Audi A4 b7

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolgazi657
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.04.2021 21:04
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b7

Príspevok od používateľa pavolgazi657 »

Zdravím klubáci mám v pláne kúpiť si nieakú audi, poradte mi s výberom mam zaujem o audi a4 b7 alebo skôr audi a4 b8, (sedan) max do niekaých 8.000€ hlavne potrebujem radu aký motor je najspoľhlivejší a nekazlivý, a ktorý motor nekupovaať, ideálne s nizkou spotrebou, a max do tých 100kw+....čo je lepšie manuál či automat? Automat som ešte nemal,...
Vdakaaa.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rovno na to zabudni.Vyberáš medzi mlákou a kalužou.Chceš spolahlivosť.Budeš ju mať či vyberieš benzín alebo Tdi.Ale to si musíš kúpiť ten autiačik nový.Kým nenabehneš na km kde sa prihlási blížiaci koniec životnosti toho ktorého dielu.Čo je ovšem úplne v poriadku a musí prísť ako reuma na starca.Spolahlivosť agregátu ktorý má elektroniky ako hifi veža a technicky je naložené na sedem poschodí bez výťahu,to sa aj super opravuje pretože ešte aj peniaze sú prístupnejšie.Aj chyby sa hadajú velmi ľahko,lebo diagnostiku má velmi prepracovanú,cca podla typu do tisíc hodnôt,už si len vybrať a rozumieť im.Ešteže to značka uľahčila zavedením on line prístupu pri opravách,pretože zmeny softu na novšie vydanie čaká podaktorých aj dosť husto. Takže...všetko závisí pri akých km vstúpiš do hry,a aký bol predjazdec. Kedže je to auto ktoré má čo ponúknúť to zase treba uznať tak je veľká nádej že sa ho predchádzajúci majiteľ zbavuje najviac pre výhlad do budúcnosti.Ten mu neomylne pripomína že ide čas výdajov.Dobré je dočerpané ako dovolenka,teraz ide veselšia časť.Ak si s týmto uzrozumený,je to fajn výber.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7

Príspevok od používateľa oco13 »

Úplne perfektne napísaná a krásne vyjadrená myšlienka odborníka - len čo s ňou ak 99% tých čo to prečítajú nerozumie napísanému textu.
Stavím celú výplatu na to , že zadávatel nejakú takú afdinku kúpi. a o nejaký čas príde plač nad výdajmi.
Aj ja som si tým prešiel a to nebola ani premiovka - len šikovnejší medzikus ako som bol ja. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na max skrátené - z autom nie problém od nova po x km.Vôbec alebo minimálne.Takže všetko je závisle kedy vstupuje nový majiteľ do hry,a čo predošlý zanechal.Vzhladom na haldu techniky je zbytočné snívať o tom že to poriešime ako feldu.Spolahlivosť je ťažké charakterizovať,ale pokiaľ zauvažujeme - motor kopec techniky,automat ďalší kopec,4 pohon už ani nehovorím zo všetkým čo sa označuje "fulka" nie je problém si domyslieť o čo pôjde.Obavu je treba mať skôr o vrecko majiteľa,než o tú spolahlivosť.Asi netreba pripomínať úkony ktoré treba robiť aj vtedy keď je všetko ok.A kedže nádejný kupec nemá potuchy čo kupuje a je viac než isté že kupované auto neprehliadne žiaden odborník (a to aby bol ozaj dobrý) tak sa výsledok dostaví klasicky.Klasika je ...deväť z desiatich má problém hneď v prvých týždňoch.Spoliehať že auto má "práve" po STK a EK je síce potešujúce,ale typická slovenská udička,podrobnosti netreba.Kde je vôla tam je cesta.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b7

Príspevok od používateľa autolaik »

Tak asi bol spokojny s s prvou A4 b7 ,vid predosle otazky tak si chce dat repete

search.php?author_id=2097550&sr=posts
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných