:19
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa juldo17 »

Najprv sme si mysleli že od benzínu ale od oleja
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa seven549 »

ak olej,nieco podobne davno mal kolega na aute co odo mna auto kupil.uvaril ho na krizovatke.davali druhu hlavu valcov.zevraj porobena tym mechanikom.vzdy ak dal nove sviecky do 200km motor zacal trhat a rano sa stavalo ze nenatocil.sviecky boli cierne ako uhol a mokre od benzinu.nevedela preskocit iskra.ak sa vypalili alebo dali nove zasa 200km to slo.

u bmw mi to robilo tiez.ale tam bola aj spotreba oleja na dialnici pri 140tke 1 liter na 200km.na okreske nic ani kvapka oleja nezmizla.

obe auta zle semeringy na ventiloch + vydrate voditka ventilov mali volu.

ale predtym bolo preverene ze zapalovacie cievky su ok a vsetko ohladom zapalovania sviecok.

az dlhe testy experimenty kompresie valcov za studena ukazali ze je tam nieco zle.robilo to tak ze prve pretocenie kompresia na 2 valcoch zla zvysok ok a vsetke dalsie emrania bolo vzdy vsetko ok tlaky rovnake.ak to postalo 3 hodiny znova sa meralo tak len na prvy sup znova ukazalo slaby tlak.zvysok vsetko tlaky ako novorodenec.

merania za tepla vsetko = novorodenec.

ten motor je katastrofa.ale da sa to.bud poriadna go hlavy v dobrej firme blok motora vybrat piesty nahradit tymi co to uz funguje lepsie aj blok motora dat do firmy kde to vedia alebo to predat.lacne go maju zivotnost priemerne 30000km a problemy zacnu znova.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa tatkotom »

...a používať rozumné aditíva,

"Das Auto" :(
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
juldo17
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.04.2021 08:19
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa juldo17 »

Turbo mi ťahá olej kamarát povedľa že z toho môže aj zahadzovať sviečky a preto ju vyhadzuje takze idem skúsiť dať porobiť ešte to turbo a uvidíme
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Technicky to považujem za tak zriedkavú možnosť, že by som určite nezačínal týmto.Ja osobne by som prv než čokoľvek iné najprv odmeral tlakové pomery v klukovej skrini a na grafe skontroloval (porovnal) jednotlivé valce priebeh tlaku a pulzov..Pulzácie ktoré prinesú olej do sacích ciest si vyberajú najpriamejšiu a najdostupnejšiu cestu,čo je bežne vecou konštrukcie.A rozhodne by som dôkladne vyčistil sacie cesty aj v časti hlavy,končiac sukničkou ventilov. Spôsob akým sa zanášajú je neraz horší ako u diesla,a pokiaľ tento proces robený ešte nikdy nebol,tak je ale že úplne najvyžší čas.
Turbo nevie ťahať olej,v priestore kde je utesnená hriadelka turba už nie je podtlak.Aby sa do sacej vetvy dostal olej,musí byť vylietaná upchávka osky a olej sa pod tlakom v mazaní tade tlačí von.Ale to býva už posledné štádium života turba,o tom už gazda dávno vie z iných príznakov.A to počne,už je to rychlý proces pretože za krátky čas sa naplní olejom najnišší bod sacej cesty (najčastejšie IC) kvantom oleja a hrozí jeho kompletné nasatie.Deštrukcia nenastane otáčkami,ale naplnením valca olejom a krivením ojníc.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa tatkotom »

juldo17 na turbo veľký pozor - dvom kamarátom zlikvidovalo motory.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8 tfsi - zahadzuje sviečky

Príspevok od používateľa seven549 »

juldo17 napísal: 20.02.2024 11:08 Turbo mi ťahá olej kamarát povedľa že z toho môže aj zahadzovať sviečky a preto ju vyhadzuje takze idem skúsiť dať porobiť ešte to turbo a uvidíme
ale tu sa spominalo ze len jednu sviecku zahadzuje nie vsetke.mne zahadzovalo len na 2 valcoch bmw bol radovy 6 valec benzin.zvysne sviecky boli ok.

to druhe auto zahadzovalo vsetke lebo tam dali akoze dobre spravenu hlavu valcov.

niekde bude aj odlucovac oleja separator kde sa olej oddeluje od vzduchu aby turbo netahalo do sania olej.

a to turbo moze kludne tahat olej z odvetrania ventiloveho dekla alebo bloku motora.

ja by som odpojil hadicu od odvetravania ventiloveho dekla pripadne bloku motora a ak odtial fuka vzduch tak je to jasne.vylietany motor.netesne piestne kruzky alebo ventily.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: qwertrq a 64 neregistrovaných