Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa petergk4 »

:pa:

Včera mi vyskočila kontrolka motorka a po diagnostike vykazuje chybu snímač polohy klapky v sacom potrubí. Auto ide bez problémov. Ma niekto skúsenosti čo bolo potrebné vymeniť?

Audi A4 B8 2,0 105KW CAGA

ĎAKUJEM
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Treba zistiť v čom je problém a ak bude treba tak to vymeniť. Určite nie vymeniť to čo „píše diagnostika”! :3020:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tomto štádiu nič.Nie je nijako overé či daná porucha súvisí priamo alebo nepriamo.Niečo viac by napovedalo ak by sa popri kóde závady hneď pozrelo aj freeze frame ktoré vedia veľa napovedať čo sa v momente načítania závady práve dialo.Aj pohlad do readiness by napr zrejme ukázal že min jeden z okruhov emisného systému nie je v poriadku a dá sa očakávať problém z regeneráciou filtra,hoci z určitým časovým opozdením. Je to 50:50 že výmena problém vyrieši.A správa o tom že problém je už v poriadku jednoducho týmto spôsobom nevzniká.Zato veselo sa pripomenie o nejaký ten km ale už ako iný a značne väčší problém.Ťažké bolehlavy takto začínajú,ako malé poruchy sporadicky zapisujúce vadu
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa petergk4 »

Včera som skúsil chybu vymazať a dnes po 35km zatiaľ v pohode tak uvidím či niečo vyskočí. Ak áno tak skúsim pozrieť aj Freeze frame a možno sa dozviem niečo viac. Ťažko sa zisťuje čo je zlé. Čo som sa dočítal tak na týchto modeloch že bol problém s klapkami ale nemusí to byť akurát môj problém.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môže si počkať pokojne aj týždeň a viac aby sa opakovalo.Prečo sa tie veci nepozrú hneď ? Kód chyby má označenie a freeze proste patrí k tomu ako horúčka ku chorobe.
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa petergk4 »

Bude niečo vo Freeze aj keď som chybu vymazal?

Tu je ešte foto z diagnostiky.

Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kúsok dole vidieť,nabehlo to pri štarte,čo by +- ukazovalo že to zrejme bude chyba načítania polohy.Chcelo by to kontrolu polohy v meraných hodnotách.
MartinzPB
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2022 07:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa MartinzPB »

Je to známa vec pri týchto motoroch, pravdepodobne sa to časom bude zhoršovať a bude padať aj do núdzového. Mňa to tiež kedysi postretlo...
Ide o plastové púzdra,v ktorom je uložené tiahlo s klapkami, vznikne v ňom vôla a dostáva sa za krajne polohy.
Ak to bude ono, ma to 3 riešenia:
1. Nové sanie ( cca 400) aj s elektromotorom ovládania.
2. V RJ zakázať kontrolu tohto člena a klapky ostanú vždy otvorené ( môj prípad).
3. Dá sa kúpiť hliníková somarina, ktorú tam nasrobujes a zamedzí tiahlu dostať sa mimo svojej polohy (mne nepomohlo),ovládací člen a motorček som úplne rozobral a vyčistil ( býva zanesený), ten fungoval normálne.

Pozri si videá :

https://youtu.be/U_pDUAXfRKE

https://youtu.be/s9CeON8FqUU
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa petergk4 »

mhlavaty napísal: 06.03.2022 15:16 Kúsok dole vidieť,nabehlo to pri štarte,čo by +- ukazovalo že to zrejme bude chyba načítania polohy.Chcelo by to kontrolu polohy v meraných hodnotách.
Pozrieť polohu pri vypnutom motore?
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa petergk4 »

MartinzPB napísal: 06.03.2022 15:23 Je to známa vec pri týchto motoroch, pravdepodobne sa to časom bude zhoršovať a bude padať aj do núdzového. Mňa to tiež kedysi postretlo...
Ide o plastové púzdra,v ktorom je uložené tiahlo s klapkami, vznikne v ňom vôla a dostáva sa za krajne polohy.
Ak to bude ono, ma to 3 riešenia:
1. Nové sanie ( cca 400) aj s elektromotorom ovládania.
2. V RJ zakázať kontrolu tohto člena a klapky ostanú vždy otvorené ( môj prípad).
3. Dá sa kúpiť hliníková somarina, ktorú tam nasrobujes a zamedzí tiahlu dostať sa mimo svojej polohy (mne nepomohlo),ovládací člen a motorček som úplne rozobral a vyčistil ( býva zanesený), ten fungoval normálne.

Pozri si videá :

https://youtu.be/U_pDUAXfRKE

https://youtu.be/s9CeON8FqUU
Ak by sa vymenila celá táto časť tak by to malo byť v poriadku?

Obrázok

Nemusí sa hneď meniť celé potrubie alebo áno?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Správne odpovedal MartinzPB
Väčšinou sa použije bod 3,obmedzí možnosť aby poloha išla mimo hranice ktoré pozná RJ a klapka je predsa len lepšie ak tam je a vlastne aj funguje.Pre srandu králikom tam nie je
MartinzPB
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2022 07:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa MartinzPB »

Keď vymenis ten ovládací člen, to ti nepomôže...teda ak funguje, čo na 99 percent funguje, nech ti ktosi zapne zapaľovanie a ty sa divaj, vtedy sa to asi kontroluje a prejde od krajnej po krajnú polohu...problém je vnútri v saní... Celé som ho rozobral, snažil som sa vymedziť vôle vo vylagrovanych puzdrach, no asi som bol na to krátky. :)
Inak som si spomenul, že do núdzového to nepadalo, len svietila kontrolka motora .. keď som ju vymazal, po 3 štartoch znova .. mal som tam nonstop BT diagnostiku a cez mobil vymazaval, no dlho má to nebavilo. :)
To čo píše mhlavaty, na tom čosi bude asi pravda, že na niečo je .. ale žiadnu zmenu som nepostrehol keď boli stále otvorené, vraj to slúži na ľahšie vypnutie motora .. 99% starších BMW ich má zaslepenych a dodnes jazdia , tam hrozil pád do spaľovacieho priestoru
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa petergk4 »

Samozrejme na niečo to tam asi bude tak preto by som to najradšej mal na poriadku aby všetko bolo tak ako má.
V prípade výmeny potrubia by to teda malo byť v poriadku? Samozrejme po odskúšaní či sa klapka hýbe.

Obrázok

Stojí to niečo okolo 140€ tak nieje to položka čo by človeka zabila.
MartinzPB
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.02.2022 07:27
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa MartinzPB »

Keď vymenis sanie bude to v poriadku , keď som ja mal A4 (CAHA), dalo sa kúpiť len sanie s ovládaním a stalo to cca 400e.. aj tak ti to dosť vydržalo, mne to pošlo pri 120 tis km. Väčšine pomôže ta hliníková súčiastka, mne nepomohla tak som to dal vypnúť, sanie sa mi veľmi nechcelo meniť ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 B8 - Chyba snímača klapky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to prepínanie medzi chodom na krátke a dlhé sanie,jedno "praje" točivému momentu a druhé výkonu.Dobrý vodič by to mal jasne registrovať pokiaľ je znefunkčnené.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných